چگونه یک رابطه زناشویی پر شور رفته رفته از دست می رود؟ هیچ‌کس نمی‌تواند به طور یقین دلیل آن را توضیح دهد. اما چرایی تغییر رابطه از یک حالت به حالتی دیگر همواره پابرجاست. در برخی موارد در رابطه، شاید عشق را ترک کرده باشید؛ و شور و اشتیاق تان هم مثل همیشه با تمام عناصری که در واقع شما و همسرتان را به یک زوج تبدیل کرده بود، ادامه داشته باشد.

چه متاهل باشید و چه در رابطه طولانیمدت قرار داشته باشید؛ جدایی عاطفی در رابطه زناشویی می‌تواند برای هرکسی اتفاق بیفتد. افراد تغییر می‌کنند، شرایط تغییر می‌کند، و روابط در طول زمان تکامل پیدا می‌کنند. تازگی و هیجانی که در مراحل اولیه یک رابطه وجود دارد، در نهایت محو خواهد شد؛ و واقعیت در آن مستقر خواهد شد.

زمانی که رابطه زناشویی تان پس از ماهها با عشق و اشتیاقی دیوانه‌وار دوباره به حالت عادی بر می گردد؛ می‌تواند برای حفظ این موضوع، چالش برانگیز باشد. سازگاری، رابطه خوب، و ارزش‌ های مشترک و اهداف زندگی یک راه طولانی در حفظ رابطه قوی و کمک به جلوگیری از جدایی عاطفی خواهند داشت. در اینجا نشانه هایی وجود دارد که اگر فکر می‌کنید فقط یک حضور فیزیکی در کنار همسرتان دارید؛ به یافتن جدایی عاطفی در رابطه زناشویی شما کمک خواهد کرد.

unhappy+couple.jpg

رابطه زناشویی شما با جدا کردن محل خوابتان مختل شده است.

اگر از هم جدا می‌خوابید، چه شب، و چه روز، یا فقط دو روز در هفته، نشانه ای از یک جدایی عاطفی در رابطه زناشویی تان می باشد. بستر زناشویی، جایی است که صمیمیت واقعی شما اتفاق می‌افتد. این مکان محل امن شما و همسرتان است. و اگر به هر دلیلی از یکدیگر جدایی عاطفی داشته باشید؛ این بزرگترین نشانه در جهت کاهش احساس نزدیکی بین دو نفر محسوب خواهد شد.

در رابطه زناشویی شما هیچ ارتباط فیزیکی برقرار نمی شود.

اگر به سختی به یکدیگر نزدیک می شوید، می توان این نشانه را بطور جدی بررسی کرد. شاید شما برای ابراز احساسات عمومی علاقه مند نباشید. اما در آغوش گرفتن و نوازش کردن، یا دست همدیگر را گرفتن موارد بدیهی هستند که در هر رابطه زناشویی موجودند. اگه به سختی می توانید آخرین باری که آغوش عاشقانه‌ای را با همسر خود تجربه کردید به یاد آورید؛ باید به جدایی عاطفی خود با وی شک کنید.

couple+fighting.jpg

در رابطه زناشویی شما  همواره بحث و جدال وجود ندارد.

اگر شما و همسرتان خیلی با هم مودب هستید، اما هیچ مبارزه‌ای (یعنی شور و هیجانی) در کار نیست، باید به رابطه بین یکدیگر شک کنید. وقتی در رابطه بین طرفین هیچ مخالفت یا اظهار نظری در رابطه با یک موضوع وجود ندارد باید به رابطه زناشویی دقت نمود. اگر طرفین به خود زحمت هیچ واکنشی را نمی دهند، در اصل مشکلی بین آنان وجود دارد. به همین سبب همیشه، وجود بحث بین طرفین نشانه ی بدی نخواهد داشت.

فقدان صمیمیت در رابطه تان به خوبی دیده می شود.

اگر به ندرت با هم نزدیکی می‌کنید، این نشانه ای از وجود مشکل در رابطه زناشویی شما است. وقتی که رابطه جنسی مثل یک کار روزمره برای شما باشد؛ یا مثل کاری که باید انجام دهید و با این موضوع کنار بیایید؛ در واقع هیچ پیمان زناشویی بین شما دو نفر وجود نخواهد داشت. در صورت وجود هر تغییری در این مورد، باید به تغییر شرایط زندگی شک نمود.

در رابطه زناشویی شما، هیچ زمان کیفی وجود نخواهد داشت.

زمان کیفی را می توان از بسیاری جهات مورد نظر قرار داد. اما واژه کلیدی در این موضوع کیفیت است. زمان کیفی را می توان به هنگام پخت غذا با هم، داشتن وعدههای غذایی خوب با هم، و یا با بیرون آمدن با هم و یا تماشای تلویزیون در کنار همدیگر دانست.

بحث کردن درباره فرزندان‌تان، کارهای خانه، و یا صحبت در مورد لوایح و یا مسائل مالی، زمان کیفی زندگی شما محسوب نمی شود. زمان با کیفیت ارتباط شما را در رابطه زناشویی عمیق‌تر خواهد کرد. اگر زمان با کیفیتی را با هم سپری نکنید؛ و حتی خواستار آن هم نباشید این نشانه ی بزرگی در آسیب دیدن رابطه دو طرفه تان است.

coupal-1.jpg

هیچ مکالمه عمیقی بین شما و همسرتان وجود ندارد.

اگر زمانی که با یکدیگر صحبت می‌کنید، بحث بسیار سطحی است، یا درباره موضوعات عادی و روزمره است باید در رابطه ی دوطرفه ی خود تجدید نظر نمایید. اگر از بحث در مورد مسائل مربوط به رابطه تان، یا در مورد هر چیزی که زندگی را تغییر می‌دهد اجتناب می‌کنید.

یا حتی اگر از صحبت کردن در مورد امید جاری در زندگی تان و رویاها، یا حتی خاطره ای در گذشته و برنامه ریزی آینده فراری هستید؛ احتمالا به این دلیل است که فکر می کنید مدت زمان با هم بودنتان گذشته است.

هیچ چیز مشترک بین شما وجود ندارد.

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که هیچ چیز مشترک با شریک خود ندارید، باید به رابطه زناشویی خود شک کنید. در مراحل اولیه روابط، گیر کردن در شور و اشتیاقی وصف نشدنی بسیار آسان است. و حتی متوجه نیستید که در کنار تمامی مسائل زناشویی و مشکلات موجود، هیچ چیز مشترکی ندارید.

حتی شما خود را متقاعد کرده‌اید که خیلی موضوعات در زندگی برایتان مهم نیست. یا تظاهر به لذت کردن و لذت بردن از کارهایی که واقعا نکرده‌اید، به خاطر ایجاد رابطه‌ای اجباری، می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر تنها چیزهایی که با شریک زندگی خود دارید، این است که فقط با هم زندگی می‌کنید، یا فرزند مشترک دارید یا.. باید بدانید که عشق در رابطه شما دو نفر از بین رفته است.

همیشه سعی می کنید در محلی جداگانه از یکدیگر باشید.

اگر در طول روز سعی می کنید از یکدیگر جدا باشید باید در رابطه زناشویی خود تجدید نظر نمایید. بطور مثال اگر همسرتان در حیاط خانه مشغول انجام کاری است؛ شما ترجیح می دهید داخل آشپزخانه باشید؛ یا برعکس! این مسئله را باید مد نظر داشته باشید که دو نفر که یکدیگر را دوست دارند، سعی می کنند همواره و در هر لحظه کنار یکدیگر باشند.

هر چند که هر رابطه‌ای منحصر به فرد است. و به هر کس روش خودش متفاوت رفتار می کند. اما همه زوج ها تمایل دارند که برخی از چالشهای اساسی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. ممکن است همگی ما مشغول کار و بچه‌ هایمان شویم. اما این دلیلی نمی شود که دو زوج با یکدیگر فاصله بگیرند.

در حقیقت، مشغول بودن با کار یا کودکان، بهانه‌ای است؛ که به خاطر چرایی از بین رفتن عشق و عاطفه میان شما و همسرتان، به خودتان ارائه می‌دهید. شما مشکلات در رابطه تان را نادیده می‌گیرید و به خودتان می گویید، که این تنها یک فاز از زندگی است؛ و شاید اوضاع هم بهتر خواهد شد. اما در اصل این طور نیست.

منبع:

https://www.charleneeckstein.com/blog/from-lovers-to-roommateswhere-does-the-passion-go?rq=8%20signs%20you%20are%20not%20a%20couple

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *