خرید ماشین مانند هر خرید یا سرمایه‌ گذاری بزرگ دیگر، می‌تواند دلهره‌آور باشد. به خصوص وقتی که برای اولین بار می خواهید برای خرید ماشین اقدام کنید. هر شخصی مطمئنا می خواهد که از خرید ماشین لوکس خود بهترین استفاده ها را ببرد؛ اما واقعیت موجود در بودجه و نیازها می‌توانند یک تصویر کاملا متفاوت را از چنین خریدی ایجاد کنند.

حتی با وجود اینکه فرآیند خرید خودرو به طور کلی ساده است؛ باید تلاش خود را انجام دهید، بودجه خود را محاسبه کنید، و به اندازه کافی با فروشنده مذاکره کنید. موارد زیادی برای خرید ماشین از یک فروشنده در مقایسه با نهایی کردن اصول اولیه وجود دارد.

با این حال خرید ماشین در بخشی از زندگی، یک واقعیت است که همه ما باید با آن روبرو شویم. در ادامه این مطلب نکات مهمی آورده شده است که پیشنهاد می کنیم آن ها را از دست ندهید. این نکات هوشمندانه میزان استرس مربوط به خرید یک وسیله نقلیه را درون شما کاهش خواهد داد.

42-car.jpg

توانایی خود را برای رانندگی در خرید ماشین مذکور در نظر بگیرید.

خرید ماشین یک تعهد بلند مدت محسوب می شود؛ نه برای استفاده در یک 24 ساعت شبانه روز. بنابراین باید به سبک زندگی خود و افرادی که زندگی‌تان را با آن‌ها شریک هستید؛ توجه کرده و تناسب ماشین مذکور را بسنجید. ببینید موقعیت جغرافیایی شما چیست؟ آیا رانندگی با این ماشین، در همه شرایط محیطی و آب و هوایی عالی است؟ یا اینکه باید فقط در مکانهای سرد که در آن برف می‌بارد، از آن استفاده نمود. فرزند کوچکی دارید، که باید برای شرایط او در ماشین مربوطه تدبیری بیندیشید؟ پس یک صندلی ردیف سوم می‌تواند مفید باشد. آیا اغلب پدر و مادر و یا مادر بزرگ و یا پدربزرگ خود را همراه دارید؟

برخی وسایل نقلیه ورودی و خروجی آسان‌تری نسبت به مدل های دیگر دارند. و پیدا کردن یکی از آن‌ها که تمام افراد خانواده تان را در خود جا می‌دهد، به شما خیلی کمک خواهد کرد. به دنبال جایی بگردید که بالای صندلی راننده به بدن شما می‌خورد. اگر بالای صندلی در سطح کمر قرار داشته باشد، نشستن و بیرون رفتن از آن، آسان خواهد بود. اگر موقعیت آن مانند یک ماشین ورزشی باشد، به لغزشی در داخل و خارج نیاز دارد.

هزینههای مالکیت را در هنگام خرید ماشین در نظر داشته باشید.

گاهی اوقات یک وسیله نقلیه با قیمت بالاتر از حد واقعی می‌تواند؛ در مقایسه با زمان، قیمت کمتری داشته باشد. برای اجتناب از افزایش هزینه‌ های پنهان در خرید ماشین، هزینه پنج ساله خودرو را به عبارت دیگر بررسی کنید. ببینید یک خودروی جدید در عرض پنج سال اول از نظر سوخت، تعمیر، بیمه، استهلاک، و دیگر هزینه‌ های مربوط به وسایل نقلیه چقدر هزینه خواهد داشت.

چرخه طراحی مجدد خود را بشناسید.

اگر یک خودرو نیازمند طراحی مجدد باشد، ممکن است قادر به پیدا کردن یک معامله بهتر در مدل اجتماعی باشید. بنابراین اگر نظر شخصی تان بر روی طراحی محصولات جدید قرار نداشته باشد؛ شما می‌توانید به احتمال زیاد، در مورد مدل سال جاری پیش از طراحی مجدد مذاکره کنید.

How-to-buy-a-car-10-tips-and-tricks-to-get-the-best-deal.jpg

در نظر گرفتن پیش شرط گواهی تصدیق در خرید ماشین

خودروهای متعلق به شرکت های معتبر پیشنهادی بهترین موارد در خرید ماشین هستند. چرا که یک جایگزین با هزینه پایین دریافت می کنید؛ که شما را به یک خودروی مناسب نزدیک خواهد کرد. آخرین مدل این نوع اتومبیل ها، با مسافت کمتر پیموده شده مطابق با دستورالعملهای تولید کننده به طور کامل بازرسی می شوند. آن‌ها همچنین با گارانتی ارائه میشوند. شما احتمالا می‌توانید یک وسیله نقلیه CPO را در سطح بالاتر و یا کلاسی با قیمت یکسان خریداری کنید.

شاخه جستجوی خود را برای خرید ماشین گسترش دهید.

قیمت‌ های خودرو در سراسر کشور یکسان نیستند. اگر به دنبال یک خودروی جدید بطور آنلاین بگردید؛ ممکن است بتوانید انتخاب بهتری از گزینهها و یا حتی یک معامله بهتر را در فاصله ۲۵ مایلی تا حدود ۱۰۰ مایل یا بیشتر پیدا کنید. بنابراین باید منطقه جغرافیایی وسیع‌تری را، پیدا کنید. شما می‌توانید از یک فروشنده محلی برای دریافت این سرویس استفاده کنید.

دریافت پیش تایید تامین مالی را در نظر داشته باشید.

نشان دادن آمادگی برای خرید ماشین نه تنها خوب به نظر می‌رسد، بلکه می‌تواند به شما کمک کند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. به همین سبب پوشش دادن بودجه مالی پیش از زمان می‌تواند کلید صرفه‌جویی در پول شما در دراز مدت باشد.

سعی کنید با بانک خود صحبت کنید، یا به دنبال معاملات مالی خودکار آنلاین باشید، تا در روند خرید ماشین دچار مشکل خاصی نشوید. البته بخش مالی معاملات ممکن است؛ در نهایت قادر به ارائه یک معامله بهتر به شما باشد. حداقل به این طریق گزینههایی دارید و احتمالا در زمان تامین بودجه از قدرت چانه‌ زنی خویش استفاده خواهید کرد.

Internet car buying online leasong skip the dealership.jpg

تست های لازم را قبل از خرید ماشین انجام دهید.

اولین کاری که شما برای خرید ماشین انجام می دهید باید کاملا متفاوت از زمانی باشد؛ که برای خرید آماده هستید. زمانی که می‌خواهید خرید کنید، پشت فرمان یک یا دو مدل ماشین نشسته و بفهمید؛ کدام یک از آن‌ها در دنیای واقعی به همان اندازه که روی کاغذ تبلیغ می شود، خوب هستند.

هنگامی که تصمیم گرفتید که کدام مدل را می‌خواهید، یک حرکت آزمایشی طولانی و کامل بر روی جاده‌ های اصلی و بزرگراه‌ ها با سرعت زیاد، با همان اتومبیلی که قصد خریدش را دارید، انجام دهید. با تست کردن رادیو و پنجره‌ها، توجه ویژه به قابلیت دید در جاده، جایگاه نشستن، سهولت ورود و خروج، نویز در کابین و .. از تک تک جزئیات آن آگاه شوید. شفافیت جز مهم انتخاب یک وسیله نقلیه و چیزی است؛ که باید بر محوریت چند حرکت آزمایشی انجام دهید.

برنامه بودجهبندی مشخصی داشته باشید.

بودجه یک محدودیت طبیعی برای خرید ماشین و یا هر وسیله ی ضروری دیگری است. بنابراین همیشه مطمئن شوید که برای قیمت وسیله نقلیه مورد نظر مذاکر می‌کنید، و نه مبلغ پرداختی. به همین سبب، با شرایط وام طولانی‌تر اغوا نشوید.

این کار شما را از بیش از آنچه که ارزش دارد، از پرداخت های بیشتر محافظت می‌کند. همچنین مطمئن شوید که برای یک وسیله نقلیه با مشخصه‌های ایمنی زیادی بودجهبندی می کنید، مانند هشدار خروج از مسیر، دوربین پشتیبان و غیره.

منبع:

https://www.mydomaine.com/what-to-know-when-buying-a-car

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.