چرا داشتن برنامه فروش اینترنتی لازم است؟

هیچ شخصی را نمی توان پیدا کرد، که کسب و کار مشخصی داشته باشد؛ و به برنامه فروش اینترنتی نیاز نداشته باشد. زیرا هیچ مشتری، به محض دیدن یک محصول فورا به فکر خرید آن نمی افتد. به طبع چه بصورت آنلاین یا در فروشگاه، ما زمانی را برای بررسی و آنالیز کردن صرف می‌کنیم؛ حتی اگر عاشق محصول مورد نظر باشیم و ۹۹ % مطمئن باشیم که می‌خواهیم خرید کنیم.

برچسب‌های محصول، جزییات، شرح محصول، عکس‌ها، و غیره همه باید به خریداران نزدیک‌ باشد. تا او را وادار به مراجعه به صفحه پرداخت و خرید نهایی کنند. زمانی که فردی به وب سایت شما مراجعه می کند؛ باید آن‌ها را از طریق فرایندی که می دانید اشتیاق خرید کردن را در آن ها برمی انگیزد، هدایت کنید. به این عمل اصول برنامه فروش اینترنتی هدفمند گفته می شود.

cyber-monday-main-online-shopping.jpg

چگونه یک برنامه فروش اینترنتی ایجاد کنیم؟

اولین گام برای این برنامه فروش اینترنتی آگاهی است. آگاهی شامل استفاده از کانال‌ها و روش‌های بازاریابی نوین است؛ که توجه مردم را به سمت خود جلب می‌کنند. و آن‌ها را به یکی از کانال‌های فروش امروزی هدایت می‌کنند. پست های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، استفاده از محتوا نویسی با کلمات کلیدی در جستجوهای گوگل، تبلیغات سنتی، ایجاد نمایش های هنری و غیره، به این موضوع کمک می کند. این موضوع به دستیابی به مشتریان بالقوه نیز کمک می کند. انجام برنامه فروش اینترنتی چند گام مشخص دارد که در ادامه، به بررسی هریک خواهیم پرداخت.

گام اول برنامه فروش اینترنتی یک پیشنهاد OPT-in ایجاد کنید.

در ابتدا باید بازاریابی ایمیلی را مد نظر قرار دهید. ممکن است تشکیل این کار شاید در ابتدا بی دلیل به نظر برسد. اگر کسی محصول شما را دوست داشته باشد این امکان را دارد که از این طریق با آن آشنا شود. در نتیجه او می تواند بهتر تصمیم بگیرد که خریداری را انجام دهد یا خیر.

ممکن است، در ابتدای خرید این جزئیات توسط مشتری بررسی شود:

· قیمت محصول
· هزینه حمل و نقل
· بررسی نیاز یا عدم نیاز به آن
· حصول اطمینان از کارایی آن
· دریافت اطلاعات دقیق محصول

متداول‌ترین نوع انتخابی که توسط فروشگاه‌ های الکترونیکی ارائه می‌شود؛ پیشنهاد تخفیف است. البته این موضوع همیشه یک ایده خوب برای کسب و کارهای دست‌ساز نیست؛ و تنها در صورتی انجام می‌شود که بتوانید تخفیف خاصی را پوشش دهید.

گام دوم برنامه فروش اینترنتی ایجاد یک فرم

ایجاد یک فرم کمک می کند؛ تا پس از دریافت اطلاعات از سوی مشتریان بتوانید برنامه فروش اینترنتی خود را هدفمند تر نمایید. سعی کنید فرم‌های چندگانه را برای جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل ایجاد کنید؛ تا بتوانید متن، تصویر، یا پیشنهادات مورد نظر آن‌ها را براساس آنچه که بازدیدکنندگان وب سایت شما در حال بازدید از آن هستند، تغییر دهید.

داشتن این فرم در برنامه فروش اینترنتی شما به جذب مخاطبان با انواع سلیقه ها کمک می کند. شما نه تنها نیاز به پیشنهادات انتخابی جالبی دارید، بلکه باید یک روش مناسب برای ارتباط آن‌ها با فرم‌های خود پیدا کنید.

young-businessman-with-digital-tablet-office_52137-3795.jpg

گام سوم برنامه فروش اینترنتی ایجاد یک دنباله

ایجاد یک دنباله در برنامه فروش اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد؛ تا مجموعه‌ای از ایمیل‌ها را تنظیم کنید. که به طور مشخص به مشترکین ارسال می‌شوند؛ و برای متقاعد کردن آن‌ها ایده خوبی برای خرید از شما بدست می آورند. می توانید این موارد را در ایجاد دنبال خود در نظر بگیرید:

1.ارسال ایمیل در زمان منظم
2.تعیین کنید که چند روز یا چند ساعت می‌خواهید ایمیل بعدی را بعد از ایمیل قبلی تان ارسال کنید.
3.تعیین زمان و تاریخ در صورت لزوم

آیا می‌خواهید به مشتریان خود اهمیت دهید؟ پس یک ایجاد یک دنباله مرتب می‌تواند به شما کمک کند؛ تا با آن‌ها در تماس باشید. اطمینان حاصل کنید که خرید کردن آن ها قطعی است. برای انجام این کار درست زمانی که فردی در فروشگاه اینترنتی شما خرید می‌کند؛ می‌توانید این گزینه را برای ارسال خبرنامه به او ارائه کنید.

بعد از اتمام ایجاد دنباله، شما می‌توانید یک قانون دیگر ایجاد کنید. که براساس آن برچسب هایی را به لیست مورد نظر جدید اضافه کنید. این برچسب ها می توانند شامل جزئیات تازه‌ای باشند؛ که در ایجاد یک دنباله دیگر به مشتری تنوع خاصی را ارائه می دهد. سپس می توانید آن‌ها را به لیست خبرنامه منظم‌تان اضافه نمایید.

گام چهارم برنامه فروش اینترنتی راه اندازی اتوماسیون

شناسایی درست مشترکین باعث می شود که بدانیم کدام یک از دنباله هایی که ایجاد کرده ایم؛ برای ارسال، باید برچسب گذاری شوند. درنتیجه باید در برنامه فروش اینترنتی خود آگاهی پیدا کنید که کسی که عضو خبرنامه شما می شود، ترغیب به خرید نیز خواهد شد؛ یا خیر!

تصور کنید که جنسی را خریداری کرده‌اید؛ و دو روز بعد یک ایمیل از همان سایت دریافت می‌کنید. که از شما درخواست می‌کند؛ آیا می‌خواهید دوباره خرید در آن‌را امتحان کنید؟ به نظر کمی عجیب می آید؟ ممکن است شما حتی موجودی کافی نداشته باشید. پس چگونه ممکن است که برای خرید مجدد آماده باشید؟ پس یک ایمیل تبلیغاتی برای ارسال در یک ماه مناسب‌تر خواهد بود.

این مسئله برای یادآوری مشتری به انجام خرید مجدد گاهی مناسب عمل می کند. چون ممکن است بسیاری از آن‌ها پس از یکبار خرید برای همیشه نام برند شما، و محصولاتتان را فراموش کنند. این شما هستید که کمک می کنید تا به نوعی برند و کسب و کارتانزنده بماند“.

pexels-photo-212286-1024x683.jpeg

گام پنجم برنامه فروش اینترنتی تنظیمات و ارزیابی فروش را فراموش نکنید.

در روش چیدمان برنامه فروش اینترنتی فرم های شما، ایمیل‌ها، دنباله‌ها، قوانین و غیره نباید تا ابد یک شکل و با یک ارزیابی باقی بمانند. زمانی که بر روی آن کار می‌کنید ویرایش‌های خود را همواره حفظ کنید.

توجه به نرخ بازگشت: فرمی که مدام جلوی کاربر قرار گیرد و او را از ادامه بازدید سایت منصرف کند، هرگز مناسب نیست.
توجه به نرخ‌های باز: نرخ‌ های پایین ممکن است نشان دهد؛ که شما مشتری ایده‌آل خود را جذب نکرده اید. و یا اینکه خطوط سوژه شما نیاز به کار بیشتری دارد.
نرخ کلیک روی ایمیل تبلیغاتی شما: نرخ‌های کلیک پایین ممکن است نشان دهد؛ که محتوای ایمیل تان کافی نیست و یا سوژه برای مشترکین گمراه‌ کننده است.

البته در ابتدای امر برای بررسی برنامه فروش اینترنتی باید ببینید؛ که حوزه‌ای که می‌خواهید محصولات خود را به بازار عرضه کنید، روش‌های مورد استفاده، نمونه‌ها و چگونگی تنظیم دستورالعمل‌هایتان باید به چه نحو باشد. و سپس گام های ذکر شده در بالا را طی نمایید.

منبع:

https://www.madeurban.com/blog/how-to-set-up-a-sales-funnel-for-your-handmade-business/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *