چرا باید با توجه به استعدادیابی شغلی کارم را انتخاب کنم؟

استعدادیابی-شغلی-بزرگسالان

حالا که نزدیک کنکور شده‌ایم بسیاری به انتخاب رشته دانشگاهی خود فکر می‌کنند. بسیاری از دوستان هم هنوز به این مرحله نرسیده‌اند و به انتخاب رشته سال نهم خود فکر می‌کنند. استعدادیابی دانش آموزان و متناسب با آن انتخاب رشته درست در داشتن یک زندگی خوب نقش به‌سزایی دارد. البته انتخاب رشته خوب تنها به این معنی نیست که پول زیادی دریافت کنید! به این معنی است که از زندگی خود رضایت داشته باشید. استعدادیابی شغلی یا همان استعدادهای نهانی که شما دارید در انتخاب رشته شما بسیار مهم است. استعدادیابی شغلی یک تست است که می‌توانید از فواید آن استفاده کنید.

بهترین راه حل برای انتخاب شغل مناسب چیست؟

استعدادیابی-شغلی-در-بزرگسالان

امروزه علوم مختلف به کمک شما آمده‌اند. علوم مختلفی همچون ریاضی، فیزیک و روانشناسی همیشه به بشر کمک کرده‌اند. امروز نیز این علوم به کمک شما آمده‌اند و با طرح یک مجموعه تست به نام تست‌های استعدادیابی شغلی شما را یاری می‌کنند.

یکی از واقعیت‌هایی که باید با آن رو به رو شوید این است که هیچ دو نفری در دنیا مثل هم نیستند. بنابراین هیچ راه حلی نیست که برای دو نفر یکسان باشد. این تست بسیار گسترده است به طوری است که با پوشش دهی اجزای مختلف روحی شما تشخیص می‌دهد چه شغلی بیشترین تناسب را با روحیات شما دارد؛ با وجود اینکه هیچ دو نفری شبیه هم نیستند.

آیا تست استعدادیابی شغلی تایید شده است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم متخصصین مختلف در کشورهای مختلف درصدد بر آمده‌اند تا این تست‌ها را به طور جامع و کامل در اختیار شما قرار دهند بنابراین تست‌ها تایید شده و بسیار ساده هستند و می‌توانید در استعدادیابی شغلی خود به خوبی از آنها استفاده کنید.

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در این باره مؤثر است این است که شما این تست‌ها را از کجا به‌دست می‌آورید؟ اگر از فردی این تست‌ها را گرفته‌اید؛ آیا او متخصص این کار است؟ اگر از ارگان خاصی این تست‌ها را دریافت کرده‌اید؛ آیا آن ارگان در این کار سررشته داشته است؟ یا حتی اگر از یک سایت خریداری کرده‌اید؛ آیا آن سایت در میان دیگران معتبر است یا نه؟ پیشنهاد ما به شما سایت خانه آموزش است که این تست‌ها را به طور کامل در اختیار شما قرار می‌دهد.

در تست استعدادیابی شغلی چه چیزهایی مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

این سؤال برای بسیاری از افراد پیش آمده که پاسخ ساده‌ای دارد و محققان آن را در اختیار شما قرار داده‌اند. در این تست ابعاد مختلفی از وجود شما آشکار می‌شود بنابراین توصیه می‌شود آن را در اختیار دیگران قرار ندهید. زیرا ممکن است از تست استعدادیابی شغلی شما به طور نادرست و در جهت ضربه زدن به شما استفاده کنند.

 1. این تست قادر است تیپ شخصیتی (تست شخصیتMBTI) شما را بررسی کند.

  این تست قادر است تیپ شخصیتی (تست شخصیتMBTI) شما را به طور حرفه‌ای مورد بررسی قرار داده تا در راستای انتخاب درست شغلتان به شما کمک کند. در این تست تیپ شخصیتی شما شناخته و به شما اطلاعاتی راجع به آن داده می‌شود که می‌تواند حتی در زندگی مشترک یا دیگر ابعاد زندگی نیز مورد استفاده شما قرار گیرد.
  استعدادیابی شغلی | mbti

 2. این تست قادر است تمایلات شغلی (تست هالند) شما را شناسایی کند.

  شناسایی این تست نسبتاً دقیق است اما اگر با واقعیت سازگار نبود ممکن است دلایل مختلفی پشت پرده باشد. برای مثال ممکن است شما در زمان انجام این تست تحت تأثیر نوعی حالت روانی یا تاثیر دیگران بوده‌اید. بهتر است به این تست نیز مانند دیگر تست‌هایی که در این مجموعه استعدادیابی شغلی ارائه می‌شود توجه کافی داشته باشید تا در انتخاب رشته و دیگر انتخاب‌های زندگی به امید خدا موفق باشید.

 3. این تست قادر است سبک کاری و ارزش‌های کاری شما را بسنجد.

  منظور از ارزش‌های کاری مهارت‌هایی غیر از مهارت‌های فنی شماست که در خانواده یا در طول فرآیند تحصیل آموخته‌اید. مهارت‌هایی که در هر کجا برای شما مفید هستند. برای مثال انجام دادن کارها در زمان معین یک ارزش کاری محسوب می‌شود که در زندگی نیز بسیار کاربردی و مفید فایده است.

 4. این تست قادر است سطح دانش عمومی شما را بسنجد.

  یادتان می‌آید زمانی که به مدرسه می‌رفتیم همیشه غرغر می‌کردیم که مثلاً رشته من فلان است چرا باید فلان درس که ربطی به رشته من ندارد را بخوانم! آن درس‌ها در اینجا به کمک شما می‌آیند.
  فرض کنید قرار است دبیر فیزیک شوید و در رشته فیزیک در دانشگاه مدرک خوبی کسب کرده‌اید. اما ادبیات فارسی شما ضعیف است. در این صورت شما در عین داشتن علم و مهارت در درس فیزیک نمی‌توانید این رشته را تدریس کنید! مهم‌ترین دلیل آن هم این است که دایره لغات شما کوچک است و نمی‌توانید کلمات خوبی را برای توضیح به دانش آموزان پیدا کنید. این تست به شما می‌گوید در دانش عمومی مهارت شما در چه اندازه قرار دارد.

 5. این تست قادر است توانایی‌های ذهنی و میزان مهارت در انجام کارهای عمومی شما را محاسبه کند.

  این کار نیز می‌تواند به پیشرفت و آینده شغلی شما کمک بسیاری کند. فرض کنید به دنبال شغل وکالت هستید. مهارت‌های فنی و عمومی خوبی نیز دارید. در این حالت یک پرونده قتل به دست شما می‌رسد که همه چیز بر علیه موکلتان است. شما با استفاده از توانایی ذهنی و میزان مهارت در انجام کارهای عمومی می‌توانید به خوبی از پس این مشکل بر بیایید. بنابراین اگر شما هم به زودی یک انتخاب رشته در پیش دارید؛ این تست بسیار به کمکتان می‌آید.
  نکات مهم در استعدادیابی-شغلی

مهم‌ترین ویژگی تست استعدادیابی شغلی چیست؟

مهم‌ترین ویژگی این تست جامع بودن آن است. در این تست تمام مجموعه تست‌های بالا جمع آوری شده و در کنار هم آمده‌اند. بنابراین تست استعدادیابی شغلی می‌تواند مهم‌ترین منبع شما برای انتخاب رشته دانشگاهی یا حتی غیر دانشگاهی باشد.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های این تست بانک اطلاعاتی شغلی قوی آن است. این تست به شکل آنلاین ارائه می‌شود بنابراین به راحتی می‌تواند ویژگی‌های فردی شما را با ویژگی‌های شغل مورد نظر تطبیق داده و یک نتیجه خوب به شما ارائه کند.

تست استعدادیابی شغلی تستی است که باید حتماً آن را انجام دهید چرا که موقعیت آینده و شادی زندگی کاری شما به آن وابسته است. در این تست می‌توانید ویژگی‌های شخصی خودتان را با مهم‌ترین ویژگی‌های شغل موردنظرتان مقایسه کنید و حتی شغل مناسب‌تری برای خود بیابید. فراموش نکنید که این تست به شکل آنلاین ارائه می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *