Picture-1-601w321h-10فن بیان قوی

Picture-1-601w321h-10فن بیان قوی


چرا به فن بیان قوی نیاز داریم؟

ما در تمام مراحل زندگی خود به فن بیان قوی نیاز داریم، در محل کار به فن بیان نیاز داریم تا بتوانیم نظرات و پیشنهادات خود را به گوش رئیس برسانیم، در مذاکرات شرکت کنیم و یک سخنرانی موفق و حرفه ای داشته باشیم، ما به فن بیان قوی نیاز داریم تا در هر جمعی بتوانیم به درستی از عقایدمان دفاع کنیم و دوستان و همکاران زیادی داشته باشیم، ما به فن بیان نیاز داریم تا رشد کنیم و کسب و کارمان را به درجات بالایی از پیشرفت و موفقیت برسانیم. از این رو فن بیان بسیار اهمیت دارد و بایستی به خوبی آن را تقویت کنیم. اگر می خواهید بدانید چطور؟ با ما همراه باشید!

public-speaking5-750x400

لبخند بزنید!

اولین چیزی که می تواند جلوه خوبی از شما به نمایش بگذارد، لبخندی است که بر لب خواهید داشت! این لبخند معجزه می کند و می تواند تاثیر چشمگیری برایتان داشته باشد. لبخند نه تنها یک نوع از زبان بدن است، بلکه باعث می شود نظر مخاطب و مشتری به شما جلب شود و افراد رابطه صمیمانه تری با شما داشته باشند. سعی کنید لبخند زدن را تمرین کنید، اینکه لبخند مصنوعی بر لب داشته باشید برای همه راحت است و هیچ نتیجه ای نخواهد داشت، سعی کنید لبخند واقعی بر لب داشته باشید و آن را تمرین کنید. به همین سادگی!

برای داشتن فن بیان قوی، رسا و واضح صحبت کنید!

شاید در پیرامون خود دیده باشید افرادی که به آرامی و با صدای خیلی ضعیف صحبت می کنند هیچ تاثیر خوبی در دیگران نمی گذارند! یکی از روش های تقویت فن بیان، واضح صحبت کردن است. برای اینکه مخاطب خسته و کسل نشود باید بتوانیم واضح و شفاف صحبت کنیم و با زیر و بم کردن صدا حواس مخاطب را به خودمان جلب کنیم. از همین امروز روی نحوه صحبت کردنتان دقت کنید و سعی کنید هر جمله ای که بیان می کنید به درستی باشد.

قاطع باشید!

قاطعیت در صحبت کردن بسیار اهمیت دارد. زمانیکه مخاطب شما را فردی قاطع می بینید نظرش به سمت شما جلب شده و به حرفهایتان گوش می دهد. غالبا افراد از کسی که به درستی جملات را بیان می کند، لبخند می زند و با صدایی رسا و واضح حرف می زند خوششان می آید و به او توجه می کنند. می توانید با تمرین کردن این مهارت را بیاموزید و فن بیان قوی داشته باشید.

خوش صحبت باشید!

فقط کافیست کمی خلاقیت داشته باشید و در زمان صحبت کردن به بهترین شکل صحبت کنید. خوش صحبت کردن از ویژگی های افرادیست که فن بیان قوی دارند.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *