عکاسی برند اهمیت خاص خود را دارد. این مساله را در نظر بگیرید: انسان‌ها حدود ۳۰ هزار سال با یکدیگر ارتباط برقرار کرده‌اند. اما ما تنها به مدت 3700 سال از کلمه به واسطه ی نوشته شدن استفاده کردیم. تعجبی ندارد که مغز ما برای پردازش اطلاعات تصویری سریع‌تر برنامه‌ ریزی شده‌ باشد! و این همه چیز نیست! ۹۰ درصد کل اطلاعات منتقل ‌شده به مغز دیداری است. و چون اطلاعات بصری بیشتری وجود دارد، مغز ما می‌تواند تصاویر بصری را تا 60 هزار x سریع‌تر از متن پردازش کند. همین مسئله لزوم عکاسی برند را بالاتر می برد.

چرا که خودتان می توانید این سرعت را متوجه شوید. بدون خواندن یک کلمه یا یک خط متن (صرف‌نظر از نام برند / نام کاربر)، آیا می‌دانید این عکاسی برند ها در چه موردی با شما سخن می گویند؟ نحوه تبدیل کردن عکس ها به یک عکس مناسب برای برندسازی چیست؟ چون روزانه هزاران عکس در سطح اینترنت هستند که می توانند با توجه به کارایی خود، نظر مخاطب را جلب نمایند.

Constructive-Insight-On-Brand-Photography-Thumb.jpg

نورپردازی در عکاسی برند را دست کم نگیرید.

احتمالا قبلا این نکته را شنیده‌اید. اما این یک حقیقت عمومی است. اگر نورپردازی مناسبی نداشته باشید، مفهوم اصلی در عکس گم خواهد شد. و می توانید فکر کنید که هیچ کدام از نکات دیگر به شما کمک نخواهند کرد. این نکته را بخاطر داشته باشید که، نورپردازی طبیعی در عکاسی برند دوست شما است. تنظیمات خود را به یک پنجره نزدیک کنید؛ و یاد بگیرید که چه زمان‌هایی بهترین نورپردازی را در اختیارتان قرار می دهد.

اگر نور در حال بالا آمدن است، شما باید آن را پخش کنید تا یک فرم نرم و حتی نورپردازی منظم از روی صحنه خود به دست آورید. (مگر اینکه به دنبال ظاهری باشید که سایه سختی روی بخشی از تصویر قرار داشته باشد، اما این نگاه کمی سخت‌تر از آن است که بخواهید آن را از بین ببرید). شما می‌توانید از یک دیفیوزر را که برای این کار ساخته شده است استفاده کنید. یا یک پرده سفید رنگ بر روی پنجره آویزان کنید؛ تا کمی از نور را پخش کنید.

استفاده کردن از کارت های انتشار نور را دست کم نگیرید.

هنگامی که نور انتشار پیدا کرد، می‌توانید یاد بگیرید چطور از کارت‌ های پرکننده استفاده کنید. کارت‌های پر کردن اساسا فقط سفید یا سیاه کاغذ یا تخته فوم هستند. اگر می‌خواهید سایه‌ها عمیق‌تر باشند؛ از یک کارت سیاه استفاده کنید تا مقداری از نور را جذب کنید. اگر زیبایی ‌شناسی تان به شما می گوید که صحنه باید تازه، تمیز و روشن باشد، از یک کارت سفید برای بازتاب نور کمی از نور استفاده کنید، و به این صورت آن سایه ‌ها را روشن کنید.

نوردهی های طولانی‌تر روشنایی بیشتری به صحنه می‌بخشند. عیب آن ها، این است که هر نوع تکان دادن تصاویر شما را تار یا مبهم می‌کند. با این حال، راه‌حل آسان است: دوربین خود را بر روی یک سه‌پایه قرار دهید و سپس عکاسی برند خویش را انجام دهید.

Sub-Branding-8.jpg

یک حالت و حس متفاوت با پس زمینه عکس خود ایجاد کنید.

پس‌زمینه‌ های رنگی، حالت متفاوتی نسبت به پس ‌زمینه‌های نقش دار در عکاسی برند ایجاد می‌ کنند. الگوی رنگ‌ آمیزی می‌تواند سرگرم‌ کننده و شاد بوده. و برخی اوقات حتی یک حالت پاپ مدرن داشته باشد. رنگ سفید می‌تواند برای ایجاد آرامش، خلوص، زیبایی، ریاضت یا یک ظاهر تمیز و ساده استفاده شود.

آیا برند شما یک فوکوس طبیعی دارد؟ پس ‌زمینه ‌های بافتی را آزمایش کنید. از گچ، بتون، مرمر و یا حتی سطوح نقاشی شده ی دیگری، برای بالا بردن حس موجود در تصاویر خود استفاده کنید. یک راه عالی برای استفاده از این زمینه ‌ها در خانه، استودیو یا فروشگاه این است؛ که پس‌زمینه‌ های وینیل را انتخاب کنید. آن‌ها با دوام هستند، اگر کثیف شوند، می‌توانید آن‌ها را پاک کنید. و می توانید همگی را در یک کمد قرار دهید. سعی کنید محل مناسبی را انتخاب کنید.

شاید شما به دنبال یک زیبایی‌شناسی خاص هستید. اگر چنین باشد، پس‌زمینه‌های سخت و یا قرار گرفته بر روی سنگ های الگو دار، یک گزینه عالی برای برند شما هستند.

ویرایش عکاسی برند خود را، بارها و بارها تکرار کنید.

لازم است بدانید که ۷۰ تا ۸۵ درصد از جادوی تصاویر در ویرایش آنان اتفاق می‌افتد. ویرایش این است که شما واقعا می‌توانید عکاسی برند خود را به طور منحصر به فردی جذاب نمایید. بازی کردن با نوردهی، کنتراست، و حتی رنگ کردن و یا فیلتر کردن تمام تصاویرتان با استفاده از تنظیمات لازم برای ایجاد ظاهر خاص برند شما، مانند برنامه لایت روم، معجزه می کند. فتوشاپ یا حتی ویرایش کننده های دیگر موجود روی گوشی شما مانند VSCO، Snapseed، و غیره همه گزینه‌ های عالی برای ویرایش عکاسی برند محسوب می شوند.

من بارها و بارها گفته‌ام که ۷۰ تا ۸۵ % از جادوی تصاویر من در ویرایش اتفاق می‌افتد. ویرایش این است که شما واقعا می‌توانید عکس‌های خود را بگیرید و نگاهی به آن بیندازید که به طور منحصر به فرد شما باشد. بازی کردن با نوردهی، کنتراست، و حتی رنگ کردن و یا فیلتر کردن تمام تصاویرتان با استفاده از sets برای ایجاد ظاهر برند شما،ابزار مورد علاقه من برای این کار لایت روم است. فتوشاپ یا حتی ویرایش برنامه‌های روی گوشی شما مانند VSCO، Snapseed، و یک داستان رنگ همه گزینه‌های عالی هستند.

Best-Photo-Editor-Hero-1.jpg

آزمایش با دنیا های متفاوت در عکاسی برند

اغلب اوقات، این که چگونه صحنه شما در زندگی واقعی به نظر می‌رسد، متفاوت از نحوه بیرون آمدن آن از دوربین است. بنابراین از بازی با تصاویر در عکاسی برند نترسید. همه چیز را به اطراف حرکت دهید و یا از زاویه دیگری عکس بگیرید. همیشه از قسمت صاف و یکنواخت عکس می گیرید؟

آزمایش با دوربین با زاویه ۴۵ درجه و یا زاویه 90 درجه را امتحان کنید. خروج و ورود اشیاء جدید به عکس می تواند ایده ی جالبی باشد. پس زیاد در این مورد سخت گیری نکنید. سعی کنید گزینه های مختلف را انتخاب کرده و سپس عکس برداری کنید. در نهایت خواهید دید که کدام زاویه به همراه کدام دیدگاه می تواند برای عکاسی برند شما مناسب باشد.

.

منبع:

https://www.bebrandspankingyou.com/blog/2019/2/5/7-tips-for-next-level-brand-photos

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *