نحوه حل کردن مشکلات برای رسیدن به توسعه فردی

به همانقدری که نوشتن اهداف و آرزوها برای رسیدن به توسعه فردی لازم است، نحوه حل کردن مشکلات هم یکی از مهمترین عوامل مهارت فردی است که کمک می کند فرد با از میان برداشتن چالش ها بتواند به رشد و سازندگی برسد. در خیلی از مواقع در کسب و کارها و حتی زندگی با افرادی روبرو می شویم که از مشکلات و چالش ها فرار می کنند و حتی قدرت رویارویی با آنها را هم ندارند، درحالیکه نقطه کور زندگی آنها دقیقا در همین نقطه است که باید به آن رسیدگی شود. زمانیکه مشکلات پا به پای ما در حال جلو آمدن هستند چطور می توانیم برای بهتر شدنمان کاری کنیم! قبل از هر چیزی باید این مشکلات را حل کنیم تا بتوانیم راههای جدیدی را برای موفقیت و رسیدن به توسعه فردی انتخاب نماییم. اگر شما هم می خواهید بدانید چطور مشکلات و چالش های زندگیتان را حل کنید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

Webp.net-resizeimage-7

برای توسعه فردی مشکلات را در یک دفترچه یادداشت کنید!

آیا می دانید نوشتن مشکلات چقدر تاثیر گذار است ؟! زمانیکه هر یک از مشکلات و چالش هایتان را در جایی یادداشت می کنید، می توانید روی حل کردن آنها تمرکز بیشتری به خرج دهید. بهتر است در زمان هایی که با خودتان خلوت کرده اید، هر راهی که برای حل کردن مشکلات به ذهنتان می رسد را در مقابل همان مشکل یادداشت کنید. اینگونه در مدت کوتاهی شما با چند راه حل مناسب روبرو خواهید شد که می تواند مشکل شما را حل کند. اینکار را همین امروز انجام دهید و هر مشکل و نگرانی که باعث شده فکرتان به هم بریزد را در جایی یادداشت کنید.

برای توسعه فردی راه حل هایتان را چند بار بررسی کنید!

راه حل هایی که برای مشکلات خود نوشته اید را از هر زاویه بررسی کنید. این راه حل ها باید منطقی و معقول باشند و عواقب دیگری به همراه آنها نباشد. یک راه حل درست به راه حلی گفته می شود که صرفا مشکل را حل کند و مشکل دیگری ایجاد نکند. می توانید تمامی راههایی که انتخاب کرده اید را از لحاظ مزیت ها و معایبی که دارد ارزیابی کنید تا خیالتان راحت شود.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *