زبان بدن در تدریس

زبان بدن در تدریس

 

زبان بدن خوب مدیریت کلاس درس را بهبود می بخشد

توانایی یک معلم برای ایجاد رابطه مثبت با دانش آموزان، یک جنبه مهم در رابطه میان معلم و دانش آموز است. معلمان موفق از زبان بدن برای برقراری ارتباط با دانش آموزان و ایجاد حس امنیت و حمایت در آنها استفاده می کنند.

شما می توانید میزان تاثیر زبان بدن خود را بر دانش آموزانتان، با ایستادن در درب اتاق زمانی که آنها در می زنند، امتحان کنید. این ارتباط نزدیک، آنها را پیش از آنکه وارد کلاس درس شوند آرام کرده و محیط یادگیری مثبت تری را حتی قبل از نشستن آنها فراهم می کند.

از ابتدا، کلاس درس را فرماندهی کنید. به کلاس با صدای بلند، رسا و شاد خوش آمد بگویید. اگر نگاه شما آشفته باشد، آسیب پذیر به نظر خواهید آمد. عدم اطمینان به خود یک پرچم قرمز برای دانش آموزان است.

 


باید و نبایدهای زبان بدن

کجا و چگونه در کلاس درس بایستید و ولوم صدای شما چقدر باشد؟

  • صاف بایستید. حالت ضعیف- شانه های افتاده-نه تنها از نظر فیزیکی شما را ناسالم نشان خواهد داد، بلکه می تواند رفتارها و میزان علاقه و احترام متفاوتی را از جانب دانش آموزان منتقل کند.
  • از جمع کردن دستاهای خود و ایستادن پشت میز اجتناب کنید. این رفتارها در واقع سیگنال هایی ارسال می کنند که شما نمی خواهید با دانش آموزان ارتباط برقرار کنید. این عوامل مانند سدی بین شما و دانش آموزان به نظر خواهند رسید و باعث می شوند که شما غیر قابل دسترس به نظر آیید. دستهای خود را ضربدری از هم عبور ندهید و زمانیکه یک دانش آموز صحبت می کند از نگاه کردن به ساعت خودداری کنید.
  • از کل کلاس درس استفاده کنید. در اطراف میز دانش آموزان قدم بزنید، به این ترتیب می توانید علاقه خود را نشان دهید.
  • از حالات صورت خود آگاه باشید. این حالات به راحتی می توانند هر نوع نگرش و احساس و یا درک و سردرگمی را نشان دهند.
  • لبخند بزنید. اینکار شادی را منتقل خواهد کرد. اخم نشاندهنده اندوه و خشم است. چشمان بزرگ و باز هم نشاندهنده ترس می باشد.
  • ارتباط چشمی برقرار کنید. این کار به شما کمک می کند تا با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده و نشان می دهد که شما در حال گوش کردن به صحبت های آنها هستید.
  • قرار دادن دست بر روی چانه، دانش آموزان را به فکر کردن درباره پاسخ تشویق می کند و نشان می دهد که شما منتظر پاسخ آنها هستید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست