تعیین اهداف مالی می‌تواند یک کار دشوار باشد. سخت است بدانید از کجا شروع کنید؛ وقتی که حتی نمی‌دانید در کدام موقعیت از زندگی قرار دارید. اشتباهاتی که افراد مرتکب می‌شوند این است؛ که آنان در ابتدای راه بدست آوردن ثروت حقیقی و اینکه چگونه بر پول خویش غلبه کنند، متوقف می شوند.

مرحله اول در این رابطه این است که باید به مسیر استقلال مالی خود توجه کنید. بزرگ ‌ترین دلیل برای اجتناب از فقر و رسیدن به استقلال مالی، نیاز به طی کردن مسیر های ساده ای دارد. با دنبال کردن مراحل آورده شده در این مطلب به عنوان هوش مالی، برای رسیدن به اهداف مالی دست‌ یافتنی، پتانسیل خود را کشف کرده؛ و شاهد رشد اقتصادی در زندگی‌تان باشید.

2072.jpg

۱. اهداف مالی را با ارزش ‌های مرکزی خود شروع کنید.

بسیاری از مردم نمی‌دانند که رسیدن به اهداف مالی خودشان با ارزش ‌های اصلی که دارند، آغاز می ‌شود. شما باید در تمام مناطق زندگی خود خوب عمل کنید. و مشخص کنید که به چه چیزی اعتقاد دارید. و برای رسیدن به موفقیت مالی حقیقی به چه چیزی باید دست پیدا کنید. ارزش ‌هایتان در مرکز موجودیت هر چیزی که به عنوان یک انسان وجود دارد، قرار دارد.

فضایل و خصوصیاتی که به دنبال آن هستید، چیزی هستند که فرد را تشکیل می‌دهد. و شما به تدریج در حال تبدیل شدن به آن هستید. تمام پیشرفت های موجود در زندگی شامل بهبود مالی، با فعال کردن ارزش ‌های واقعی تان آغاز می‌شود. و خودتان را متعهد به زندگی مداوم با آن‌ها خواهید کرد؛ و سپس هر کاری که با آن‌ها انجام دهید همسو سازی خواهد شد. زمانی که کار و زندگی شخصی خویش را، با هم تراز کنید تا از اهداف مالی خود پشتیبانی کنید، رسیدن به آن‌ها و یا هر هدفی که تنظیم کنید، بسیار ساده‌ تر خواهد بود.

2. تنظیم اهداف مالی متناسب با ارزش‌های خودتان را در نظر بگیرید.

سپس، همسو کردن اهداف خود با ارزش ‌هایتان در تبدیل شدن به یک قطب زنده کمک می‌ کند. یکی از قوی‌ ترین اصول در جهان قانون جذب است. این قانون شما را با استفاده از افکار خودتان، برای ایجاد یک میدان نیرو از انرژی که از شما متصاعد می شود؛ افراد و شرایطی را جذب می ‌کند که هماهنگی با آن افکار را جذب می ‌کنند.

هر فردی که به استقلال مالی دست یافته ‌است ثروتمند و موفق هم شده ‌است. به عنوان نتیجه‌ای از دست دادن ایده ثروت و موفقیت در ذهن خود و به اندازه کافی سخت، تا زمانی که آن‌ها منابع مورد نیاز برای رسیدن به آن را وارد زندگی خود کنند، وجود خواهد داشت. وظیفه اصلی شما این است که ذهن خود را برای بهبود وضعیت مالی تان و دستیابی به استقلال مالی ثابت نگه دارید.

BN-MB889_fingoa_G_20160113102631.jpg

3. بزرگ فکر کنید، اما در آغاز کوچک عمل کنید.

حالا که می‌خواهید اهداف مالی خود را تنظیم کنید، باید بزرگ فکر کنید، اما از هر موقعیتی که در آن قرار دارید، سعی کنید کوچک و محدود عمل کنید. اهداف مالی بزرگ همیشه موضوعات چالش برانگیز را تعیین می‌ کنند .و پیوسته در هر کاری که انجام می دهید، ناخودآگاه به سمت آن‌ها حرکت خواهید کرد. میلیونر های خود ساخته همگی با یک رویا شروع کردند. و یکی از اسرار آن‌ها رویای بزرگی است، که در سر می پرورانده اند. سپس می‌توانید تفکر آیندهبازرا تمرین کنید.

به خودتان این امکان را بدهید که میزان پولی که دوست دارید در حساب بانکی خود داشته باشید؛ را به طور قطع تصور کنید. سپس، از آینده تا حال کار کنید. لیستی از مراحل منطقی را مرتب کنید؛ تا مسیری را که می‌خواهید بروید، درست از جایی که می‌خواهید به آن برسید، تعیین کنید. سپس به یک اقدام بزرگ یا کوچک که امروز می‌توانید انجام دهید، اشاره کنید.

4. برنامه ریزی را تحت هر شرایطی فراموش نکنید.

بعد از مراحل یاد شده، به خود زمان بدهید تا همه ی آنچه را که نیاز دارید برنامه ‌ریزی کنید. و قبول کنید که اهداف مالی شما استراتژی ‌های بلند مدت تان هستند. بسیاری از مردم این را درک نمی‌کنند. آن‌ها به جای آن روزهای خود را طی می‌کنند و پولشان را به سختی تامین می‌کنند. همچنین به بخت و اقبال خود اعتماد می کنند، که به نوعی ثروتمند شوند. آن‌ها بلیط لاتاری می‌خرند، قمار می‌کنند و فکر می‌کنند که می توانند در بازار سهام یک اتفاق خاص را انجام دهند. واقعیت این است که موفقیت مالی، پول بلند مدت شماست.

کسانی که آزادی مالی دارند صبور، سرسخت و دوراندیش هستند. آن ‌ها برای صرفه‌ جویی و جمع کردن پول در طول سالیان، خود را تحت نظم و انضباط قرار می ‌دهند. در نتیجه این عادت مالی، هر سال ثروت آن ‌ها رشد می ‌کند و معمولا از اهداف مالی خود پیشی می‌گیرند. پس برای رسیدن به اهداف مالی خود سعی کنید؛ همین مسیر را ادامه دهید.

jpg.jpg

5. برای تنظیم اهداف مالی خود، بهترین خروجی را ایجاد کنید.

در نهایت، زمانی که اهداف مالی خود را تعیین می‌کنید، بهترین انتظار را از خودتان داشته باشید. قانون انتظارات می‌گوید که هر چیزی که شما با اطمینان، مثبت یا منفی انتظار داشته باشید، به واقعیت تبدیل خواهد شد. بنابراین، نگران شکست نباشید، این منفی نگری است که در زندگی شما آشکار خواهد شد. اگر با اعتماد به نفس انتظار داشته باشید که ثروتمند شوید. سپس این اعتقاد را رها نکنید. و طوری رفتار کنید که اگر موفقیت مالی شما اجتناب ‌ناپذیر است، در نهایت به آن هدف دست خواهید یافت.

افراد موفقی که ثروتمند می‌شوند از قبل انتظار موفقیت را نیز دارند. حقیقت شگفت ‌انگیز در مورد انتظارات شما این است؛ که آن‌ها کاملا تحت کنترل تان هستند. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید تصمیم می‌گیرید باید ثروتمند شده و چگونگی رسیدن به این مرحله را نیز باید تعیین نمایید.

جمع بندی نهایی

یک هدف مشترکی که همه ی ما داریم این است؛ که می‌ خواهیم پول بیشتری داشته باشیم و به اهداف مالی خود دست پیدا کنیم. با این حال، تنها درصد کمی از ما در واقع به آزادی مالی که به مدت طولانی به آن نیاز داریم، دست می‌یابیم. اما امروزه مردم بیشتری نسبت به گذشته به آزادی مالی دست یافته‌اند. بنابراین اگر به رسیدن به اهداف مالی خود فکر می کنید؛ بهتر است از ابتدا گام های ذکر شده را دنبال کنید.

منبع:

https://www.briantracy.com/blog/financial-success/financial-goals/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.