شناخت تکنیک های زبان بدن در مذاکره قسمت سوم

در این مطلب قصد داریم به تعدادی دیگر از تکنیک های زبان بدن و مفهوم آن بپردازیم. هر حرکتی که در هنگام مذاکره انجام می دهید گاهی بدون اینکه خودتان بدانید پیامی را به طرف مقابل منتقل می کند که این پیام می تواند در نتیجه مذاکره موثر باشد. گاهی پیام صادر شده نتیجه مثبت و گاهی نتیجه منفی در بر خواهد داشت.

پا روی پا انداختن در مذاکره

Image result for ‫زبان بدن‬‎یکی دیگر از تکنیک های زبان بدن پا روی پا انداختن در مذاکره است. اگر فردی در حین گفتگو پایش را روی پا بیندازد حامل یک پیام منفی است. یعنی در واقع می خواهد، بگوید از روند مذاکرات راضی نبوده و نمی تواند استدلال های شما را بپذیرد. در تحقیقاتی که صورت گرفته، مشخص شد در اغلب گفتگوهایی که افراد پایشان روی هم انداخته اند توافقی به دست نیامده است. افرادی که عادت دارند همیشه پایشان روی هم بیندازند در روانشانی جزو افرادی هستند که روحیه بسته، انعطاف ناپذیر داشته و به لحاظ ذهنی و فیزیکی بسته هستند. مذاکره کردن با این افراد کار سختی خواهد بود و اغلب نتیجه ای از آن حاصل نمی شود.

.

زبان بدن همه حالت های بدن است نه یک حالت

متخصصان و دانشمندان این حوزه معتقد هستند، زبان بدن در مذاکره به یک یا دو حالت بدن خلاصه نمی شود. مثلا شما باید به طور همزمان به نگاه فرد، حالات دستها، حرکت چشم ها، دست کشیدن به موها، خیره شدن و یا تغییر زاویه دید توجه کنید و از توجه به این حالات متوجه شوید، شخص مقابل در چه وضعیت روحی و منطقی قرار دارد. البته درک همه این حالات به صورت همزمان کمی سخت است. برای همین شناخت زبان بدن یک دانش محسوب شده و نیاز به یادگیری دارد.

فشردن دندان ها نشانه اضطراب است

زبان بدن در خصوص حالات صورت گزینه های زیادی دارد. حالت چشم و ابروها، لب ها و اخم و لبخند و برخی دیگر. در این بین فشردن دندان ها در گفتگو و یا مذاکره هم یکی از نشانه های زبان بدن است. فشردن دندان ها و آرواره ها روی هم نشان می دهد طرف مقابل دچار استرس و اضطراب شده و کنترل اوضاع را ندارد. این موضوع در گفتگوهای عاطفی بیشتر به چشم آمده و دیده می شود. افرادی که در حین گفتگو چشم هایشان را تنگ می کنند و در ادامه صورتشان فشرده و آرواره ها قفل می شود در واقع در حال انتقال یک پیام هستند. این پیام به شما می گوید بحث باید همینجا تمام شود چون طرف مقابل دیگر نمی تواند بر اوضاع مسلط باشد.

Related image

.

تکان دادن مداوم پا نشانه بی ثباتی درونی است

شاید زیاد دیده باشید افراد در حین گفتگو پاهای خود را تکان می دهند و این تکان ها مداوم و شدید است. در تفسیر های زبان بدن این حالت نشان از بی ثباتی فکری و درونی داشته و بیان کننده اضطراب در فرد است. افراد برای نشان دادن ناراحتی و نارضایتی از مذاکره به صورت ناخودآگاه پاهای خود را تکان می دهند.

حالت دست به سینه بیانگر حالت تدافعی است

اگر کمی در مورد زبان بدن مطالعه کنید، شناخت حالت های آن و پی بردن به مفهوم این حالت ها چندان کار سخت و پیچیده ای نیست. مثلا اگر در مذاکره دیدید طرف مقابل دست به سینه شده است یعنی در ذهن او فعل و انفعالاتی رخ داده که احساس می کند باید از خودش و اهدافش دفاع کند. این حالت تدافعی در همه نوع مذاکره ممکن است، بوجود آید.

Related image

.

تفاوت زبان بدن در زنان و مردان

یک نکته جالب که در پایان این مطلب بهتر است، بدانید اینکه زبان بدن در زنان و مردان در برخی جاها تفاوت می کند. تفاوت زبان بدن در زنان و مردان می تواند به حالت های بدن و چهره مربوط بوده و پیام های متفاوتی به همراه داشته باشد. مثلا زنان ممکن است در زمان هایی که حالت تدافعی می گیرند، دست به سینه نشوند. آنها در برخی موارد به عقب رفته و صدای خود را آهسته تر می کنند و یا اینکه حالت چشم هایشان تغییر خواهد کرد. در هر صورت تفاوت زبان بدن در زنان و مردان از مباحث جذاب این حوزه محسوب می شود.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *