نقش اعتماد به نفس در توسعه فردی

اعتماد به نفس نقش مهمی در رشد و توسعه فردی ما خواهد داشت. اینکه اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم فوق العاده است و می تواند یکی از راههای رسیدن به موفقیت های بزرگ و کامیابی های دلچسب باشد. منتها این روزها افراد زیادی را می بینیم که از اعتماد به نفس و عزت نفس بی نصیب هستند و خودشان را دست کم می گیرند! به صراحت می توان گفت: مهمترین و اصلی ترین عامل در آموزش توسعه فردی، اعتماد به نفس است و باید در خودتان بررسی کنید و میزان آن را بدانید! تحقیقات نشان می دهد افرادی که اعتماد به نفس خوبی دارند در کارهایشان موفق تر هستند و بهتر می توانند در مواقع بحرانی به خودشان مسلط باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که فرد با عزت نفسی باشیم و برای توسعه فردی خود تلاش کنیم و روی این المان تمرکز کنیم. به همین منظور ما قصد داریم در رابطه با نقش اعتماد به نفس در توسعه فردی مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\5-7-850x491.jpg

چگونه برای توسعه فردی اعتماد به نفسمان را افزایش دهیم!

یکی از سوالات افراد اینست که چطور اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. در ادامه به تمرین هایی که می تواند در افزایش عزت نفس به شما کمک کند می پردازیم.

صاف بایستید!

در زمان صحبت کردن چه برای یک نفر و چه برای چند نفر، به چیزی تکیه ندهید! صاف بایستید و صحبت کنید! نحوه ایستادن شما تاثیر چشمگیری در نظر مخاطب خواهد داشت و هرقدر قاطعانه و محکم بایستید فرد با اعتماد به نفسی نشان می دهید!

لبخند به لب داشته باشید!

لبخند از نشانه های اعتماد به نفس است و افرادی که از عزت نفس خوبی برخوردار هستند همیشه یک لبخند واقعی را در چهره آنها خواهید دید. لبخند نه تنها یکی از المان های توسعه فردی است، بلکه نشان دهنده اعتماد به نفس است و می تواند در ارتباط شما با دیگران نقش مثمر ثمری داشته باشد. می تواند افراد زیادی را به طرف شما بکشاند و به رشد و توسعه فردی شما کمک کند.

از دست های خود استفاده کنید!

در زمان صحبت کردن سعی کنید از دست هایتان کمک بگیرید. حرکات دست و استفاده از بازوها می تواند فضای بیشتری را به شما اختصاص دهد و می تواند روی نظر دیگران تاثیر بگذارد و آنها شما را فردی با اعتماد به نفس بدانند. سعی کنید همه چیز به اندازه باشد و بیش از حد از حرکات دست ها استفاده نکنید.

ارتباط چشمی را فراموش نکنید!

هیچ چیزی تاثیرگذارتر از ارتباط چشمی نیست! اگر می خواهید به توسعه فردی برسید، اگر می خواهید موفق شوید، باید فردی با اعتماد به نفس باشید، به همین دلیل می توانید ارتباط چشمی برقرار کنید. در زمان صحبت کردن به چشمهای مخاطب بنگرید و کلامتان محکم و قاطع باشد. تعداد کثیری از افراد هستند که در زمان صحبت کردن مدام به اشیاء و سقف نگاه می کنند و اینکار نشان می دهد اعتماد به نفس آنها بسیار پایین است! سعی کنید به مخاطب نگاه کنید و به آنها نشان دهید که کاملا به آنها توجه دارید.

قاطع باشید!

در آموزش توسعه فردی یکی از مهمترین موارد، قاطعیت است! قاطعیت در تصمیم گیری و وقاطعیت در عمل! اگر می خواهید به توسعه فردی برسید با خودتان قاطعانه برخورد کنید. به طور مثال زمانیکه دوست خود را می بینید می توانید با لبخند به او سلام کرده و محکم دستش را بفشارید و صحبت هایتان در کمال آرامش و قاطعیت باشد، اینگونه می توانید نشان دهید که فرد با عزت نفسی هستید و به خودتان مصمم بوده و می دانید که چه می خواهید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *