این روزها استعدادیابی شغلی فقط مخصوص به ورزش‌ کاران و ستارههای فیلم  ها نیست. توجه داشته باشید که پیدا کردن یک شریک کاری بااستعداد و مناسب می‌تواند؛ حرکت شغلی بعدی شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. به طور متوسط، احتمالا شما ۲۰ و یا حداقل سه تغییر شغل در زندگی حرفه‌ای خود داشته اید. در هر کدام از این شغل ها که مشغول باشید؛ باید بدانید که بهتر می توانید در مدیریت حرفه خود عمل کرده؛ تا اینکه به دنبال اهداف و نکات شغلی بهتری در استعدادیابی شغلی پیش بروید.

وقتی به حرفه خود نگاه می‌کنید، ممکن است درک کنید که چقدر زمان و انرژی صرف بررسی موقعیتهای مناسب، ارسال رزومه های مختلف در کنار صدها رزومه دیگر، و کنار آمدن با پاسخ نه نموده اید. گشتن به دنبال شغل جدید می‌تواند یک فرآیند واقعا خرد کننده برای روح باشد. استعدادیابی شغلی حتی می تواند برای خودتان هم کمی سخت تر از حد ممکن باشد.

talent1.jpg

عمدتا استخدام کنندگان می توانند نقش موثری در استعدادیابی شغلی یک نفر داشته باشند. آن‌ها اغلب به عنوان یک شریک استعداد عمل کرده و بررسی می کنند؛ که آیا شما مهارت ‌های لازم را دارید یا خیر. زیرا آنان از نیاز های یک شرکت و همچنین راه های ممکن برای استعدادیابی شغلی افراد در روابط استفاده می کنند.

استخدام کنندگان برای استعدادیابی شغلی می‌توانند بینش قوی تری فراهم کنند.

امروزه نرخ بیکاری بسیار پایین است، اما هنوز سطح بالایی از ناامیدی های ممکن در روند استعدادیابی افراد در هنگام استخدام وجود دارد. چرا که شرکت‌ها، مثل استعدادیابی شغلی، مدام در حال تغییر هستند. و با این حال، شرکت‌ها چندین جایگاه خالی را دارند که نیازمند افراد متخصص است، اما هنوز پر نشده است.

عمدتا در استعدادیابی شغلی مصاحبه کنندگان به دنبال بالاترین سطح نیستند. در عوض به دنبال یک فرد پخته و کاربلد می گردند. اما اگر آن‌ها یاد بگیرند چطور با ریسک و افراد با استعداد مصاحبه کنند، می‌توانند این شکاف  یا جای خالی را با افرادی هوشمند پر کنند.

سعی کنید که با متخصصان حوزه خود ارتباط برقرار کنید.

هر حوزه ای جذب کنندهی خاص خودش را دارد؛ که بر روی موقعیت مناسب و خاص مهارت تمرکز دارند. و از این طریق استعدادیابی شغلی انجام می پذیرد. عمدتا وظیفه آن‌ها این است؛ که بازار مورد نظر را با یک نوع استعداد  مشخص در نظر بگیرند. این کار به شما کمک می‌کند که متخصصان استخدام در رشته خود را بشناسید.

خودتان را به یک جذب‌کننده برای یافتن استعداد شغلی محدود نکنید.

به طور کلی، شما باید دو تا سه شریک در این راه داشته باشید که قابل اعتماد نیز باشند. چرا که این یک رابطه طولانی مدت حساب می شود. آن‌ها ممکن است امروز وظیفه مشخص و معینی برای شما نداشته باشند. استعداد شغلی شما شاید بتواند بیشتر از یک مورد باشد. با این حال پیدا کردن بهتر گزینه ی ممکن به واسطه ی کسب تجربه ممکن خواهد شد. با این حال اگر در یک شغل خاص تجربه ی مشخصی نداشته باشید؛ بهتر است تا استخدام را تجربه نمایید.

shutterstock_1176859651.jpg

استعدادیابی شغلی یک فرایند مهم می باشد.

استخدام‌کننده می‌تواند جزئیات کار کلیدی که در پست شغلی آگهی نشده است را با یک آزمون کشف کند. هر شغلی بسته به رشته مورد نظر دشواری های خاص خود را دارد. هرکس می تواند در یک شغل خاص استخدام شود. اما مشکل از آنجایی شروع می شود که شرکتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید تا چه حد کیفیت دارد. برخی از شرکت ها می توانند از حد کیفی پایینتر بوده؛ و برخی دیگر ممکن است بسیار سطح بالا باشند.

این استعدااستعدادیابی شغلیدیابی شغلی آنجایی اهمیت بیشتری می یابد که برای استخدام در یک شغل خاص، تا چه میزان از کیفیت و توانایی های لازم در اختیارتان قرار می گیرد؟ آیا به همان میزانی که گفته می شود سطح شرکت یا سازمان بالا است یا خیر! یک شرکت پیشرفته می تواند با انتخاب تکنیک ها و استراتژی های خاص خود از پس این مرحله به خوبی گذر کند. این مرحله نیازمند صبر و کمی تحقیق است. البته تعداد کمتری از شرکت های موجود یا حتی استخدام شوندگان به این نکته توجه می کنند.

به دنبال شغل بهتر، و به دنبال شرکت های برتر باشید.

۱۰ شرکت برتر را فهرست کنید که بر این باورند که شما می‌توانید تاثیر بزرگی بر آن ها داشته باشید؛ و همچنین بیش از نیازتان به شما احتیاج دارند. و سوال رایج بعدی که در این رابطه پیش می آید این است که، چرا باید به سراغ چنین شرکتی برای آغاز کار بروید؟

پاسخ این سوال را می توان بر اساس آموختن بیشتر و کسب تجربه های لازم در این رابطه ارائه کرد. در کشف استعداد شغلی خود باید بتوانید نیاز های شرکت های موجود را شناسایی کرده و بر همان اساس به سراغ سازمانی بروید که بیشترین نیازمندی را به شما داشته باشند. بر همین اساس می توانید اطمینان داشته باشید که آنان از هرگونه پیشنهاد خوب و خلاقانه استقبال می کنند. و به زبان ساده تر ارزش شما را بهتر درک می کنند.

achievement-arts-and-crafts-business-951236.490a528df545fa1b5adceae52f09544d.jpg

استخدام کننده ها در کشف استعداد افراد و روند استخدام نقش بسزایی را ایفا می کنند.

آیا تا به حال در توصیفات شغلی که توسط یک شرکت ارائه می شود دقت کرده اید؟ بطور مثال به یک مدیر ارشد با سه سال تجربه نیازمندیم. شخص استخدام کننده در این حالت می‌تواند از یک کارمند با هر میزان دانش و تجربه حمایت کند. تا وی اطمینان حاصل کند که نقش میزان دانش و تجربه کاری با یکدیگر تطبیق می‌کند. بنابراین شما، به عنوان کارمند آینده، لازم نیست تا از این بابت نگرانی خاصی داشته باشید. هر روند استخدامی دست کم پنجاه درصد به شما بستگی دارد و نیمه ی دیگر بسته به افرادیست که در استعدادیابی شغلی تان دخیل هستند.

همچنین استخدام کنندگان می‌توانند فرآیند مصاحبه را در هنگام استعدادیابی شغلی تسریع کنند.یک فرآیند استخدام برای کشف استعداد شغلی کند، یا پویا تا حد زیادی به برگزار کنندگان آن بستگی دارد. یک شرکت فعال و مشتاق می تواند افراد مصاحبه کننده را تشویق به شرکت در جلساتی برای یادگیری روند استخدام ملزم نماید. البته این مورد هم بسته به هر شرکت متفاوت است؛ و همین تفاوت باعث تغییر کیفیت روند انجام مصاحبه در موقعیت های مختلف کاری خواهد شد.

منبع:

https://99u.adobe.com/articles/60142/what-creatives-need-to-know-about-working-with-a-recruiter

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *