نقش توسعه فردی در موفقیت

توسعه فردی کمک می کند تا بتوانیم با شناخت دقیق استعدادهایمان از حداکثر توانمان برای موفقیت، رشد و سازندگی خودمان استفاده کنیم. در واقع در اکثر مواقع ما آدم ها نسبت به خودمان شناخت کافی نداریم و همین عامل باعث می شود تا نتوانیم از پتانسیل هایمان به خوبی استفاده کنیم. فردی که خودش را زیر ذره بین قرار می دهد و به استعدادها و توانمندی هایش اعتماد دارد و آنها را می شناسد، می تواند به خوبی آنها را به کار گیرد و برای توسعه فردی خود تلاش کند. همه ما دلمان می خواهد موفق شویم و فرد برجسته زندگیمان باشیم! از یک جایگاه شغلی ایده ال برخوردار باشیم و به کامیابی های بزرگی برسیم، تمام اینها مستلزم اینست که بتوانیم با آموزش توسعه فردی به پیشرفت خودمان کمک کنیم. زمانیکه توانمندی هایمان را در جهت مثبتی به کار ببریم می توانیم به موفقیت های بزرگ برسیم. به همین منظور ما قصد داریم در این مطلب در رابطه با توسعه فردی و نقش آن در موفقیت، مطالب مفید و قابل توجهی را برای شما همراهان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\834x437.jpgتوسعه فردی چیست؟

لازم است بدانید: توسعه فردی به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن با توانمندی‌ و استعدادهایمان آشنا می‌شویم و به خودمان اعتماد بیشتری داریم. می‌توانیم با کشف استعدادهایمان برای پیشرفت کسب و کار و توسعه مهارت های فردی خودمان گام مهمی برداریم و از حداکثر پتانسیل استفاده کنیم. خیلی از اوقات ما به آنچه در اختیار داریم واقف نیسیتم و احساس می کنیم توانایی لازم برای انجام برخی از کارها را نداریم به همین دلیل است که در زندگی به آن جایگاهی که دلمان می خواهد نمی رسیم و مدام افسوس می خوریم! جای اینکه دست روی دست بگذارید و روزهایتان با بی هدفی تمام کنید، با یک حرکت سازنده به رشد و توسعه فردی برسید و برای خودتان تلاش کنید.

چطور شروع کنیم؟

در اولین حرکت، قبل از هر چیزی به ارزیابی اوضاع زندگیتان بپردازید، در چه موقعیتی قرار دارید و برای اینکه به رشد و توسعه فردی برسید چه چیزهایی را باید تغییر دهید! گاهی اوقات یک تغییر کوچک می تواند تغییرات بزرگی به همراه داشته باشد و ما را به رشد و کامیابی برساند. بنابراین وضعیت زندگیتان را ارزیابی کرده و برای پیشرفت و موفقیت تلاش کنید.

چک لیست تهیه کنید!

یکی از عادت های مهم و کاربردی افراد موفق تهیه یک چک لیست است! آنها عادت دارند برای تمام روزهایشان یک چک لیست تهیه کنند و تمامی برنامه هایشان را در آن چک لیست بنویسند. شما هم می توانید از این الگوهای رفتاری بیاموزید و آنها را در آموزش توسعه فردی خود به کار ببرید. در این لیست تمامی کارهایی که می تواند شما را سر ذوق بیاورد و برای رشد و پیشرفت شما موثر است را ذکر کنید، به طور مثال ورزش مورد علاقه ای که می خواهید شروع کنید، کتابی که قصد خرید آن را دارید، میزان درآمدی که می خواهید بدست آورید و تمام چیزهایی که در برنامه شما لازم است را بنویسید تا مطابق با آن در مسیر به پیش بروید.

به خودتان ایمان داشته باشید!

ایمان مهمترین عامل توسعه فردی است. اگر یک ایده کوچک هم در ذهنتان باشد به همراه ایمان قوی می تواند به یک کامیابی و موفقیت بزرگ تبدیل شود. از این رو در مسیر به راهی که انتخاب می کنید ایمان داشته باشید و با عزمی راسخ به حرکت ادامه دهید.

پذیرش!

پذیرش واقعیت ها، انتقادها و شکست می تواند در توسعه فردی نقش مثمر ثمری داشته باشد. پذیرش واقعیت زندگیتان به شما کمک می کند تا با خودتان صادقانه رفتار کنید و بتوانید برای بهبود شرایط به آسانی اقدام کنید.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *