بازاریابی وابسته چند متد و تکنیک دارد. که عمدتا هر بازاریابی قصد دارد، از آن‌ها اجتناب کند. اما به نظر می‌رسد که اطلاعات زیادی در مورد بازاریابی وابسته وجود دارد. و متاسفانه بیشتر آن ها دروغ محض هستند. برخی از آن ها صرفا برای اهداف بازاریاب کاملا گمراه ‌کننده هستند؛ و به منظور کاهش رقابت بالقوه باید آنان را شناسایی نمود.

از طرف دیگر، بسیاری از وبلاگ نویسان وجود دارند؛ که تلاش می‌کنند تا یک توجه آنلاین همگانی را به واسطه بازاریابی وابسته انجام دهند. اما به سختی آن را دنبال می کنند. اغلب درآمد ماهیانه آن‌ها از تبلیغات تامین می‌ شود. دیدن اینکه آن‌ها از فرصت ‌های بازاریابی وابسته استفاده نمی‌ کنند ناراحت کننده است.

Twitter-Affiliate-Marketing-Banner.jpg

با این حال این مجموعه بر نحوه ایجاد کمیسیون ‌های وابسته به عنوان یک وبلاگ نویس متمرکز نخواهد بود. عمده کسانی که می توانند از این روش بهترین استفاده را ببرند کارآفرینان فردی یا solopreneur ها هستند. اگر تمام کارها را خودتان انجام دهید؛ و یا فقط ۱ تا ۳ دستیار مجازی داشته باشید، می توانید بسیار موفق عمل کنید.

متد های بازاریابی وابسته موجود عمدتا اشتباه گرفته می شوند. و شهرت آن ها به طرز نادرستی در میان فعالان این حوزه جا افتاده است. شما می‌توانید درآمد غیر فعال خود را در کنار خدمات و محصولات اصلی به کمک بازاریابی وابسته ایجاد کنید. بنابراین، اگر کسی هستید که در حال حاضر یک سرویس را می‌فروشد (یا درباره آن است)، و در حال برنامه ‌ریزی برای ایجاد این سرویس به عنوان یک برنامه اصلی است، این مطلب را از دست ندهید. چرا که می تواند جریان دیگری از درآمد (انفعالی) را برایتان ایجاد کند.

در بازاریابی وابسته ببینید که چه چیزی به بازار عرضه می‌کنید.

قبل از شروع با متد های نادرست موجود در بازاریابی وابسته، باید به آنچه که در مورد بازاریابی وابسته تعریف می شود را تشریح نمود. بسیاری از مردم وقتی متوجه می‌شوند که در حال حاضر کار مشابهی را انجام می‌دهند، شگفت‌ زده می‌ شوند.

با توجه به فرهنگ لغت، بازاریابی وابسته به این صورت تعریف می شود: یک ترتیب بازاریابی که توسط آن یک خرده ‌فروش آنلاین به یک وب سایت خارجی برای ترافیک یا فروش از ارجاع آن می ‌پردازد. یا، در زبان انسانی واقعی، شما برای تبلیغ یک محصول به شخصی دیگر پول دریافت می ‌کنید. آیا تا به حال یک نمایش تلویزیونی را توصیه کرده ‌اید؟ فقط در این مورد، شما برای آن تبلیغ پول دریافت می‌کنید. با توجه به این موضوع، بیایید چند نکته در مورد جزئیات مربوط به بازاریابی وابسته که باید از ذهن ها پاک شود، را بررسی کنیم.

Top-Affiliate-Commissions-In-Tech-Industry-Banner.jpg

اشتباه اول: انجام تجارت تنها بر اساس اعتماد به پول

با توجه به وضعیت کنونی در مورد ارتقای محصولات یک فرد دیگر، ممکن است به نظر برسد که اغلب بازاریابان فقط محصولات را به خاطر دریافت حقوق به مردم تبلیغ می ‌کنند.  با این حال، مساله این است که اغلب نرم‌افزار ها و برنامه‌ ها و دوره‌ هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، احتمالا یک برنامه وابسته دارند. در بازاریابی وابسته، شما مجبور نیستید چیزی را ترویج کنید که چیزی درباره آن نمی‌دانید! فقط لیستی از شرکت‌های مورد علاقه خود را تهیه کنید و با آن‌ها تماس بگیرید! مطمئنا وقتی معلوم می‌شود که راه آسانی برای ترویج محصولات و پرداخت هزینه آن وجود دارد؛ تعجب خواهید کرد.

به عنوان مثال، بسیاری از وبلاگ نویسان یک محصول را براساس علاقه خود تبلیغ می ‌کنند. و البته آن‌ ها این کار را می‌کنند، چون شرکت خاص تولید محصول مورد نظر، کمیسیون‌ های فوق ‌العاده‌ای را به آنان ارائه می دهد.

اشتباه دوم: انجام بازاریابی وابسته بیش از حد وقت و پول نیاز دارد.

یک نکته اشتباه دیگر این است که زمان و پول زیادی لازم است تا بازاریابی وابسته شروع شود. اگر شما این دو مورد را به عنوان منبع اصلی درآمد نگاه کنید، ممکن است درست باشد. اما، چون شما یک کارآفرین فردی، با یک کسب‌ و کار واقعی و خدمات یا محصولاتی هستید؛ که قبلا ارائه کرده‌اید (یا برنامه‌ریزی کرده اید)، این قطعا درست نیست.

به عنوان مثال یک شخص را تصور کنید؛ که از یک app تولید کننده استفاده می کند. اگر او ۳ دوست دیگر داشته باشد که می‌توانند با استفاده از همین اپ امور خود را انجام دهند؛ این شخص می تواند برای تبلیغ بطور خودکار عمل کند. یعنی این برنامه یک روش ساده برای کسب اعتبار برای ارجاع به دوستان برای ثبت ‌نام به عنوان بسته ویژه خود برای افراد، فراهم می کند. این شخص بعد از دعوت دوستانش اعتبار کافی را بدست آورده؛ و او هرگز مجبور نخواهد بود دوباره برای کسب این اعتبار هزینه ای را بپردازد ( کسی را دعوت کند).

اشتباه سوم: برای شروع بازاریابی وابسته زمان شروع بسیار اهمیت دارد.

افراد با هر فرصتی که دیگر تازگی ندارند؛ همین کار را می‌کنند. بله، بازاریابی وابسته برای سال‌ های زیادی استفاده می شده است. اما شروع بازاریابی وابسته برای کسی که هرگز آن را آغاز نکرده است، دیر نیست. مساله این است که تا زمانی که مخاطبین به شما اعتماد می‌کنند؛ و محصولات خوب را به آنان توصیه می‌کنید، باز هم اعتماد بیشتری ایجاد خواهید کرد. و می توانید بهتر در این روش پیشرفت کنید.

116128_b9e6_8.jpg

و چه چیزی با اعتماد بیشتر اتفاق می‌افتد؟ شما کمیسیون خرید افراد را با استفاده از پیشنهاد هایی که ارائه می کنید، دریافت خواهید کرد. بازاریابی وابسته مدت هاست، که در حال استفاده توسط شرکت های مختلف است. و دلیلی برای عدم آغاز این کار وجود ندارد. چرا که در طی چندین سال نشان داده است که منسوخ شدنی نخواهد بود. به خصوص اگر شما تنها به آن، به عنوان راهی برای بدست آوردن مقداری پول در کنار ایجاد یک جریان درآمد غیر فعال نگاه کنید (که منبع درآمد اصلی شما نیست).

اشتباه چهارم: برای شروع بازاریابی وابسته نیاز به استعداد های تکنیکی داریم.

این بزرگترین و رایج ترین اشتباه در بازاریابی وابسته به شمار می آید. روزهایی که تنها برنامه نویسان می توانستند به صورت آنلاین پول به دست آورند، گذشته ‌است. تا زمانی که می‌توانید از پس انجام این کار برآیید، شما یک بازاریاب هستید. و هیچگونه نیازی به کسب استعداد های ویژه تکنیکی نیز نخواهید داشت. درست است که این روزها عمدتا به دنبال تجربه هستند. اما با یادگیری اصول اساسی این روش می توانید به راحتی درآمد داشته باشید.

منبع:

https://chillsprout.com/affiliate-myths/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *