چطور از انگیزه خودمان برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم؟

آیا احساس می کنید انگیزه کافی برای رسیدن به آرزوهایتان ندارید؟ آیا مدام در روزهای کسل کننده گره خورده اید و نمی دانید چطور خودتان را بیرون بکشید؟ آیا دچار روزمرگی شده اید؟ دلتان نمی خواهد از خواب بیدار شوید و مدام حسرت افراد موفق را می خورید؟ اگر هر روز این سوالات را از خودتان می پرسید شما در لبه‌ی پرتگاهی بزرگ ایستاده اید! قدری مکث کنید تا بتوانید خودتان را جم و جور کنید! به جای این سوالات هرج و مرج آیا تا به حال از خود پرسیده اید چه کسی هستید و توانمندی هایتان چیست؟ آیا تا به حال به خودتان فکر کرده اید، به مهارت ها و چیزهایی که در اختیار دارید؟ به راستی تمامی ما آدم ها در نداشته هایمان گم شده ایم، به چیزهایی که داریم اهمیتی نمی دهیم و صرفا افسوس روزها و چیزهایی را می خوریم که در اختیار نداریم! به این معناست که به رشد و توسعه فردی نرسیده ایم! زمانیکه به توسعه فردی برسیم هیچ چیزی برایمان سخت و دشوار نیست و سعی می کنیم از کوچکترین چیزها برای خودمان پلی بسازیم که به موفقیت برسیم. اگر بی انگیزه شده اید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

priority

برای داشتن انگیزه، مفهوم زندگی را بهتر درک کنید!

خیلی از مواقع ما دچار نوعی افسوس می شویم که اگر این عقل را دوسال پیش داشتم فلان کار را انجام نمی دادم….. یا اگر زمان به عقب برمی گشت چه کارهایی که برای پیشرفت و موفقیت انجام نمی دادم! درست مانند همین امروز! امروز همان روزی است که قرار است چند سال دیگر به این روز فکر کنید و می توانید با تصمیمات درست و معقول کاری کنید که در سالهای آینده لبخندی از رضایت بر لبانتان بنشیند و خودتان را به دلیل کارهایی که انجام داده اید تشویق و تحسین کنید. مفهوم زندگی در همین احساس خوب خلاصه می شود. ما می توانیم زندگی بهتری برای خودمان بسازیم، اگر بهتر شویم، اگر به توسعه فردی برسیم و بدانیم راه کدام است و چاه کدام!

برای داشتن انگیزه، زندگی حساب شده داشته باشید!

خیلی از افرادی که ما در زندگی خود آنها را می بینیم زندگی حساب شده ای ندارند، بیشتر از روی عادت کارهایی را انجام می دهند، صبح بیدار می شوند، به محل کار می روند، در کنار خانواده اوقاتشان را سپری می کنند و هیچ کار دیگری برای پیشرفت خودشان انجام نمی دهند. زندگی حساب شده به این معناست که در کنار تمامی کارهایی که انجام می دهید، زمانی هم برای رشد و ارتقاء مهارت های خودتان کنار بگذارید. به خودتان برسید و از لحاظ روحی قوی و محکم شوید. زمانیکه همه چیز اصولی به جلو برود هیچ اشتباهی صورت نمی گیرد و آرامش بیشتری خواهید داشت.

چه چیزهایی را باید از زندگیتان حذف کنید!

شاید سالها زمان ببرد تا درک کنیم چه تغییراتی برای داشتن زندگیمان لازم است و چه چیزهایی را باید از زندگیمان حذف کنیم تا زندگی بهتری را خلق کنیم. کمی وقت بگذارید و با مرور زندگیتان به نقاط کور و نقاط قوت زندگی خود پی ببرید و سعی کنید با راه حل های هوشمندانه تغییرات مثمر ثمری را ایجاد کنید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *