راه‌های مدیریت استرس در محیط کار کدامند

مدیریت استرس در محیط کار

به دلیل شرایط بد اقتصادی و تورم، برخی از شرکت‌ها و سازمان‌های کشور برای بهبود وضعیت اقتصادی خود تعداد کارمندان  را کم می‌کنند. این موضوع اصلی‌ترین دلیل استرس کارمندان در محیط کار است. استرس از دلایل اصلی کاهش بازدهی و کارآیی فرد بوده و از این‌رو می‌توان با مدیریت استرس در محیط کار، از به خطر افتادن کار خود جلوگیری کنید. استرس دشمن سلامتی است و بسیاری از سکته‌های قلبی نیز از این موضوع نشات می گیرند. در این مقاله از خانه آموزش در نظر داریم که با بررسی راه‌های کنترل استرس در محیط کار، به شما کمک کنیم تا استرس خود را در محیط‌های کاری به حداقل کاهش دهید.

راه‌های مدیریت استرس در محیط کار

یکی از اصلی‌ترین اصول موفقیت در محیط کار، آرامش خاطر و نداشتن استرس است. افراد زیادی هستند که به دلیل استرس ناشی از کار نمی‌توانند توانایی‌های خود را نشان دهند؛ به همین خاطر استرس بیش از حد باعث می‌شود تا نتوانید صددرصد استعداد‌های خود را در محیط کار نشان دهید. برای این امر می‌توانید از شیوه‌های متنوع کنترل استرس استفاده کنید؛ بدین جهت در ادامه راه‌های متنوع کاهش استرس را برای شما شرح می‌دهیم.

مدیریت استرس در محیط کار

۱.دوستی با همکاران

فضای کاری سرد و کسل‌کننده باعث کاهش صمیمیت بین افراد شده و همچنین به طور کلی افراد در جمع خانواده و دوستان خود کم‌تر دچار استرس می‌شوند. حال نیز باید تلاش کرد تا در محیط کار، فضایی گرم و صمیمی برای برقرای ارتباط مطلوب بین خود و همکارانتان ایجاد کنید. بنابراین وجود صمیمیت بین همکاران یکی راه‌های مدیریت استرس در محیط کار است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که صمیمیت بیش از حد و شوخی‌های مبتذل  می‌تواند باعث کاهش راندمان کاری شما شود؛ از این‌رو باید سعی کنید در ارتباط دوستانه با سایر کارمندان میانه رو باشید.

۲.مورد تحسین همکاران قرار گیرید

یک برد کاری ایجاد کنید و نمونه کار‌ها و لوح تقدیر‌هایی که دریافت کرده‌اید را بر روی آن بچسبانید. این کار باعث تحسین دیگران می‌شود و هرچه فرد بیشتر مورد توجه قرار بگیرد می‌تواند راحت‌تر استرس خود را کنترل کند. یکی دیگر از راه‌های کنترل استرس در محیط کار، انجام درست و مفید کار‌ها است. سعی کنید کار‌های خود را به بهترین شکل ممکن و در زمان تعیین شده تحویل دهید. مدیریت استرس در محیط کار را از خود شروع کنید و بدانید که اگر کار‌های خود را مطلوب و باکیفیت انجام دهید دلیلی برای استرس نخواهید داشت.

۳.اشتباهات خود را بپذیرید

سعی کنید در موقعیت‌های گوناگون به جای واکنش‌های سریع، آرامش داشته باشید. برای مثال اگر نقدی از کار شما می‌شود انتقاد وارده را بپذیرید و با عذر‌خواهی ساده  به دنبال حل مشکل باشید. به یاد داشته باشید که این افراد ضعیف هستند که دائم به دنبال توجیح کار‌های خود هستند؛ و این امر از دلایل کاهش اعتماد به نفس و کاهش تمرکز است. هر انسانی در موقعیت‌های مختلف دچار اشتباه‌ شده و باید این اشتباهات را  سرلوحه کار خود قرار دهد و از تجربیات به دست آورده برای رفع اشتباه خود استفاده کند. افراد با اشتباه کردن تجربیات خود را افزایش می‌دهند و این تجارب به مرور زمان باعث پیشرفت در کار می‌شوند.

۴.در محیط کار خسته و بی حوصله نباشید

افراد گاها در محیط کار دچار خستگی می‌شوند و از این‌رو کیفیت کارشان پایین می‌آید. به همین خاطر مطلوب است در هنگام خستگی استراحت کنید. با استراحت ده دقیقه‌ای و نوشیدن یک لیوان چای یا قهوه می‌توانید خستگی را از تن خود خارج کنید و همچنین  در صورت لزوم می‌توانید باقی زمان اداری را مرخصی بگیرد و برای استراحت به خانه بروید. خستگی از عوامل مهمی است که می تواند در مدیریت استرس در محیط کار تاثیر گذار باشد. بنابراین سعی کنید روز‌های غیر تعطیل برای تفریح و گشت و گذار تا پاسی از شب بیدار نمانید.

۵.حواس پرتی‌ها را از بین ببرید

همه افراد در زندگی شخصی خود دچار معضلات و مشکلاتی هستند و باید تلاش کنند که این مشکلات را با خود به محیط کار نیاورند. برای مدیریت استرس در محیط کار باید حواس پرتی‌ها را کنار بگذارید و با دقت و تمرکز بالا به کا‌ر‌های خود ادامه دهید. هنگامی که در محیط کار هستید پیام یا ایمیلی می تواند ذهن و افکار شما را پریشان کند. حال چاره کار چیست؟ چگونه می‌توان بدون توجه به مسئله پیش آمده به کارهای خود پرداخت؟ در هنگام مواجه شدن با مشکلات پیش آمده بهتر است که با مشکل کنار بیایید و میزان اهمیت موضوع را تعیین کنید و برای حل آن برنامه بچنید و سپس بدون توجه به آن به کار‌ خود ادامه دهید.

۶.استراحت دلیلی برای پیشرفت

علت استرس در محیط کار می‌تواند ناشی از عدم تمرکز باشد. اما برای افزایش تمرکز چه باید کرد؟ برخی از مدیران و کارمندان بر این باورند که با کار کردن بی وقفه می‌توانند باعث پیشرفت کاری خود و مجموعه کاری‌شان شوند. اما این باور غلط است زیرا که افرادی که بی وقفه کار می‌کنند با گذشت زمان راندمان کاری آن‌ها پایین می‌آید. از این‌رو مطلوب است پس از ساعتی که به کار مشغول هستید زمان کوتاهی را به استراحت و تفریح خود اختصاص دهید. انجام کار‌های مدوام بعد از مدتی تمرکز را از بین برده و در فرد ایجاد استرس می‌کند. برای مدیریت استرس در محیط کار، زمان کمی از تایم کاری خود را صرف استراحت کنید.

۷.تغذیه و خواب مناسب داشته باشید

استراحت ناکافی و رژیم غذایی نامناسب از دلایل اصلی ایجاد استرس در افراد است. خواب و خوراک بر روی انرژی و کیفیت کارتان تاثیر گذار است. یکی از اثرات نداشتن خواب کافی، کسلی و بی حوصلگی در محیط کار است؛ از این‌رو بازدهی کار کاهش می‌یابد و در صورت نداشتن رژیم غذایی در تایم کاری با ضعف و خستگی مواجه می‌‌شوید. از دیگر راه‌های مدیریت استرس در محیط کار می‌توان به داشتن تغذیه و خواب مناسب اشاره کرد.

مدیریت استرس در محیط کار

۸.تفکر مثبت داشته باشید

دید خود را به زندگی و محیط کارتان عوض کنید. همه‌ی ما با میزان اعتماد به نفسی که داریم به وقایع و اتفاقات روزمره نگاه می‌کنیم و بدین جهت موارد استرس‌زا در دید هر آدمی متفاوت است. سعی کنید با دید وسیع‌تری به اتفاقات نگاه کنید و از انتقاد‌های که از کار شما می‌شود هراسی نداشته باشید. نگاه مثبت به اتفاقاتی که در طول تایم کاری برای شما پیش می‌آید از راه‌های اصلی و موثر برای مدیریت استرس در محیط کار است.

سخن پایانی

در محیط کاری اتفاقت گوناگونی برای شما رخ می‌دهد؛ این اتفاقات نباید دلیلی برای کاهش اعتماد به نفس و افزایش استرس شما شوند. در این مقاله خانه آموزش در نظر داشتیم تا راهکار‌های مهم و اصولی برای مدیریت استرس در محیط کار ارائه دهیم تا با دید مناسب‌تری به اتفاقات محیط کاری خود نگاه کنید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از استرس کاری مدیریت زمان درستی روی برنامه کاری خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست