مذاکره خوب و موفق چگونه است!

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که مذاکره خوب و موفق چه نوع مذاکره ای است؟ در واقع مذاکره یک جلسه ما بین دو یا چند نفر است که بر اساس نقاط مشترکی که دارند بایستی به یک توافق دست پیدا کنند تا بتوانند برای رشد و پیشرفت کسب و کارشان اقدام کنند و نتایج خوبی را بدست آورند. مذاکره خوب و موفق صرفا برای کسب و کار نیست و چه بسا در زندگی شخصی هم لازم است تا سر موضوعاتی به مذاکره بنشینیم و هدف جدید و مشترکی را برای خودمان مشخص کنیم. زمانیکه بتوانیم قواعد مذاکره را بدانیم راحت تر می توانیم به اهدافمان برسیم. از این رو مذاکره خوب و موفق بایستی هوشمندانه صورت گیرد تا بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. اما چگونه مذاکره خوب و موفقی داشته باشیم؟

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\movafaghiat.png

مذاکره خوب و موفق

قبل از هر چیزی باید بدانید با چه کسی می خواهید مذاکره کنید! با مهمترین عامل یا همان مهره اصلی مذاکره کنید! خودتان را درگیر افرادی نکنید که قواعد مذاکره را نمی دانند و به کل مهره اصلی نیستند. سعی کنید با سماجت خودتان را برای مذاکره با شخصی آماده کنید که همه چیز در کنترل اوست، آنگاه می توانید با یک مذاکره خوب همه چیز را به نفع خودتان تمام کنید. گاهی اوقات افراد نسبت به این موضوع بی توجه هستند و بیشتر با افرادی مذاکره می کنند که به نوعی نماینده فرد اصلی هستند و این موضوع می تواند شما را به دردسر بیاندازد. سعی کنید مهره اصلی را پیدا کنید.

با همکارانتان مشورت کنید!

اگر می خواهید مذاکره خوب و موفقی داشته باشید، تک رو نباشید و سعی کنید از کسی که با شما نقاط مشترکی دارد کمک بگیرید! درخواست کنید و از او بخواهید راه جدیدی را به شما نشان دهد. اگر 99 راه در ذهن دارید، اجازه دهید فرد دیگری یک راه به شما نشان دهد.

برنامه ریزی کنید!

هر چیزی که ذهنتان را به خودش مشغول کرده است را در جایی بنویسید، برای اینکه موفق شوید، برنامه ریزی کنید تا به هدفتان برسید. سعی کنید در یک چهارچوب اصلی مذاکره را مدیریت کنید تا با چند پیشنهاد بتوانید ذهن مشتری را به خودتان مشغول کنید و در مذاکره موفق شوید. سوالاتی که می خواهید از مشتری بپرسید، نیارهای مشتری، مزیت هایی که محصول شما دارد و هر چیزی که به مذاکره شما مربوط می شود را در جایی یادداشت کنید تا بتوانید با یک برنامه ریزی منسجم یک مذاکره خوب و موفق را پشت سر بگذارید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *