رابطه زناشویی مانند بسیاری از روابط حساس دیگر نیازمند رعایت نکات و مسائلی است که باید مورد توجه همیشگی قرار بگیرند. مشکل عشق و دوست داشتن، این است که گاهی اوقات می‌تواند ما را نسبت به رفتارهای بد فردی که به آن اهمیت می‌دهیم، کور کند. این یک موضوع مشترک در فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و زندگی واقعی است! خیلی از روابط بدون اینکه طرفین از آن آگاه باشند دچار مشکل است. این مشکل در رابطه زناشویی افراد شدت بیشتری دارد. و شاید این فقط اطرافیان باشند که متوجه این رفتار ها و مسائلی شوند؛ که در نگاه زوجین عادی تلقی می شود.

اگر در یک رابطه زناشویی غیر سالم هستید، اولین قدم که باید بردارید؛ این است که چشمان خود را روی این احتمال باز کنید که شریک زندگی تان با فکری که درباره او در ذهن دارید، برابر نیست. شاید تاثیر او در زندگی تان به شخص شما و دیگر روابط تان آسیب برساند. سو استفاده کردن، از اشکال مختلفی ناشی می‌شود: فیزیکی، عاطفی، روانی و غیره. در ادامه مسائلی که نباید در یک رابطه زناشویی تحمل شود؛ تا به مشکل خاصی برخورد نکنید آورده شده است؛ که پیشنهاد میکنیم آن را از دست ندهید.

couple_2017051116140144.jpg

کسی که به خودخواهی در رابطه زناشویی می اندیشد.

تفاوت بزرگی بین کسی که شما را نصیحت زندگی می کند با کسی که باعث می‌شود به رویاهای خود شک داشته باشید، وجود دارد. شاید تصور می‌کنید که بزرگ‌ترین حامیان یکدیگر هستید. اما از طرف دیگر، اگر رویاها و اهداف تان غیر واقعی باشند، شریک زندگی تان در رابطه زناشویی باید راهی پیدا کند؛ تا شما را با عشق به مسیری که بیشتر واقع گرایانه است، هدایت کند. اگر قرار است با کسی زندگی کنید؛ که همیشه اهداف تان را کم‌اهمیت جلوه دهد، خسارت بیشتری در زندگی دریافت خواهید کرد.

اگر طرف مقابلتان از رویاهای تان انتقاد می‌کند، و انتظار دارد که آن‌ها را بهتر کنید، این نشانه ی خوبی است. اینگونه افراد ممکن است تلاش کنند اهداف تان را بهبود دهند. تا در نهایت به هدف خود برسید. با کسی بمانید که بابت هر چیز مربوط به شما، هیجان‌زده است. و را وادار تان می‌کند تا بهترین چیزی را که می توانید داشته باشید، به دست آورید. به یاد داشته باشید که، خود پسندی و انگیزه‌ های مربوط به خودخواهی، بهترین روابط را از بین میبرند.

کسی که به طور مداوم صحبت تان را قطع می کند.

این مسئله در رابطه زناشویی بی احترامی بزرگی تلقی می شود. و به کسی اشاره دارد که بارها با شما صحبت می‌کند، اما نظر تان حتی برایش اهمیتی ندارد. اگر این عادت را در شریک زندگی خود دیدید؛ خیلی مراقب باشید. بوجود آمدن این موضوع یکی از نشانههای نارسیسیستیک به شمار می آید.

اگر فکر می‌کنید که این تنها یک عادت بد از سوی او است؛ که می‌تواند بر روی آن کار کند، هر چه سریع‌تر با وی صحبت کنید! بگذارید بداند که باعث می‌شود؛ شما احساسبی‌احترامیکنید وهنگامی که به طور مداوم حرف شما را قطع می‌کنندبه کار خود ادامه دهید. رابطه دو طرفه نیاز به صحبتهای دو طرفه دارد؛ تا زنده مانده و رشد کند! بنابراین اگر مورد خطاب قرار نگیرد، این موضوع به ظاهر ساده، می‌تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود.

1ade8028-21c7-42df-92cd-549432c63649.jpg

کسی که شما را تحت فشار قرار می‌دهد تا کاری را که دوست ندارید انجام دهید.

به خاطر احساس گناه از خود بی‌خود شدن در رابطه زناشویی بدترین حالت آن است. تحمیل به هر نوع رابطه ای در زندگی زناشویی بدترین موضوعیست که کنترل پذیری آن به واسطه شما انجام می شود. درگیر عذاب کردن طرف مقابل در رابطه زناشویی به هر دلیلی غلط است و نباید انجام شود.

عشق حقیقی هیچ کدام از موارد بالا را انجام نمی‌دهد. در رابطه زناشویی عشق واقعی از خود گذشتگی می کند و برای طرف مقابل بهترین ها  را درخواست می نماید. دستکاری و احساس گناه در یک رابطه سالم جای خالی ندارد. تاکتیکی که اغلب در رابطه زناشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از بین بردن این حس است.

هرگز اجازه ندهید کسی با طبیعت مهربان و دلسوز تان بازی کند. در تصمیم اولیه خود ثابتقدم بوده؛ و یک وجدان بیدار داشته باشید. هرگز اجازه ندهید کسی که با او زندگی می کنید به شما فشار وارد کند؛ تا اشتباهی مرتکب شود که می‌تواند بقیه عمر تان را هم تحتتاثیر قرار دهد.

کسی که شما را از خانواده و دوستان‌تان دور می‌ کند.

این راه حل یک روش کلاسیک در رابطه زناشویی برای کسی است؛ که کنترل کننده، حسود و نامطمئن است. دلیل اینکه طرف مقابل تان می‌خواهد از خانواده و دوستانتان دور شوید؛ این است که می‌خواهد به شما دسترسی نامحدود داشته باشد. به این ترتیب، این فرد می‌تواند شما را به کسی که می‌خواهد باشید، تغییر دهد.

شریک این نوع زندگی، این کار را با اشاره به تمام دوستان و خانواده‌تان انجام خواهد داد. و به همین سبب احساس فشار خواهید کرد که بین او و بقیه، یکی را انتخاب کنید. اگر به شریک زندگی خود اجازه دهید زندگی تان را دستکاری کرده؛ به طور جدی سلامت ذهنی و شادی کلی شما را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.

5a04ae7e1b000048003765e8.jpeg

کسی که در رابطه زناشویی شما را در جبهه افراد دیگر مورد انتقاد قرار می‌دهد.

آیا شریک زندگی تان از شما به عنوان موضوع جوک‌ها و انتقاد ها در مقابل دیگران استفاده می‌کند؟ این موضوع بدترین نشانه ای است که می توان آن را کاملا جدی گرفت. ممکن است از بیرون بخندید و یا لبخند بزنید، در صورتیکه از صمیم قلب ناراحت باشید. عشق احترام می آورد. و کسی که به این احترام پایبند نیست، فرد مناسبی برای ادامه زندگی نخواهد بود.

متاسفانه، این روش عمدتا یک تاکتیک یا راهی برای اینگونه افراد است؛ تا شما را مطمئن کنند که کنترل تان را در دست دارند. آزار و اذیت عاطفی به بهترین شکل یک نشانه ی اخطار جدی در رابطه زناشویی به شمار می آید. فردی که بسیار خودشیفته و مغرور است؛ ممکن است از این دست کار ها بکند. این مشکل ناشی از احساس ناامنی قوی در شریک زندگی شما است. که براساس آن رفتار می کنند. ترک رابطه همیشه راه حل کلی نیست؛ و باید روی آن کار کرد.

منبع:

https://tradingaverage.com/13-things-you-should-never-tolerate-in-a-relationship/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *