لبخند صادقانه یا غیر صادقانه؟

لبخند صادقانه یا غیر صادقانه؟

لبخند ها توسط دو مجموعه از عضلات کنترل می شوند که عضلات بزرگی هستند و در سمت چپ قرار دارند و به گوشه های دهان متصل می شوند و در موقع لبخند عضلات اطراف چشم و شکم را نیز درگیر می کنند. این عضلات در صورت بسیار مهم هستند؛ زیرا هنگامی که این نوع لبخند بر روی لب های ما می نشیند در گوشه چشم های ما چروک هایی پدید می آید که نشان از خوش حالی واقعی دارد. به این نوع لبخند اصطلاحا چشم های خندان می گویند. از سوی دیگر این نوع عضلات به صورت کاملا آگاهانه کنترل می شوند و هنگامی که ما به دوربین لبخند می زنیم، می توانیم آن ها را به راحتی روی صورت خود آورده و لبخند بزنیم. بنابراین تشخیص چروک های کنار چشم هنگام خندیدن می تواند یکی از مهم ترین نشانه های تشخیص لذت و لبخند واقعی در شخص باشد.

در مقابل برخی لبخند ها هستند که خالصانه نبوده و کاملا مصنوعی هستند. شاید تشخیص آن ها کمی مشکل باشد اما با دانش زبان بدن و دانستن انواع لبخند ها می توانید آن ها را تشخیص دهید. این نوع لبخندها معمولا دندان ها را در معرض دید قرار نمی دهد. تنها لب ها از گوشه صورت کشیده می شوند و هیچ آثاری از چروک در گوشه چشم نیز نمایان نمی شود.

از آن جایی که گفتیم لبخند کاملا خودآگاهانه و قابل کنترل است، پس ممکن است شخصی آن را انجام دهد اما لذت واقعی در آن نباشد. چیزی که لبخند واقعی و غیرواقعی را از هم جدا می سازد این است که در لبخند واقعی گوشه چشم ها به سمت پایین حرکت می کنند و ابرو نیز شکسته می شود.

همچنین تقارن در لبخند های واقعی مهم است. لبخندهای صادقانه در هر دو طرف صورت نمایان می شوند. اما لبخند هایی که واقعی نیستند تنها در یک طرف صورت دیده می شوند چرا که می توان آن ها را نیز آگاهانه کنترل کرد.

 جالب است بدانید افراد دروغ گو خیلی سخت می توانند لبخند بزنند. آن ها ترجیح می دهد چهره ای جدی، نگاهی ثابت و مستقیم داشته باشند و زمانی که می خواهند لبخند بزنند طوری است که به نظر می رسد کسی آن ها را مجبور به لبخند زدن کرده و آن ها تحت فشار هستند. در اصل لبخند به طور ناخودآگاه یک ژست سر به زیر و فروتن است و دروغ گوها می ترسند هنگامی که لبخند می زنند نتوانند آن حس خوب را منتقل کنند و دستشان رو بشود و به جای آن یک لبخند بی حس تحویل دهند. توجه داشته باشید لبخند زدن یکی از راه های موثر در ارتباط است. لبخندهای بسیار طولانی و یا لبخندهایی که دهانتان را بیش از حد باز نگه می دارد ممکن است تاثیرهای منفی داشته باشد. پس در لبخند زدن خود دقت کنید. اگر خوشحال نیستید مجبور نیستید حتما لبخندی تحویل دیگران دهید. باور کنید تاثیر لبخند های مصنوعی خیلی بدتر از لبخند نزدن است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست