زبان بدن پاها

زبان بدن پاها

گفته شده در خواندن ذهن دیگران توسط زبان بدن، پاها تنها عضو راستگو هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. در اصل مطالعه زبان بدن شامل قسمت های مختلفی از بدن مانند صورت، بازو و دست و … می شود. حالت دست ها و صورت چیزهای زیادی را درباره شخص می تواند به ما بگوید اما زبان بدن در قسمت پاها می تواند دقیقا به ما بگوید چه چیزی در ذهن طرف مقابلمان می گذرد و او در حال حاضر چه احساساتی دارد!

اشاره پاها :

جهت اشاره پاهایمان به چیزی می تواند نشانگر این باشد که در حال حاضر روی چه چیزی تمرکز کرده و به آن فکر می کنیم. هنگامی که با شخصی صحبت می کنیم و به ادامه صحبت هایمان علاقه مند هستیم، پاهایمان به سمت او اشاره می کند. در مقابل اگر با شخصی در حال گفت و گو باشیم که علاقه ای به صحبت هایمان نداریم و دوست داریم هرچه زود تر آن جا را ترک کنیم، پاهایمان به سمت اولین خروجی که مقابلمان است اشاره دارد. شاید تا به حال دیده باشید افرادی را که به راحتی نشسته و با فردی در حال گفت و گو هستند در حالی که پاهایشان به سمت خروجی قرار دارد و اگر می توانستند آن جا را ترک می کردند!

پاهای گره خورده حین ایستادن :

 دو حالت برای گره خوردن پاها هنگام ایستادن وجود دارد: یکی که طرف ایستاده و یکی از پاهایش را رو به روی پای دیگرش قرار می دهد و دیگری حالتی است که یکی از پاها به حالت موازی روی پای دیگر قرار می گیرد، طوری که انگار فرد دستشویی دارد! گره خوردن پاها می تواند معانی متفاوتی از جمله تواضع، حالت دفاعی و یا نگرش فکری بسته را نشان دهد. هم چنین می تواند نشانگر اعتماد به نفس پایین نیز باشد. در گروه های دوستی معمولا فردی پیدا می شود که دست ها و پاهایش را در هم جمع کرده باشد! این فرد معمولا کسی است که تازگی به آن جمع پیوسته.

توجه نشان دادن :

زمانی که فردی ایستاده و پاهای خود را کنار هم قرار می دهد، دستانش را در کنار یا پشت سرش قرار می دهد به این معنی است که فرد در جایگاهی که قرار دارد راضی است و احساس خشنودی می کند. هرچند هنگامی که دست ها پشت سر فرد قرار می گیرد به این معنی است که او احساس اعتماد به نفس زیادی دارد! آن ها به جمعی که در آن حضور دارند توجه نشان می دهند و پاهایشان به هیچ سمتی که آرزو می کردند کاش می توانستند بروند نشانه نگرفته شده است!

 

ضربه زدن با پا ها:

 زمانی که فردی  پشت سر هم با پاهایش بر روی زمین ضربه می زند می تواند به این معنا باشد که اون بی قراری و اضطراب را تحمل می کند. این حرکت را معمولا می توانید در اتاق انتظار دندان پزشکی، اتاق انتظار امتحانات نهایی و غیره مشاهده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست