نقش ارتباطات در توسعه فردی

در توسعه فردی نقش ارتباطات بسیار پررنگ است و زمانیکه می خواهیم به رشد و بالندگی برسیم باید دایره ارتباطات خود را گسترده کنیم! شاید احساس کنید همین تعداد دوستانی که دورتان جمع شده است کفایت می کند. درحالیکه اشتباه است! هرقدر با افراد جدید و سازنده ای در ارتباط باشید بهتر می توانید به توسعه فردی برسید و موفق شوید. اگر احساس می کنید اعتماد به نفس خوبی ندارید و نمی توانید با افراد مختلف تعامل داشته باشید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\shutterstock_131744006-770x480.jpg

خوشرو باشید!

یکی از مهمترین عوامل در گسترش ارتباطات، خوشرو بودن است! اولین چیزی که در برخورد با دیگران نقش مهمی دارد، خوشرو بودن است! زمانیکه خوشرو باشید و لبخند بزنید می توانید با افراد زیادی تعامل داشته باشید. دیگران هم احساس راحت تری با شما خواهند داشت و می تواند در گسترده شدن ارتباطات شما تاثیر چشمگیری داشته باشد.

از زبان بدن استفاده کنید!

زبان بدن یکی از المان های اصلی در برقراری ارتباط بین افراد است! برای توسعه فردی باید ارتباطات خود را گسترش دهید. باید بتوانید از زبان بدن خود استفاده کنید تا دیگران به سرعت با شما ارتباط برقرار کنند. استفاده از حرکات دست در زمان صحبت کردن، لبخند زدن و نگاه کردن به چشم های مخاطب تنها بخشی از استفاده از زبان بدن می باشد. همچنین شنونده خوب بودن هم از دیگر تکنیک های زبان بدن است که باعث می شود دیگران روی شما حساب خوبی باز کنند و به شما علاقه مند شوند. در زمان صحبت کردن درست بایستید و اقتدار داشته باشید تمامی این موارد به شما کمک می کند تا راحت تر با دیگران تعامل داشته باشید و به توسعه فردی برسید.

لبخند بزنید!

لبنخد زدن چهره جذابی به شما می بخشد و در ارتباطات بسیار مهم و تاثیرگذار است! لبخند واقعی را تمرین کنید و همیشه لبخند بر لب داشته باشید. اینکار به گسترده شدن ارتباطات شما کمک می کند و در رشد و توسعه فردی شما نقش مثمر ثمری خواهد داشت.

برای توسعه فردی اعتماد به نفس داشته باشید!

زمانیکه اعتماد به نفس داشته باشید همه چیز فرق می کند! دیگر در ارتباطات خود نگران نیستید، صدایتان محکم است و به راحتی می توانید ارتباط برقرار کنید! می توانید شنونده خوبی باشید و با افراد زیادی معاشرت کنید! اگر احساس می کنید اعتماد به نفستان کم است روی خودتان بیشتر کار کنید و تمرین هایی که برای افزایش اعتماد به نفس لازم است را انجام دهید!

برای توسعه فردی در انجمن های فرهنگی شرکت کنید!

بد نیست خودتان را عضو گروههایی کنید که به شما آموزش هایی که برای توسعه فردی لازم است را می آموزد! تعداد کثیری از افراد در انجمن های فرهنگی عضو هستند و نه تنها در انجام فعالیت ها داوطلب هستند بلکه احساس خوشایندی هم دارند و می خواهند با شرکت در این انجمن ها به موفقیت های بزرگ برسند. بنابراین سعی کنید در انجمن های فرهنگی شرکت کنید و به توسعه فردی خودتان کمک کنید.

همه چیز به خودتان بستگی دارد!

همه چیز به خودمان بستگی دارد، اگر می خواهیم موفق شویم به خودمان بستگی دارد، اگر می خواهیم به توسعه فردی برسیم به خودمان بستگی دارد و اگر می خواهیم با افراد زیادی در ارتباط باشیم باز به خودمان بستگی دارد. اینکه هر روز در خانه بنشینیم و فقط وقتمان را پای برنامه های تلویزیونی هدر دهیم و در نهایت زمانمان را بی هدف سپری کنیم، هیچ سودی برایمان ندارد. ما باید بتوانیم زندگیمان را بسازیم و به توسعه فردی برسیم تا احساس خوبی نسبت به خودمان داشته باشیم و در آینده به همان کسی تبدیل شویم که دلمان می خواهد. بنابراین همه چیز به خود ما بستگی دارد و دیگر هیچ!

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *