زبان بدن عاشق ها – نشانه ی کسی که عاشق شده است چیست؟

وقتی با کسی آشنا می شویم و تصمیم می گیریم با او نامزد و در نهایت ازدواج کنیم ، شاید گاهی شک و تردید سراغ مان بیاید و از خودمان بپرسیم آیا این فرد واقعا به ما علاقه دارد ؟ چه گونه می توانیم از عشق و احساس او مطمئن باشیم ؟ شاید فهمیدن این موضوع به مرور زمان امکان پذیر باشد اما اگر می خواهید در همان مراحل اولیه به این موضوع پی ببرید لازم است زبان بدن عاشق ها را بلد باشید و تشخیص دهید . این روش به صورت قطعی نمی تواند به تمام سوالات ما پاسخ دهد اما با کمک آن می توانیم تا حدودی این موضوع را تشخیص دهیم. در این مقاله پویا ودایع ، سخنران و مدرس زبان بدن به شما می گوید چه طور می توانیداز طریق زبان بدن عاشق ها یک خواستگار عاشق را تشخیص دهید.

 فرد عاشق را می شود از زبان بدن و رفتارش تشخیص داد

زبان بدن عاشق ها و رفتار هایشان

چشم ها

اگر زمانی که با خواستگار یا نامزدتان به گردش می روید در اغلب اوقات چشمان نامزدتان به شما دوخته شده است ، نشانه این است که او عاشق شماست و اطلاعات درونی و شخصیت پنهان شما را واکاوی می کند اما اگر زمانی که با یک دیگر هستید چشمان او به اطراف می چرخد ؛ این حالت می تواند نشان دهنده این باشد که او در انتخاب خود مردد است. البته هر نگاه به اطراف نشانه این مردد بودن و شکاک بودن نیست. افرادی که در انتخاب مردد هستند سعی می کنند به دفعات مختلف از نگاه مستقیم پرهیز کنند. مرد ها مغزی تصویری و کاملا مبتنی بر تصاویر دارند. زمانی که یک مرد نامزدش را می بیند دوست دارد دوباره به او نگاه کند. مردمک چشم افراد عاشق بزرگ تر می شود و فرد دارای چشم های شفاف تر و درشت تری می شود که حس خیس بودن یا اشک آلود بودن به او دست می دهد. 

عشق یک بیماری دوست داشتنی است

قرار های عاشقانه

با تصویر برداری از افراد عاشق ، پژوهش گران دریافتند یک نقطه خاص در تصاویر مغزی بیش ترین ارتباط را با عشق دارد. این نقطه مسئول بیش تر اعمال حیاتی مانند خوردن ، آشامیدن و حرکات چشم است. دانشمندان روی این موضوع تحقیق کردند و متوجه شدند همانند خوردن ، خوابیدن و … عاشق شدن هم جزء نیاز های بدنی و روحی ماست و جالب است بدانید روان شناسان هم بیش ترین شباهت را بین عشق و یک بیماری خاص روانی به نام وسواس اجباری مشاهده کرده اند. در این بیماری ، افکار خاصی به مغز هجوم می آورد که فرد از آن ها گریزی ندارد ؛ این افکار او را مجبور به انجام رفتار های خاصی می کند که اگر انجام ندهد دچار اضطراب و استرس زیادی می شود. درست مانند شخصی که وسواس دارد و خانه و محل کار خود را روزی دو بار تمیز و گرد گیری می کند. این علاقه شدید قلبی یا همان عشق در ظاهر نشانه های بالینی شبیه بیماری وسواس اجباری دارد که از نظر آزمایشگاهی هم به آن شبیه است. در بیماری وسواس اجباری ، یک ناقل خاص در سلول های پلاکت خون بیمار افزایش پیدا می کند. پژوهشگری به نام مارازیتی ، افراد عاشق را به این طریق آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده که آن ها هم درست همین حالت را دارند ، پس عشق حالت وسواس اجباری ایجاد می کند در آن فرد عاشق دچار افکار و عادت های خاصی می شود که نمی تواند از دست آن ها خلاص شود ؛ مثل دیدار های پی در پی ، تماس گرفتن مکرر با طرف مقابل خود و فکر کردن مداوم به او که عملکرد عادی مغزش را مختل می کند. 

زبان بدن افراد عاشق

رفتار های فرد عاشق

افراد عاشق همان طور که گفتیم دچار فعل و انفعالاتی می شوند که مغز وظیفه انتقال این اطلاعات و حالت ها را به اندام شان بر عهده دارد ، در نتیجه بدن شان دچار تغییر و تحول خواهد شد. بسیاری از نشانه ها وجود دارد که می توانیم از روی آن ها حدس بزنیم یک فرد عاشق شده است یا خیر. برخی از راه های ابراز اطلاعات مربوط به احساسات از طریق زبان بدن عاشق ، حالات چهره ، تماس چشمی ، صدا و حرکات بدن است. به این ترتیب هر یک از این حالت ها دارای نشانه های مخصوصی هستند که می توانند در رفتار غیر کلامی ما انسان ها دیده شوند. در ادامه به برخی ازنشانه های زبان بدن عاشق ها اشاره کرده ایم :

۱-  زبان بدن لبخند عشاق

لبخند در زبان بدن عاشق ها

زمانی که نامزد تان به شما علاقه مند است ، عمیق و صمیمی به شما لبخند می زند. اگر او لبخندی خشک و مصنوعی دارد انگار که آن لبخند به زور به او دیکته شده است. در این صورت بهتر است بدانید او از روی ادب کنار شماست و به محض این که فرصتی پیدا کند ، شما را ترک خواهد کرد. لبخند مصنوعی را می توانید از هماهنگ نبودن ابرو ها با گوشه های لب در خندیدن تشخیص دهید.

در خندیدن واقعی گوشه های لب بالا و ابرو ها کمی مچاله می شوند. افراد عاشق سعی می کنند جوری بخندند که لب شان به گوشه کشیده تر شده و دندان های آن ها همراه چشم های گرد شده دیده می شود. آن ها خندیدن را با چشم های شان هم اجرا می کنند و می توانید آثار خندیدن یک عاشق را در چشم های گرد شده او هم ببینید. 

۲- نشستن فرد عاشق  

فرد عاشق برای فرار از دیده شدن استرس ها و علائم ظاهری ، متمایل به جلو می نشیند و نشیمن گاه خود را از صندلی کمی فاصله می دهد. او با این کار به نامزدش توجه کرده و خود را به او نزدیک تر می کند و البته در تلاش است بدن خود را کنترل کند. افراد عاشق موقع نشستن سعی می کنند رو به روی یک دیگر بنشینند اما در روابط بسیار نزدیک تر سعی می کنند کنار هم و در یک محل قرار گیرند حتی برای استفاده از یک بشقاب برای غذا و نوشیدنی ترجیح می دهند کنار هم بنشینند.

افراد عاشق موقع نشستن سعی می کنند هیچ مانعی رو به روی شان نباشند و هیچ چیز خارجی بین آن ها قرار نگیرد.

لباس های اضافی و وسایل اضافی خود را در کنار دیگری قرار می دهند و از فاصله انداختن یا مانع گذاشتن بین خود و نامزدشان پرهیز می کنند.

این افراد هنگامی که می نشینند و به گوش کردن و نگاه کردن نامزد خود ادامه می دهند ، مشت خود را گره می کنند و کنار سر می گذارند و با علاقه و یک حسرت کوچک به فرد خیره می شوند. 

رفتار های رمانتیک

۳- بازو ها 

زمانی که نامزدتان با دستانی باز به استقبال شما می آید ، نشان دهنده علاقه به ایجاد صمیمیت و آشنایی بیش تر است اما اگر کسی بازو هایش بسته ابشد به این معنی است که او علاقه ندارد شما به حریم شخصی اش وارد شوید. دست های عرق کرده و بازی کردن با وسایل دم دست خود یکی از نشانه های زبان بدن عاشق هاست .

۴- شانه ها

زمانی که مردان در حال صحبت و گفت و گو با نامزد مورد علاقه شان هستند شانه های شان به طور غیر ارادی به سمت جلو خم می شود. این کار به خاطر بهتر گوش کردن به فرد مقابل انجام می شود.

این حالت در زبان بدن عاشق ها  نشان دهنده این است که آن مرد می خواهد شما در مرکز توجهش باشید و تمام تمرکز و توجهش به شماست.

۵- اندام بالا تنه 

نوع راه رفتن در زبان بدن عاشق ها

زمانی که مردی با نامزدش قدم می زند ، سینه اش را جلو داده و بازو هایش به عقب متمایل می شود. این حالتی است که مردان سعی می کنند جنس مخالف شان را با آن تحت تاثیر قرار دهند و قدرت و استواری خود را به دیگران نشان دهند. معمولا هم تنفس های عمیق و بلند مدت می کشند یا تپش قلب ناشی از هیجان را کنترل می کنند.

۶- پاها

 از دیگر نشانه های زبان بدن عاشق ها نحوه ی راه رفتن است اگر مردی به نامزدش علاقه مند شده باشد سعی می کند در راه رفتن خانم را راهنمایی کند یا هنگام ورود به محل خاصی بعد از خانم حرکت کند حتی در را برای خانم باز کند و صندلی اش را به جلو بکشد. موقعیت و حالتی که او به خود می گیرد نشان دهنده میزان صمیمیت و علاقه او به نامزدش است. او سعی می کند نامزدش را حمایت کند و به طرف مقابل بفهماند که همیشه در کنار اوست.

مردانی که زبان عشق ندارند

بسیاری از مردها نشانه های زبان بدن عاشق ها را از خود نشان می دهند اما برخی از مردان علاقه شان را پشت حرف های آزار دهنده و نیش دار شان پنهان می کنند. آن ها ممکن است جوک یا حرف خنده داری بزنند یا نامزد شان را دست بیندازند اما این نوع مردان با کار های شان در واقع به خانم ها نشان می دهند که عاشق شان هستند. ادبیات اغلب آقایان در این نوع خشونت کلامی خلاصه می شود و به مرور زمان هم خانم ها به این نوع ادبیات عادت می کنند. 

شخصیت یک عاشق واقعی

شخصیت یک عاشق واقعی

مردی که به نامزدش علاقه داشته باشد سعی می کند در مقابل او مانند یک جنتلمن رفتار کند. کمک می کند تا مانتو یا پالتویش را بپوشد ، مراقب اوست و سعی می کند زندگی را برای او ساده تر کند. با این نشانه ها می توانید بفهمید که مادرش او را به خوبی تربیت کرده و این علامتی است برای این که بفهمید علاقه مرد به نامزدش چه قدر واقعی است و فقط از روی ادب با خانم ها رفتار نمی کند. این نوع مردان همیشه در تمام موارد اولویت را با خانم ها می دانند و در موضوعات مهم در زندگی با آن ها مشورت می کنند. 

زبان بدن افراد عاشق در اجتماع 

زبان بدن عاشق ها در جمع

افراد عاشق وقتی در مقابل معشوق قرار می گیرند بدن خود را به فرد مورد علاقه مایل کرده و سعی می کنند که همیشه رو به او قرار گیرند. در آقایان معمولا بدن به صورت یک حمایت کننده و در بر گیرنده است و در خانم ها بدن کوچک و ضعیف تر نشان داده می شود تا حمایت مورد نیاز را از مرد دریافت کند. مرد ها غالبا دوست دارند نامزدشان در سمت چپ شان قرار گیرد و اندازه یک کف پا هم فاصله راه رفتن مرد از خانم بیش تر باشد. موقع راه رفتن مرد با کج کردن سر به سمت نامزدش سعی در ارتباط چشمی با او دارد. بیش تر وقت ها افراد عاشق مات و خیره به یک نقطه نگاه کرده و از شنیدن صدای بیرون و خارجی اجتناب می کنند. سر فرد عاشق معمولا متمایل به یک طرف است و سعی می کند هنگام شنیدن هم لبخند کوچکی بر لب داشته باشد و با حرکات سر معشوق خود را همراهی می کند. 

چند مقاله بسیار با ارزش در زمینه آموزش  زبان بدن  را اینجا دنبال کنید:

چگونه زبان بدن مردان را بخوانیم

ترفند هایی برای یک سخنرانی خوب

لبخند در زبان بدن چه نقشی در جذابیت و موفقیت دارد؟

۳ قانون برای درک بهتر زبان بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست