چطور با بی ارادگی مقابله کنیم؟ راهکارهای تقویت اراده

شاید شما هم در گروه افرادی قرار دارید که می خواهید تلاش کنید و برای ساختن زندگیتان کاری کنید، اما اراده لازم را در خودتان نمی بینید و فقط کارهای امروز را به فردا می اندازید! نه تنها شما، بلکه همه ما گاهی اوقات دچار بی ارادگی می شویم و نمی دانیم چطور با آن مقابله کنیم. برای اینکه از شر این تنبلی رها شویم، باید با راهکارهایی اراده را در خودمان تقویت کنیم، سپس می توانیم به هر چیزی که دلمان می خواهد برسیم.اراده، خلاقیت، انگیزه و تلاش دست در دست هم می دهند تا ما بتوانیم به آرزوهایمان در زندگی برسیم و خوشبختی و آرامش درون را در آغوش بگیریم. اگر می خواهید اراده خود را تقویت کنید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

willpower-workout

استراحت کافی داشته باشید!

یکی از چیزهایی که باعث ضعف اراده می شود، کم خوابی است! زمانیکه در شب خواب راحت ندارید و برای انجام کارهایتان بیدار می مانید، باعث می شود که روز بعد به کلی از کارهایتان عقب بمانید و حواستان پرت شود! برای تقویت اراده، خواب کافی داشته باشید و حتما 8 ساعت بدون اضطراب بخوابید.

مدیتیشن برای تقویت اراده

جالب است بدانید: انجام مدیتیشن بخش هایی از مغرتان که مسئول اراده هستند را تقویت می کند و آرامش لازم را به شما داده و می توانید کارهایتان را با شور و شوق بیشتری انجام دهید. این ورزش بسیار تاثیرگذار است و باعث ارتباط بهتر بخش های مغز با یکدیگر می شود و در نهایت فرد می تواند تصمیمات بهتری بگیرد.

کمی تحرک داشته باشید!

فقط کافیست ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا پس از گذشت یک ماه خودتان را بررسی کنید. ورزش کردن باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و باعث بهبود عملکرد مغز می شود. ورزش باعث می شود حواستان پرت نشود و بتوانید دقیق روی اهدافتان تمرکز کنید و کارهایتان را با شور و شوق انجام دهید.

تغذیه مناسب داشته باشید!

یک برنامه غذایی مفید و سالم برای خودتان فراهم کنید و با تکرار این برنامه آن را به عادت های مثبت تبدیل کنید. از غذاهای گیاهی مصرف کنید و فست فودها را برای همیشه کنار بگذارید و نوشیدنی های سالم میل کنید. این روش باعث می شود بتوانید اراده خود را حتی برای کوچکترین مسائل تقویت کنید.

کارهای مهم را اول انجام دهید!

برای تقویت اراده کارهایتان را اولویت بندی کنید و آن دسته از کارهایی که مهمتر هستند را در اول فهرست قرار دهید. این روش بسیار تاثیرگذار است و باعث می شود بتوانید کارهایتان را با سرعت و انگیزه بیشتری انجام دهید. یک فهرست تهیه کنید و کارهایی که قرار است انجام دهید را در آن بنویسید تا بتوانید برای همه زمانبندی کنید.

عادت های مثبت در خودتان ایجاد کنید!

زمانیکه کاری را مدام تکرار می کنیم ناخواسته به عادت تبدیل می شوند. اگر ورزش را منظم انجام دهید پس از چند ماه تبدیل به یک عادت مثبت خواهد شد، عادت های مثبت باعث تقویت اراده می شوند. بنابراین تا می توانید از این عادت های مثبت گردآوری کنید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.