موفقیت در مذاکره با چند توصیه کاربردی

برای اینکه در مذاکره موفق شوید باید بتوانید هوشمندانه عمل کنید. یک مذاکره موفق به نحوه برخورد و عمل ما بستگی دارد. تعداد کثیری از افراد مذاکره می کنند منتها فقط درصد کمی به موفقیت می انجامد از این رو اگر بتوانید قواعد یک مذاکره موفق را بدانید به راحتی می توانید در کوتاهترین زمان به هدفتان برسید و موفقیت را بچشید. با ما همراه باشید تا شما را با راهکارهای داشتن یک مذاکره موفق آشنا کنیم.

Sokhanranie-Tasirgozar

روی خواسته خود تمرکز کنید!

برای اینکه موفقیت در مذاکره را تجربه کنید، سعی کنید روی خواسته خود تمرکز کنید. می توانید چند درخواست به مشتری بدهید که بتواند روی آنها فکر کنید. برای انتخاب این پیشنهادات باید بتوانید نیازهای مشتری را کشف کنید. زمانیکه بدانید مشتری به چه چیزهایی علاقه مند است و کدامیک از ویژگی های محصول شما می تواند مشتری را شگفت زده کند راحت تر می توانید به هدفتان برسید. سعی کنید روی خواسته خودتان تمرکز کنید منتها با پیشنهادات جالب نظر مشتری را جلب کنید.

به خواسته مشتری احترام بگذارید!

سعی کنید وسط حرف مشتری نپرید و به خواسته های او خوب فکر کنید. سعی کنید مشتری از ارتباط با شما لذت ببرد و احساس کند یک مذاکره دوستانه را تجربه می کند. می توانید خواسته مشتری را بپرسید و نیازهایش را مابین حرف هایش درک کنید تا بتوانید پیشنهادات خود را با توجه به این نیازها ارائه دهید.

موفقیت در مذاکره با برقراری ارتباط دوستانه

یکی از تکنیک هایی که باعث موفقیت در مذاکره می شود، برقراری ارتباط دوستانه است. هرقدر که مشتری با شما احساس راحتتری داشته باشد بهتر می تواند روی خواسته شما تمرکز کند و به پیشنهادات شما فکر کند. دوستانه ارتباط برقرار کنید و در همان دقایق اول احوالپرسی دست مشتری را به گرمی بفشارید و تا پایان مذاکره به خوبی رفتار کنید.

خونسردی خود را حفظ کنید!


مهم نیست چه نتیجه ای در پایان مذاکره به انتظار شماست! این اولین و تنها مذاکره شما نخواهد بود بنابراین خونسردی خودتان را در هر شرایطی حفظ کنید و سعی کنید با آرامش و خونسردی با مشتری مذاکره کنید.

با اطمینان حرف بزنید!

سعی کنید حرف هایی که می زنید با اطمینان کامل باشد و مشتری به شما اعتماد کند. بسیار مهم است که بتوانیم اعتماد مشتری را جلب کنیم و به او اطمینان خاطر بدهیم. غالبا مشتریان زمانیکه تحت تاثیر قرار می گیرند تصمیم می گیرند. به همین دلیل باید بتوانید از هر طریقی شده اعتماد مشتری را به خودتان جلب کنید.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.