زبان بدن بسته

مقدمه ای بر زبان بدن باز در برابر زبان بدن بسته

وقتی که من شروع به خواندن زبان بدن فردی می کنم، دوست دارم اول باز بودن یا بسته بودن حالت های بدن او را بررسی کنم. علائم بسته بودن به طور کلی زمانی رخ می دهد که یکی از اندام ها از خط مرکزی بدن عبور نماید. مثلا زمانیکه یک پا در مرکز بدن قرار می گیرد و پای دیگر را قفل می کند یا وقتی که دست ها را به طور کامل از یکدیگر عبور می دهیم، ما یک حالت بسته داریم. همراه با نشانه های آشکاری مانند دست ها و پاها، نشانه های ظریف تر دیگری از حالت های بدن بسته نیز وجود دارند مانند نگه داشتن یک نوشیدنی در قفسه سینه به عنوان یک سپر یا بازی با دکمه های لباس.

دانستن تفاوت بین حالت های باز و حالت های بسته بدن بسیار مهم است؛ به ویژه هنگامی در تلاش برای تاثیرگذاری بر افکار و احساسات طرف مقابلمان هستیم. زبان بدن باز به باز بودن ذهن مرتبط است و اینکه که مردم احتمالا پذیرایی بیشتری نسبت به دیدگاه های بیرونی خواهند داشت و حالت های بسته نشان دهنده ذهن بسته و عدم پذیرش ایده های جدید توسط فرد است.

هنگامی که حالت های بسته با یکدیگر ترکیب می شوند، سیگنال ساخته شده مورد نظر بیشتر آشکار می شود. برای مثال، عبور پاها از یکدیگر و ترکیب آن با دستهای عبور کرده از هم، بسیار قوی تر از هر دوی این حالت ها به تنهایی است. حال اضافه کردن یک چهره بی حالت و سرد به این حالت ها این تصور را به وجود می آورد که تلاش برای برقراری ارتباط، توسط این فرد به هیچ وجه استقبال نخواهد شد. از سوی دیگر، ممکن است ما با کسی که پاهای خود را از هم عبور داده است روبرو شویم اما دست های او باز می باشد. در این مورد، ما ممکن است فرض کنیم که این یک اقدام عمدی و آگاهانه برای آرام به نظر رسیدن است، در حالیکه ممکن است فرد به هیچ وجه آرام نباشد. در موردهایی این چنین، که فرد احساسات متفاوتی دارد و در یک حالت محفوظ قرار گرفته است، حالت هایی از بدن او نشان دهنده زبان بدن باز می باشد. خواندن زبان بدن باز و زبان بدن بسته در تجارت مشکل است، اما همه نشانه ها در حال افزایش خواهند بود. نشانه های ابتدایی که با یکدیگر اتفاق می افتند، برای خواندن زبان بدن باز و بسته کمک کننده خواهند بود، اما باز هم نشانه های متضادی وجود دارند. نشانه های متضاد به ما می گویند که شخص دارای یک احتیاط داخلی است که از طریق پیام مخفی آن آشکار می شود.

به عنوان یک قاعده، حالت های باز، هر حالتی است که به طور معمول در خانه انجام می دهید؛ مثلا ما به ندرت دست های خود را از هم عبور می دهیم، یا به راحتی در اتاق نشیمن خود در موقعیت جنینی قرار می گیریم! یا روی نیمکت با پاهایی باز و دستانی که در دو طرف بدنمان قرار دارد، فکر می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست