هر آنچه باید در رابطه با تقویت فن بیان بدانید!

بی شک همه ما آدم ها دلمان می خواهد خوب صحبت کنیم و دیگران را در مقابل خواسته هایمان متقاعد کنیم. داشتن فن بیان قوی باعث می شود که بتوانیم نظر مردم را به خودمان جلب کنیم و کاری کنیم که به حرفهایمان گوش دهند. فن بیان قوی نه به معنای دروغ گفتن است نه زرنگی کردن! فقط با تقویت فن بیان یاد می گیریم که چطور حرف بزنیم و در دیگران نفوذ کنیم. به همین منظور قصد داریم در این مطلب در رابطه با تقویت فن بیان مطالب مفید و مختصری را بریتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

روانشناسی-تاثیر-ژنتیک-بر-مدیریت-و-رهبری

نرم و لطیف حرف بزنید!

خشونت صدا یکی از عواملیست که باعث می شود افراد به شما توجه نکنند و آن جذبه لازم را نداشته باشید. خشونت در صدا باعث می شود که مشتری و مخاطب احساس راحتی با شما نداشته باشد و در نهایت آن جلسه ای که در ذهن داشتید برقرار نشده و نتوانید به هدف خود برسید. از این رو خشونت صدایتان را پیدا کنید و آن را حل نمایید. فن بیان قوی به این معناست که کلمات را خوب و واضح ادا کنید، شمرده صحبت کنید و مخاطب را به خودتان جلب نمایید.

برای اینکه فن بیان داشته باشید، با اعتماد حرف بزنید!

با اعتماد و اطمینان حرف بزنید. هر آنچه که می خواهید در سخنرانی بیان کنید، واضح و محکم باشد تا مشتری اعتماد لازم را در حرف هایتان احساس کند و به شما اطمینان کند. حرف های شما بسیار مهم است و زمانیکه مشتری به شما اعتماد داشته باشد می توانیم یک سخنرانی و مذاکره موفق داشته باشید.

احساس خود را کنترل کنید!

تمامی احساساتی که ممکن است در زمان سخنرانی به سراغتان بیاید را کنترل کنید! این احساس می تواند هیجان و یا ترس باشد، باید بتوانید به درستی احساسات خود را مدیریت کنید و از آنها به بهترین شکل استفاده کنید. گاهی اوقات ممکن است ناگهان در اواسط سخنرانی دچار اضطراب شوید، می توانید با چند پیشنهاد و سوال از مخاطب، کمی به خودتان مسلط شوید.

با کلمات بازی نکنید!

برخی از افراد تصور می کنند، هرقدر از اصطلاحات پیچیده استفاده کنند می توانند نظر مخاطبان را به خودشان جلب کنند. در حالیکه به این شکل نیست و بازی کردن با کلمات به هیچ عنوان نشان دهنده فن بیان قوی نیست. اگر بتوانید کلمات را به درستی تلفظ کنید و جملات شما ساختار خوبی داشته باشد می توانید نظر مشتری و مخاطب را به خودتان جلب کنید و موفق شوید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.