انتخاب همسر نیاز به دقت به تک تک جزئیات و عواملی دارد؛ که آینده شما و فرد موردنظرتان را می سازد. و هرکس به خوبی این را می داند. بنابراین هر شخصی برای انتخاب همسر باید، پیش زمینه های لازم را درک کرده باشد. مهم نیست که دقیقا در چه مرحله ای از آشنایی با یکدیگر باشید. این پیش زمینه ها می توانند در قالب سوالات ارائه شده در این مطلب، برای انتخاب همسر یاری‌تان کنند.

آیا در انتخاب همسر آینده شخص مورد نظر بهترین گزینه است؟

آیا شریک زندگی یا همسر آینده تان، شما را تشویق می‌کند که بهترین چیزها را داشته باشید؟ یا با هر پیروزی‌ می ترسید, و یا زمانی که بهترین کار را انجام می دهید، احساس امنیت بیشتری میکنید؟ آیا او باعث می‌شود که احساس امنیت داشته باشید؟ و هنگامی که در کنارش حضور ندارید، احساس عدم قطعیت می کنید؟ از بودن در کنار وی بهترین احساسات را دارید؟ پرسیدن این دست سوالات بسیار اهمیت دارند.

انتخاب همسر سالم و مناسب، احساس آرامش و هیجان را در زندگی هر دو نفر ایجاد می کند. در حالی که زوجین نامناسب پشت یکدیگر را خالی خواهند کرد. و یا به نوعی روحیه هم را تضعیف می‌ کنند. اگر طرف مقابل قابلاعتماد نیست؛ و دل کندن از شما برایش راحت ترین کار ممکن است، بهتر است از ازدواج صرف نظر کنید.

Breakup.jpg

متن جایگزین عکس(Alt): انتخاب همسر

آیا هر دو نفرمان واقعا یکدیگر را می‌ پذیریم؟

همیشه مسائلی وجود خواهند داشت؛ که میخواهید در مورد افراد حاضر در زندگیتان تغییر دهید. اما هیچ‌کس نباید در موقعیتی باشد که احساس می‌کند برای طرف مقابل مجاز و معتبر نیست. هرکسی در انتخاب همسر خود باید به عنوان فردی منحصر به فرد، یا خاص (هنوز ناقص) پذیرفته شوند. و طرف مقابل سعی در تغییر این نواقص نداشته باشد. چرا که ما ازدواج می کنیم؛ که موجبات آرامش و امنیت شریک زندگی مان را تعیین کنیم. نه اینکه قصد تغییر او را داشته باشیم.

قبل از انتخاب همسر مناسب‌ ببینید خودتان چه کسی هستید؟

وقتی هیچ ایده‌ای ندارید که خودتان چه کسی هستید، چطور می‌توانید بفهمید که طرف مقابل برای ادامه ی یک زندگی مناسب است؟ کمی زمان بگذارید و به آن فردی که هستید، فکر کنید. خود شناسی مهم ترین مرحله ورود به زندگی و رابطه دو نفره است.

از ارزش‌ها، و اهداف کوتاهمدت و بلند مدت خود آگاه شوید. مهم است که درک خوبی از آنچه امید دارید تجربه کنید؛ و یا در زندگی به دست آورید، پیدا کنید. قبل از اینکه شخص دیگری را به سمت خود جذب کنید؛ سعی کنید با خودتان آشنا شوید. ویژگی های بارز و مخفی خویش را بشناسید تا بهتر بتوانید در انتخاب همسر موفق باشید.

آیا من از بودن در این رابطه خوشحال هستم؟

انتخاب همسر برای یک زندگی، بدان معنا نیست که کسی را پیدا کنید که شما را کامل و یا خوشحال کند. اما بیایید با آن روبرو شویم: ناراحت بودن در یک رابطه دونفره، می‌تواند به بخشهای دیگر زندگی تان نفوذ کند. اگر همیشه در حال جنگیدن باشید، و یا به طور کلی نسبت به رابطه خود احساس خوبی نداشته باشید؛ این به آن معنا نیست که باید حتما رابطه را بهم بزنید (سر زدن به مشاوره می‌تواند گزینه خوبی باشد). اما انتخاب همسر مناسب بدان معنا است که هر دو طرف، با وجود مشکلات بزرگ یا کوچک، در پی حل آن برآیند.

iStock-926246238.2e16d0ba.fill-735x490.jpg

متن جایگزین عکس(Alt): انتخاب همسر آینده

آیا در انتخاب همسر در تله افتاده ام؟ ترک رابطه برای من سخت است؟

آیا واقعا می‌خواهید در یک رابطه ی دونفره بیشتر وقت داشته باشید؛ یا خودتان را برای انجام یک راه آماده کنید؟ آیا انتخاب همسر برایتان مثل یک سرمایه گذاری در زمان است؟ خیلی از افراد به دلیل اینکه زمان طولانی مدت با یک فرد مانده اند؛ نمی توانند از وی جدا شوند. چرا که هدر رفت زمان را بیشتر از هر اولویت دیگری در نظر می گیرند. اما باید به رابطه ی دو نفر طور دیگری نگاه کنید. یک رابطه مناسب هیچ یک از طرفین را نباید داخل یک تله گیر بیندازد.

آیا برای انتخاب همسر به عقب باز گشته ام؟

در پاسخ به این سوال شاید بگویید که می‌توانستید مراقب، متفکر، سریع‌تر بوده باشید. و یا اولین کسی باشید؛ که می‌خواهید بهبود و ارتقای یک رابطه را شروع کنید. شاید آن‌ها را به خاطر دلایلی که از دوران کودکی شما ریشه می‌گیرند و یا به عنوانکاری که همیشه می‌کنیدرابطه را، به عقب هل دهید. هر چه که باشد، این را به عنوان نشانه ای برای تجدید نظر، در انتخاب همسر آینده در نظر بگیرید.

آیا ادامه ی این رابطه متعادل است؟

آیا احساس می‌کنید که هر دوی شما از لحاظ سازش، مراقبت، حمایت، تلاش، و فداکاری شما در یک کفه ترازو هستید؟ یا اینکه فقط یک نفر بیشتر این کارها را انجام می دهد. در حالی که دیگری تنها با تماشای این رابطه، به دنبال این مسائل است؟ تعادل اصل اساسی یک رابطه و انتخاب همسر مناسب برای هر فرد است. تلاش و کوشش یک نفر و بی توجهی طرف مقابل به هیچ وجه نمی تواند قابل توجیه باشد. پس آن را جدی بگیرید.

couple-vacation-tips-1058x700.jpg

متن جایگزین عکس(Alt): انتخاب همسر مناسب

آیا هر دو نفر ما حرفی برای گفتن با یکدیگر داریم؟

اجبار به بودن هر یک از طرفین در رابطه ای که در نهایت منجر به انتخاب همسر و شریک آینده می شود، هرگز مناسب نیست. شاید بسیاری از افراد مسن و یا جوان، را دیده باشید؛ که تنها به اجبار در کنار یکدیگر قرار می گیرند. حرف میزنند و نیازی نمی بینند تا حرفهای مشترکی با یکدیگر داشته باشند. این نوع رابطه هیچ سرانجامی ندارد. و به نوعی شبیه به تحمل طرفین می ماند. در پاسخ به این سوال برای انتخاب همسر مناسب خود صادق باشید.

سپس در ادامه ی پاسخ به این سوال ببینید که چرا در این رابطه باقی مانده اید؟ اگر در یک رابطه طرفین فقط یکدیگر را تحمل می کنند؛ چه نیازی به ادامه ی آن است؟ آیا این موضوع به خاطر احترام، عشق، اعتماد و ارزش فردی است، که با آن هستید؟ یا برای اینکه می‌ترسید تنها باشید؟، نگران مسائل مالی هستید؟، یا از ترک رابطه می ترسید؟ باید بدانید که هیچ یک از این عوامل توجیه پذیر نخواهند بود. بنابراین در این زمینه برای انتخاب همسر، با خود روراست باشید.

منبع:

1. https://www.yourtango.com/2015275736/do-not-marry-until-you-answer-20-questions-about-relationships

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.