قوانین آموزش توسعه فردی

داشتن یک زندگی موفق نیازمند اینست که بتوانید خودتان را به رشد و بالندگی برسانید و در آموزش توسعه فردی موفق شوید. شاید از خودتان بپرسید توسعه فردی چیست و چه مراحلی را باید در آموزش توسعه فردی پشت سر بگذارید. در واقع توسعه فردی به فرآیندی گفته میشود که طی آن می توانید خودتان را بهتر بشناسید، توانمندی هایتان را کشف کنید و با ارتقاء آنها برای بهتر شدنتان تلاش کنید. اینکه بخواهید بهتر شوید یکی از مراحل آموزش توسعه فردی است که کمک می کند با در نظر گرفتن یک چهارچوب منسجم، قوانین لازم برای آموزش توسعه فردی را بدانید و با آنها شرایط زندگیتان را تغییر دهید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\timeManagementSkills.jpg

از زندگی چه می خواهید؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که از زندگی چه می خواهید؟ هر چیزی که بخواهیم را می توانیم بدست بیاوریم فقط باید آن چیزها را برای خودمان مشخص کنیم. زمانیکه آرزوهایمان را بدانیم و مسیر درست را انتخاب کنیم می توانیم به راحتی به آنها برسیم و احساس خوشایند و دلپذیری داشته باشیم. با خودتان به توافق برسید و انتظاراتی که از زندگی دارید را برای خودتان مشخص کنید.

هر روز یک کار جدید انجام دهید!

یکی از مهمترین چیزهایی که در آموزش توسعه فردی باید بدانید، اینست که هر روز یک کار جدید برای خودتان انجام دهید. به طور مثال می توانید هر روز بخشی از وقت خود را برای مطالعه صرف کنید، پیاده روی کنید، یک کار فرهنگی انجام دهید و چیزی به مهارت هایتان اضافه کنید. این راهکار به شما کمک می کند روز به روز به رشد و توسعه فردی برسید و توانایی خودتان را افزایش دهید. روزهایتان را با کارهای تکراری به اتمام نرسانید، هر روز یک کار جدید انجام دهید که شما را سر ذوق بیاورد و انگیزه لازم را در شما ایجاد کند.

صداهای ناهنجار را از ذهنتان خارج کنید!

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دلتان می خواهد با خیالی آسوده استراحت کنید، منتها افکار منفی به شما هجوم آورده و ذهنتان قفل می شود! این صداهای ناهنجار می توانند خطر آفرین باشند و ذهنمان را محاصره کنند. برای اینکه به رشد و توسعه فردی برسید، سعی کنید این صداهای ناهنجار را از ذهنتان بیرون کنید و به خودتان آرامش دهید. هر چیزی که به شما موج منفی وارد می کند را از خودتان دور کنید و صرفا به خودتان فکر کنید.

عوامل استرس زا را پیدا کنید!

هر یک از ما آدم ها نسبت به چیزهایی، واکنش منفی نشان می دهیم و آنها را دوست نداریم! خیلی از مواقع با دیدن فردی دچار نگرانی و اضطراب شده و یا از برخورد همکارمان عصبانی می شویم! اینها از عوامل استرس زا هستند که در هر یک از افراد متفاوت است و باید این عواملی که باعث ناراحتی و رنجش ما می شوند را پیدا کنیم و آنها را در خودمان حل کنیم. می توانید با همکارتان کمتر ارتباط داشته باشید و یا از افرادی که شما را آزار می دهند دوری کنید. برای توسعه فردی سعی کنید تا جاییکه می توانید این عوامل استرس زا را از خودتان دور کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید و برای توسعه فردی اقدام کنید.

دوستان مثبت اندیشی داشته باشید!

افرادی که با آنها در ارتباط هستیم نقش مهمی در توسعه فردی ما خواهند داشت. هرقدر افرادی که با آنها در ارتباط هستیم مثبت اندیش و سازنده تر باشند بهتر می توانیم به توسعه فردی برسیم و از آنها الگو برداری کنیم. افرادی که مدام تنش و اضطراب را به شما وارد می کنند و ذهنتان را درگیر حاشیه های زندگی می کنند به هیچ عنوان نمی توانند در شما تغییر مثبتی را ایجاد کنند. از این رو در انتخاب افرادی که می خواهید با آنها ارتباط داشته باشید خوب فکر کنید.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *