مذاکره در مورد حقوق | چطور مذاکره حقوق را به سود خود تمام کنیم؟ (بخش اول)

مذاکره در مورد حقوق

بسیاری از ما یکی از بزرگترین دغدغه‌هایمان در رابطه با حقوق دریافتی از کارمان است. چه برای اولین بار می‌خواهید در شرکتی استخدام شوید و چه پس از سال‌ها تجربه قصد درخواست افزایش حقوق خود را دارید. به طور کل مذاکره در مورد حقوق و صحبت کردن در مقابل کارفرما و به دنبال آن درخواست امتیاز بیشتر از او می‌تواند یکی از سخت‌ترین و پرتنش‌ترین مذاکره‌ها باشد.

حتی اگر عاشق کارتان باشید حقوق کم آن می‌تواند از علاقه‌ی شما بکاهد از این رو توجه به مسائل مالی در رابطه با هر شغلی بسیار اهمیت دارد. در ادامه چندین نکته‌ی کاربردی برای موفقیت در مذاکره ای که در رابطه با حقوق است را با هم مرور می‌کنیم.

مذاکرات را مکتوب کنید.

در مصاحبه‌های شغلی کارفرما می‌تواند قول‌های واهی در مورد میزان درآمد شما بدهد ولی به حرف‌های او اعتماد نکرده و حتما حرف‌هایش را به صورت مکتوب ثبت کنید. وقتی میزان حقوق دریافتی به صورت مکتوب نوشته شود کارفرما نمی‌تواند مخالف حرف‌های خود عمل کند.

جزییات شغل خود را از کارفرما بپرسید.

پرسیدن جزییات شغل در مذاکره در مورد حقوق

قبل از قبول پیشنهاد شغلی جزییات کار را از کارفرما گرفته و شرح وظایف کاملی از او درخواست کنید. پس از آن با توجه به حجم کاری گفته شده و حقوق پیشنهادی می‌توانید بر روی قبول پیشنهاد شغلی فکر کنید. بسیار پیش آمده که ابتدای کار حقوق بالای کاری فرد را وسوسه کرده و بدون تامل شغل را قبول می‌کند ولی پس از گذشت مدتی از شروع به کار می‌بیند به اندازه‌ی چندین نفر کار می‌کند و حقوق دریافتی در مقایسه با حجم کاری او کم است.

در حین مذاکره در مورد حقوق سوالات خود را بدون خجالت بپرسید.

اگر در مصاحبه‌ی کاری خود از سوال پرسیدن بترسید و بدون آمادگی ذهنی شغل را قبول کنید، طرف مقابل می‌تواند از این رفتار شما سواستفاده کند. در حین مذاکره حتما سوالاتی که به افزایش حقوق در آینده ربط دارد و یا میزان حقوق دریافتی در صورت اضافه کار را از طرف مقابل مذاکره‌ی پیش رو بپرسید. با این کار مصاحبه‌کننده مجبور به توضیح بیشتر در رابطه با همه مسائل مرتبط به حقوق مانند اضافه کاری، پاداش، دیرکرد و … می‌شود. در این صورت اگر چیزی به اسم اضافه کاری در مجموعه‌ی مورد نظر وجود نداشت، شما هم لازم نیست زمان بیشتری را برای ماندن در مجموعه و کار کردن خرج کنید.

ارزش کار خود را بدانید.

قبل از شروع مصاحبه شغلی خوب است ارزش کار خود را با پرس‌وجو از اطرافیان شناسایی کنید. این که کار شما ارزش چقدر حقوق دریافتی دارد اهمیت زیادی در مصاحبه پیدا میکند زیرا در صورت درخواست مبلغی بیشتر از ارزش کارتان امکان از دست دادن شغل وجود داشته و یا در صورت درخواست حقوق کمتر از ارزش کارتان، فرد مصاحبه کننده می‌تواند از این ناآگاهی شما سواستفاده کند. حتی اگر فردی را در کنارتان ندارید که از او در رابطه با شغل مورد نظر و میزان حقوق در سازمان‌های دیگر بپرسید، با سرچ در اینترنت در اکثر مواقع به جوابی که می‌خواهید می‌رسید. وقتی در رابطه با حقوق دیگر سازمان‌ها اطلاعات کافی داشته باشید راحت‌تر می‌توانید بر روی حقوق پیشنهادی شرکتی که برای مصاحبه رفته‌اید، فکر کنید.

از مصاحبه کننده درخواست زمانی برای فکر کردن کنید.

اگر از حقوق پیشنهادی راضی نیستید و توانایی‌هایتان را با ارزش‌تر از مبلغ گفته شده می‌دانید، بهتر است از مصاحبه کننده درخواست زمانی برای فکر کردن کنید. البته لازم نیست به او بگویید که با چه شخصی قصد مشورت دارید و طوری رفتار کنید که به او نشان دهد مبلغ گفته شده برای توانایی‌های شما کم بوده و لازم است بر روی پیشنهاد داده شده بیشتر فکر کنید. به طور کل جوری رفتار کنید که اعتماد به نفس شما را به خوبی نمایش دهد. با این برخورد شخص مصاحبه کننده اگر رزومه شما را به دقت مطالعه کرده باشد و از توانایی‌های شما آگاه باشد، امکان تغییر دادن حقوق پیشنهادی به وجود می‌آید.

رک و راست حرف‌هایتان را بزنید.

اگر حقوق دریافتی چیزی پایین‌تر از درخواست شما بود با گفتن جمله‌هایی چون «قسط خونم عقب افتاده»، «بدهی زیادی دارم»، «نیاز به خرید اتومبیل جدید دارم» و … درخواست خودتان را برای افزایش حقوق اعلام نکنید. بهتر اتس جوری رفتار کنید و از نقاط قوتتان صحبت کنید که نشان دهد حقوق گفته شده با میزان توانایی‌ها و سوابق کاریتان هم‌خوانی ندارد.
متاسفانه این اشتباه در زنان بیشتر از مردان دیده می‌شود. بسیاری از زنان در زمان مصاحبه کاری در رابطه با دلایل درخواست افزایش حقوق خود صحبت می‌کنند در صورتی که همچنین موردی لازم نیست و تنها این که اعلام کنید حقوق بیشتری لازم دارید، کافی است.

ابتدای کار بهتر است کارفرما حقوق را اعلام کند.

هیچ گاه برای ارائه‌ی رقم پیشنهادی در رابطه با حقوق خودتن نفر اول نباشید و اجازه دهید کارفما نظر خود را اعلام کند. پس از آن که کارفرما نظر خود را اعلام کرد و با نظر شما مغایر بود می‌توانید با او به بحث بنشینید. البته مهم است که بدانید داشتن اطلاعات در رابطه با شغل مورد نظر و شرایط بازار کار دست شما را برای مذاکره‌های بیشتر باز می‌گذارد. بحث مناسب و درست با شخص مصاحبه کننده می‌تواند شانس افزایش حقوق را بیشتر کند.

دلیلی برای پاسخ به سوال «درآمد گذشته‌ی شما چه مقدار بوده؟» وجود ندارد.

مذاکره در مورد حقوق | درآمد گذشته

در مذاکره در مورد حقوق لازم نیست جواب این سوال را بدهید زیرا با پاسخ به آن کارفرما می‌تواند حقوق پیشنهادیش را بر اساس حقوق سابق شما اعلام کند. بهتر است در مواجه با این سوال پاسخ دهید «ارزش کار من به حال حاضر برمی‌گردد و به حقوق دریافتی قبلی من ارتباطی ندارد». البته لازم به ذکر است که در رابطه با حقوق قبلی خود دروغ نگویید تا خود را بزرگتر از چیزی که هستید نشان دهید.

اما اگر کارفرما علاقه‌ی خاصی به حقوق سابق شما داشت بهتر است با صداقت جواب او را داده و طوری برخورد نکنید که کنجکاوی او را بیشتر کرده و جوری باشد که او نتواند به شما اعتماد کند.
گفتن حقیقت همیشه کار بهتری است زیرا کارفرما با پرس‌وجو از شرکت پیشین شما می‌تواند میزان حقوق دریافتیتان را متوجه شود و در صورت دروغ گفتن او دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد.
در کنار اعلام حقوق قبلی خوب است پاداش‌هایی که در گذشته گرفته‌اید و یا ترفیع‌های شغلی را به کارفرما بگویید تا در نظر او توانایی‌هایتان ارزشمندتر جلوه دهد.

در بخش بعدی مبحث مذاکره در مورد حقوق در رابطه با اشتباهاتی که ممکن است در حین چنین مذاکره‌هایی رخ دهد، صحبت می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *