نکته های مهم برای شروع مذاکره

شروع مذاکره برای موفقیت در آن بسیار مهم است. اینکه چه کسی اولین پیشنهاد مذاکره را بیان می کند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای شروع مذاکره باید بتوانیم بهترین پیشنهادات را در نظر بگیریم که ویژگی های مثبتی داشته باشد، از این رو لازم است برای اینکه یک مذاکره موفقی داشته باشید باید بتوانید نکات مهمی را رعایت کنید. ما نیز قصد داریم در این مطلب در رابطه با نکات مهم شروع مذاکره، مطالب مفید و قابل توجهی را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

Negotiation

.

.

کل فرآیند مذاکره را بنویسید!

هدفتان از مذاکره چیست؟ چه نتیجه ای میخواهید کسب کنید و چه چیزهایی برایتان ارزش دارد. سعی کنید تمام این موارد را در جایی بنویسید. می توانید تمامی سوالاتی که باید از مشتری بپرسید را قبل از هر چیزی از خودتان بپرسید. چهارچوب مذاکره را بشناسید و با درنظر گرفتن این چهارچوب با مشتری تعامل برقرار کنید.

واضح و مثبت صحبت کنید!

یکی از نکات مهم برای شروع مذاکره اینست که واضح و رسا صحبت کنید، لحن کلامتان خوب باشد و با سرعت مناسب صحبت کنید. تمام مطالب خود را در ذهنتان داشته باشید، حتی واکنش هایی که با آنها مواجه می شوید را تجسم کنید تا بتوانید به خودتان مصمم باشید.

از خودتان انعطافپذیری نشان دهید!

برای اینکه مخاطب را جذب کنید، از خودتان انعطاپذیری نشان دهید، سعی کنید به هر طریقی شده مشتری به شما گوش دهد و به شما توجه کند. لازم است بدانید: در 4 دقیقه اول باید بتوانید نظر مشتری را به خودتان جلب کنید و اگر از خودتان انعطافپذیری نشان دهید می توانید مذاکره موفقی داشته باشید.

اعتماد مشتری را جلب کنید!

برای شروع مذاکره سعی کنید اعتماد مشتری را جلب کنید. بیشتر توافقاتی که از سمت مشتری صورت می گیرد به دو دلیل است، حس اعتماد و نیاز! زمانیکه مشتری به محصولتان نیاز دارد می تواند به سرعت دلایل شما را بپذیرد و همچنین حسی که شما در مشتری ایجاد می کنید بسیار مهم است و می توانید روی ذهن او تاثیر بگذارید و نتیجه را به نفعتان برگردانید.

درک کنید که طرف مقابلتان دنبال چه چیزی است؟

زمانیکه بتوانید در همان شروع مذاکره، نیازهای مشتری را شناسایی کنید و پیشنهادهایی دهید که باب دل مشتری باشد می توانید یک مذاکره موفق و حرفه ای داشته باشید. پیشنهاد اولیه خود را با در نظر گرفتن نیاز مشتری در کمال انصاف بیان کنید تا مشتری را غافلگیر کنید.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *