درک ارتباطات غیر کلامی ( زبان بدن ) قسمت اول

درک ارتباطات غیر کلامی – زبان بدن 

آیا تا به حال در وضعیتی قرار داشته اید که حرف کسی را باور نکنید؟ یا احساس کنید حرفی که می شنوید درست نیست؟ مثلا در حالتی که کسی پاسخ بلی می دهد اما با تکان دادن سرش می گوید نه!

تفاوت بین کلماتی که مردم در طول صحبت هایشان استفاده می کنند و آن چیزی که ما از گفته های آن ها متوجه می شویم، ارتباطات غیر کلامی است که با عنوان زبان بدن شناخته می شود. با خواندن این مقاله می توانید سطح آگاهی خود از زبان بدن را بالا ببرید، نشانه ها و علائم آن ها را به راحتی متوجه شده و راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنید. در این مقاله به چند مورد از آن ها اشاره شده است.

اولین قدم؛ اعتماد به نفس

آخرین باری که فردی را در محل کار دیده اید و یا پای یک سخنرانی نشسته اید را به یاد بیاورید. چه چیزی بار اول شما را تحت تاثیر قرار داد؟ آیا در آن ها اعتماد به نفس یا کمبود آن را احساس کردید؟ آیا می خواستید با آن ها ارتباط برقرار کنید و یا آن ها توانستد شما را متقاعد کنند یا خیر؟ آیا آن ها با گام هایی بلند به سمت اتاق رفتند و با شما ارتباط چشمی برقرار کردند ؟ دست دادنشان چطور؟ دستتان را محکم فشردند و یا اصلا فشاری به آن وارد نکردند؟ همان طور که با دیگران ملاقات می کنید می توانید برخی علائم و نشانه های رایج را شناسایی کرده و متوجه شوید آیا احساس اعتماد به نفس می کنند یا خیر؟ علائمی معمولی که نشان می دهد افراد اعتماد به نفس دارند یا خیر شامل موارد زیر می شود :

وضعیت ایستادن : شانه هایشان رو به عقب است.

ارتباط چشمی : استوار همراه با لبخندی بر لب.

حرکات دست و بازو : هدفمند و عمدی

سخنرانی : آرام و واضح

تُن صدا : متوسط و کم

با دانستن این علائم علاوه بر رمزگشایی زبان بدن دیگران، می توانید هنگامی که خودتان احساس اعتماد به نفس نمی کنید، از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید به موقعیتی قدم بگذارید که اعتماد به نفس کافی را در خود نمی بینید، مانند یک جلسه کاری مهم و یا یک سخنرانی بزرگ، می توانید از علائم و نشانه های اعتماد به نفس استفاده کنید تا دیگران متوجه احساس واقعی شما نشوند.

در مطلب دیگری ادامه این نشانه ها را برای شما بیان خواهیم نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست