لبخند ها در زبان بدن

لبخندها در زبان بدن

معنای لبخندهای مختلف

تحقیقات مختلف در مورد زبان بدن خصوصا لبخند به ما نشان می دهد که زنان بیشتر لبخند می زنند و حتی گاهی بدون توجه به حالت عاطفی خود لبخند می زنند. همچنین زنان زمانیکه ناراحت یا عصبانی هستند، لبخند نمی زنند. ممکن است احساس کنید که این یک پدیده آموخته شده یا فرهنگی است، اما واقعیت این است که اختلافات لبخند میان مردان و زنان در اوایل زندگی رخ می دهد. دختران کوچک در سن هشت سالگی خیلی بیشتر لبخند می زنند، در حالی که پسربچه ها این گونه نیستند و این روند را تا بزرگسالی ادامه می دهند.

مردم واقعا احساس می کنند که لبخندها همه کارها را انجام می دهند! تحقیقات نشان می دهد که ما در حین مصاحبه یا زمانیکه در تلاش برای گرفتن تایید از دیگران هستیم، بیشتر لبخند می زنیم، همچنین وقتیکه احساس می کنیم کسی از ما ناراحت است و یا در مقابل کارفرمایمان نیز لبخند بیشتری می زنیم. اما چه چیزی باعث این همه لبخند فوق العاده می شود؟ خوب، علم به ما می گوید که این لبخند در تاثیرگذاری بر مردم و دوستانمان به ما کمک می کند. در مطالعه ای که توسط جوزف فورگاس از دانشگاه نیو ساوت ولز در استرالیا انجام شد، مشخص شد که لبخند زدن مجازات ها را کاهش می دهد، به خصوص در موارد جزئی.


 

سه نوع لبخند رایج و معنی پنهان آنها از منظر زبان بدن 

یک. لبخند با لبهای محکم و شدت کم. این لبخند زمانی اتفاق می افتد که لبها در سرتاسر صورت کشیده می شوند و هیچ یک از دندان ها دیده نمی شود و نگرش یا اندیشه پنهان، عدم اطمینان، تردید یا عدم اعتماد به نفس را نشان می دهد. این لبخند برای جلب رضایت دیگران یا ژست برای عکاسی یا زمانی که ما در مود برقراری روابط اجتماعی نیستیم، استفاده می شود. مثلا غریبه هایی که در حال عبور از خیابان هستند و به یکدیگر لبخند می زنند. این لبخند یک لبخند جعلی و یا نادرست است، به طوری که دیگران نفهمند که ما واقعا آنها را دوست نداریم. این نوع لبخند ممکن است در اثر نگرانی و یا استرس نیز ظاهر شود، بنابراین ممکن است هنگام دیدن افراد جدید ظاهر شود. به همین دلیل ما می توانیم لبخند با لبهای محکم را “لبخند مودبانه” صدا بزنیم.

دو. لبخندی با لبهای محکم و شدت زیاد. این نوع لبخند یک تفاوت با لبخند بالا دارد: گوشه های لب بیشتر از حالت قبل بالا می رود و تعدادی از دندان ها نشان داده می شود. همچنین نگاه ثابت و گرم است و حالت فرد آرام به نظر می رسد. ما این لبخند را در هنگام ملاقات با آشنایان جدید پیدا می کنیم، بنابراین این یک لبخند صادقانه نیست، اما پذیرای دیگران بودن را نشان می دهد.

سه. لبخند ناهموار. ممکن است این لبخند را در ارتباط با مسخره کردن یا طعنه ببینیم. این لبخند وقتی اتفاق می افتد که فقط یک طرف صورت لبخند بزند و طرف دیگر اینگونه نباشد؛ بلکه طرف دیگر ممکن است حتی پایین بیافتد. لبخند ناخوشایند یک چارچوب ذهنی را نشان می دهد که در آن احساسات مخالف یا متضاد حضور دارند.

در ادامه مقالات به زبان بدن خنده هم خواهیم پرداخت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست