نگاهی به روند بازاریابی دیجیتال در دو سال اخیر

بررسی روند بازاریابی دیجیتال در سال های اخیر، قابل توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در طول ۱۲ ماه گذشته شاهد تغییرات بزرگی در الگوریتم های بازاریابی دیجیتال بوده‌ایم. که آن را به نسبت دیگر روش های موجود در این رابطه مورد استقبال قرار داده است. گوگل تغییر بزرگی را تحت مفهوم سئو ایجاد نمود. بسیاری از شبکه های اجتماعی موجود، به چندین فراز و نشیب در بازاریابی دیجیتال ادامه داند؛ و فیس بوک و اینستاگرام از جمله این موارد می باشند.

اگر یک بازاریابی دیجیتال انجام می دهید، باید به محدودیت ها و امکانات این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. در نتیجه این امر روش‌های کاملا جدیدی، برای رسیدن به مشتریان بالقوه در اینترنت وجود دارد که سعی داریم به بررسی آنان بپردازیم.

new_frs_image_career-in-digital-marketing-2.jpg

.

.

بازاریابی دیجیتال با استفاده از هک رشد

واژه هک رشد به مدت چند سال، به سراسر اینترنت راه پیدا کردهاست. در سال های اخیر این نوع بازاریابی محبوبیت دو چندانی یافته است؛ و به زبان دیگر می توان گفت که، این روش یک استراتژی بازاریابی اینترنتی مهم برای کسب و کارها را ادامه خواهد داد. رشد هک مستلزم یافتن راه‌ حل‌های کم‌هزینه یا رایگان برای رشد سریع کسب‌ وکار و حضور اجتماعی و آگاهی فعال و پایه مشتری، در مدتزمان کوتاهی می باشد.

هک رشد، نوعی بازاریابی دیجیتال است که کسب و کارها زمانی آن‌را انجام می‌دهند که، به جای استخدام یک آژانس، در تلاش برای رشد شرکت خود هستند. این روش یک تاکتیک محبوب برای شرکت‌ های نوپا و وبلاگ نویسان است.

اگر قصد انجام این روش را دارید، باید بدانید که کنترل امور زیر بر عهده شماست:

 ساخت و مدیریت وب سایت
 سئو
 مدیریت شبکه های اجتماعی
 ایجاد محتوا
 ساخت لیست
 طراحی
 ایجاد محصول
 اکتساب مشتری
 مدیریت فروش
 ..

تبریک می گوییم. در صورت انجام هر یک از این امور، احتمال این وجود دارد که شما یک هکر رشد باشید!

استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال اینفلوئنسر و بازاریابی میکرو اینفلوئنسر، از طریق پرداخت نفوذ رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات است. تا بدین وسیله، محصولات شما را به دنبال کنندگان خود معرفی کنند. این نوع بازاریابی دیجیتال در طول سال گذشته باعث بالا رفتن و جان گرفتن این حوزه شده است. و به همین سبب هیچ نشانه‌ای از کند شدن سرعت بازاریابی در هر زمان وجود ندارد.

مصرف کنندگان بیشتر از پیش از روند فروش و تبلیغات به واسطه افراد مشهور در مقابل تبلیغات سنتی، و یا تبلیغات تلویزیونی لذت می برند. در نتیجه، اینفلوئنسر اجتماعی به بازیگران اصلی، برای کسب و کارها تبدیل شده اند. کار کردن با یک اینفلوئنسر درست می‌تواند، مسیر خوبی برای بازاریابی دیجیتال محصولات شما باشد. این امر که به ظاهر ارگانیک این نوع تبلیغات کمک می کند؛ با پرهیز از تبلیغات سنتی، شما را به مسیر درست هدایت می نماید.

what-is-digital-marketing.jpeg

جستجو به واسطه صدا در بازاریابی دیجیتال

توانایی کاربران اینترنت برای خرید و کشف موارد آنلاین با کمک جستجو از راه صدا در حال حاضر، بسیار زیاد شده است. جالب است بدانید که، حدودا ۳۲۰ میلیون کاربر در موارد مربوط به جستجو های خود از جستجوی صدا استفاده می کنند. در حالی که گوگل اظهار می‌کند که ۲۰ درصد تمام جستجوها دارای قصدی مرتبط با این امر میباشد.

این موضوع به امکان هوشمندی جستجو در روند بازاریابی دیجیتال، کمک شایانی خواهد کرد. در نتیجه اکنون زمان پرش بر روی چنین موضوعی است؛ که به یکی از بزرگ‌ترین گرایشهای بازاریابی دیجیتال تبدیل شده‌ است.

جستجوی بصری در بازاریابی دیجیتال

در حال حاضر گوگل ابزار جستجوی بصری را در اختیار دارد. که از طریق برنامه دوربین در دسترس است. این ابزار اصولا اشیا و نشانه‌ ها را برای جستجو تشخیص می‌دهد. حتی این ابزار جستجو بصری در بازاریابی دیجیتال به شبکه های اجتماعی نیز راه پیدا کرده است. و به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی با استفاده از عکس های یک محصول، در روند تصمیم گیری برای خرید آن نتیجه گیری بهتری را صورت دهند. در همین زمینه، آپلود کردن تصاویرتان برای جستجوی تصویر گوگل می‌تواند به راحتی، و با نامگذاری فایل تصویر و با کمک گرفتن از کلمات کلیدی مرتبط انجام شوند.

انجام وبلاگ نویسی در بازاریابی دیجیتال

وبلاگ نویسی به نوعی برای کسبو کار شما یک هک رشد نهایی است. اضافه کردن یک وبلاگ به وب سایت و نوشتن محتوای خاص برای محصولات، و خدمات‌تان یک راه عالی برای رسیدن به مشتریان جدید، ایجاد تعامل و آگاهی از برند و همچنین ایجاد قدرت در جایگاه موردنظرتان است. جالب است بدانید که وبلاگ نویسی یکی از گرایشهای بازاریابی دیجیتال است، که به مرور در حال افزایش است.

SEMAgency-01-760x400.png

استفاده از Tailwind Tribes در برنامه Pinterest

tailwind یک برنامه زمان‌بندی Pinterest و اینستاگرام است که برای بازاریابان مفید و موثر است. به نوعی می توان گفت که بازاریابان دیجیتال طرفدار این قابلیت هستند. در این برنامه، یک ویژگی اضافی بنام tailwind Tribes وجود دارد؛ که در آن اعضا هر یک از تصاویر سنجاق شده‌ی خود را مجددا منتشر می‌کنند. و به نوعی به رشد یک حساب صورت بازاریابی گروهی کمک می کنند. این قابلیت به این نوع تصاویر کمک می کند تا بارها و بارها توسط کاربران مختلف دیده شود.

استفاده از امکان لایو فیسبوک برای بازاریابی دیجیتال

استفاده از لایو منظم در فیس بوک برای دنبال کنندگان، یک راه عالی برای ایجاد قدرت و رشد کسبو کار شما به حساب می آید. افراد دوست دارند یک فرد واقعی را در رسانه‌های اجتماعی ببینند. مشتریان ترجیح می دهند تا تعامل واقعی با آنها برقرار شود. بجای اینکه عمدتا از دیگر امکانات بازاریابی دیجیتال برای شناخت محصولات و خدمات جدید بازدید کنند.

امروزه، استفاده از این امکان یک راه‌ حل کاملا هوشمندانه برای تلاش در زمینه بازاریابی دیجیتال است. و به همین سبب، حضور در یک یا چند لایو  فیس بوک یک راه عالی برای انجام آن است. تکرار این امر یک یا دو بار در یک هفته بسیار مناسب به نظر می رسد. این امر شما را در اول صف ذهن مشتریان به عنوان یک شخصیت مرجع نگه می‌دارد. در حالی که در عین حال درها را به سمت ارتباط باز در سطح شخصی نگه می‌دارد.

منبع:

https://herpaperroute.com/digital-marketing-trends-2019/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *