انتخاب شریک زندگی یکی از بزرگ‌ترین تصمیماتی است؛ که در زندگی‌تان می‌گیرید. و این حقیقت موضوعی نیست که سرسری گرفته شود. افراد مجردی که قصد تشکیل زندگی را دارند؛ همواره در حال بررسی این موضوع هستند که آیا پتانسیل بلند مدت برای زندگی با فرد مورد نظرشان وجود دارد. آیا ممکن است ادامه رابطه با او درست باشد یا خیر؟

بعد از چند ماه یا حتی چند سال، این ملاحظات در انتخاب شریک زندگی مهم‌تر می‌شوند. آیا من شریک مناسب برای چنین فردی هستم؟ آیا او همان کسی است که من می‌خواهم با او ازدواج کنم؟ و البته این ترس وجود دارد: آیا من با فرد اشتباه در رابطه ی جدی هستم؟ این مطلب را دنبال کنید تا به پاسخ تک تک سوالات خود برسید.

Untitled-design-7.jpg

.

در انتخاب شریک زندگی مسئله ای به اسم شخص مناسب وجود دارد؟

قبل از هرگونه تصمیم جدی در مورد انتخاب شریک زندگی و آن چه که به معنی پیدا کردن فرد مناسب است؛ باید نتیجه گیری شود. ابتدا باید مفهوم سنتی همسران را بررسی کرد. به عبارت دیگر، نباید باور داشته باشیم که تنها یک نفر برای شروع زندگی خوب در زندگی شخصی هر فرد خاص، وجود دارد. پتانسیلی که در انسان وجود دارد؛ مشخص می کند که او، یک مجموعه مشخص از خصوصیات در افراد مختلف را می پسندد.

اما آنچه که اهمیت دارد این است؛ که فرد مناسب را در انتخاب شریک زندگی جدی بگیرید. شریکی که با ارزش‌ها، نیازها، اهداف تان مطابقت می‌کند؛ و در نهایت زندگی تان را تقویت کرده و از شخص شما را فردی بهتر می‌سازد. در حالی که احتمالا معیارهای دیگری برای آنچه در یک شریک به دنبال آن هستید دارید، به هر حال این جنبه‌ها نقطه شروع خوبی هستند.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید؛ که هیچ شریک زندگی‌ای نباید کامل باشد. همه ناقص هستند. ممکن است بسیاری از خصوصیات مان همواره دستخوش تغییر نشود. و این مسئله کاملا اجتناب ناپذیر است. بنابراین، حتی اگر در رابطه شما مشکلاتی وجود داشته باشد، وحشت نکنید. اغلب مسائل را می توان حل یا بهبود داد؛ تا زمانی که به انتخاب شریک زندگی مناسب فکر می کنید باید صبر به خرج دهید.

حتی زمانی که در یک رابطه خوب و استوار قرار دارید، از همه چیز سوال کنید. این موضوع ضرورتا به این معنا نیست؛ که شما با یک فرد اشتباه در رابطه‌ای بی سرانجام هستید.

وجود خط قرمز ها را در انتخاب شریک زندگی جدی بگیرید.

وجود خط قرمز های جدی نشانه هایی مربوط به انتخاب شریک زندگی نامناسب شماست. در اینجا روی صحبت در مورد سو استفاده از هر نوع (جسمی، لفظی و غیره)، اعتیاد به مواد مخدر، بیماری‌ های حاد مغزی، یا فعالیت شدید جنایی است. مطمئنا شما می‌توانید برای هر یک از این چیزها بهانه‌ای پیدا کنید. اما در به ثمر رسیدن رابطه، این مسائل می‌تواند تهدیدی برای سلامت شخصی شما و خانواده تان باشد.

اگر مطمئن نیستید که این خط قرمز حقیقی است یا خیر، طرف مقابل را در موقعیت خویش در نظر بگیرید. می‌شود به او بگویید که رابطه را ترک کند؟ پاسخ این سوال به احتمال زیاد مثبت است.

trust-in-a-relationship.jpeg

شراکت عمومی فرد مقابل را در انتخاب شریک زندگی جدی بگیرید.

نشانه دیگر از یک شراکت زندگی مشکل‌ساز زمانی است؛ که طرف مقابل شما نمی‌خواهد کاری را برای پیشبرد رابطه انجام دهد. کار روی روابط بسیار مهم است. و مانند بسیاری از دشواری های موجود در زندگی، ممکن است برخی فصول آن بسیار آسان‌تر از بقیه باشد. اما هر رابطه‌ای زمان سخت خود را تجربه خواهد کرد. اما هیچ رابطه طولانی‌ مدتی بدون تلاش منصفانه ی دو طرف ساخته نخواهد شد.

اگر شریک فعلی شما هیچ علاقه‌ای به تقویت رابطه دو نفره تان، یا کار کردن از طریق مسائل مشترک نشان نمی‌دهد؛ این موضوع نشانه محکمی باشد که این فرد، شخص مناسبی در انتخاب شریک زندگی شما نیست.

در رابطه ممکن است در مقابل یکدیگر قرار گرفته باشید.

آیا نگران نکته ای هستید، که در مقابل دوستان و خانواده تان توسط فرد مورد نظرتان بیان شود؟ آیا او به ندرت حرف مناسبی بیان می کند؟ هر شخصی که این نوع رفتار را از خود نشان می دهد، به طور مکرر به تنظیم دیدگاه خویش نیاز دارد. نه تنها این نوع رفتار تحقیر کننده نشان‌دهنده عدم احترام و قدردانی از شماست، بلکه این موضوع به احتمال زیاد ناشی از مساله عمیق‌تر ناامنی، یا حتی مسائل مربوط به خشم درونی است.

پیگیری اهداف و رویاهایتان توسط فرد مورد نظرتان انجام نمی شود.

در انتخاب شریک زندگی باید دقت کنید که کسی را برگزینید که به شما اعتقاد دارد و تشویق‌تان می‌کند؛ که به رویاهای خود دست یابید. زندگی در کنار کسی که این کار ها را نمی‌کند؛ بسیار سخت خواهد بود. دنبال کردن اهداف و پشتیبانی شدن توسط همسر آینده یک امر بدیهی است؛ که باید در هر رابطه ی جدی وجود داشته باشد. چرا که این نکته حق هر انسانی است.

08-Marriage-Advice-7-Relationship-Tips-to-Get-the-Love-You-Want-1024x683.jpg

در انتخاب شریک زندگی مناسب باید مسائل حمایتی از جانب وی را بررسی کنید. او ممکن است یک انتقاد سازنده ارائه دهد. اما در نهایت، شادی تان برایش اهمیت دارد. و  هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد تا به شما کمک کنند به رویاهای خود برسید. شریک زندگی خوب، همچنین ممکن است رویاهایش را با وجود شخص شما برنامه ریزی کرده؛ یا رویاهای خود را به روش‌ های جدید و معنی‌دار شکل دهد.

وقتی عدم اطمینان سازی در رابطه توسط او به خوبی حس می شود.

اعتماد در انتخاب شریک زندگی حرف اول و آخر را می زند. و عدم وجود اعتماد بین طرفین نشانه ی خطر است. همواره سعی کنید با او در مورد ایجاد اعتماد دو طرفه صحبت کنید (یا در مشاوره زوج‌ها شرکت کنید). فردی که به طور مستمر به شما نشان می‌دهند که فرد قابل ‌اعتمادی نیست، شریک مناسبی برای ازدواج نخواهد بود.

این ضرورتا به این معنا نیست که او دروغ گو است؛ هر چند که قطعا می‌توانند به آن هم تبدیل شود. یک شریک غیر قابل ‌اعتماد ممکن است؛ کسی باشد که چیزهای زیادی را پنهان می‌کند. فردی که داستان ودروغ‌ های مصلحت‌آمیزرا می سازد، نمی تواند برای شروع یک زندگی مناسب باشد. شاید این گونه افراد، هرگز آنچه را که می‌گویند انجام ندهند.

منبع:

https://twodrifters.us/blog/signs-youre-with-the-wrong-person.html

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *