روزمرگی چیست؟ راهکارهای مقابله با آن!

همه ی ما آدم ها گاهی دچار روزمرگی شده ایم، روزهایی که دلمان بیخود و بی جهت می گیرد و نمی دانیم در کدام صحنه زندگی ایستاده ایم! وجود هر چیزی را بی دلیل می دانیم و با گوشه گیری خودمان را در افکار منفی و سمی زنجیر می کنیم! روزهای تکراری زندگی را از روی عادت می گذرانیم و هیچ کاری برای پیشرفت، رشد و توسعه فردی خودمان انجام نمی دهیم، به این دلیل که دچار روزمرگی شده ایم. اما چطور خودمان را از روزهای کسل کننده بیرون بکشیم و زندگی بهتری داشته داشته باشیم. به همین منظور ما می خواهیم در رابطه با راهکارهای مقابله با روزمرگی مطالب مفید و مهمی را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\7-researchersc.jpg

خودتان را با علاقه مندی هایتان سرگرم کنید!

زمانیکه دچار روزمرگی می شویم، رها شدن از آن کمی سخت و دشوار است منتها می توانیم از تکنیک سرگرمی های مثبت شروع کنیم. در این زمان به علاقه مندی هایتان توجه کنید، زمانیکه کارهایی را انجام می دهیم که به آنها علاقه مند هستیم می تواند کمی ما را از روزهای کسل کننده دور کند و باعث شود کمی انگیزه پیدا کنیم و وارد مسیر خودمان شویم. مهم نیست به چه چیزی علاقه مند هستید، زمانیکه افکار منفی به سراغتان می آید خودتان را با کارهایی مفید سرگرم کنید تا ذهنتان آرام شود.

درآمد داشته باشید!

اگر مدام در خانه هستید و دچار روزمرگی شده اید، به دلیل بیکاری است! برای خودتان یک شغل دست و پا کنید، با پیشرفت علم و تکنولوژی حتی کارهای پردرآمدی هم می شود در خانه انجام داد. داشتن یک کار خوب باعث می شود شما دلگرم تر و فعال تر شوید و خودتان را فرد بیهوده ای تصور نکنید. یکی از نکته های مهم توسعه فردی نیز اینست که بتوانیم از استعدادها و توانمندی هایمان برای رشد و بالندگی خودمان استفاده کنیم. فرقی نمی کند کارمند یک اداره باشید و یا یک شغل مناسب در خانه داشته باشید، اینکه بتوانید درآمد کسب کنید نشان می دهد شما فرد توسعه یافته ای هستید.

.

.

برای فرار از روزمرگی با افراد مثبت معاشرت کنید!

ارتباط و تعامل یکی از راههای رسیدن به موفقیت و توسعه فردی است. این ارتباطات هستند که نیمی از شخصیت ما را تشکیل می دهند و به ما یاد می دهند چطور ارتباط اجتماعی خود را تقویت کنیم. ارتباط با افراد مثبت و روشنفکر به شما کمک می کند از فرصت های زندگیتان به بهترین شکل استفاده کنید و از روزهای زندگی لذت ببرید. افرادی را انتخاب کنید که در فرکانس فکری شما هستند و با شما نقاط مشترک زیادی دارند.

برای فرار از روزمرگی ورزش کنید!

من و شما به خوبی می دانیم که ورزش کردن برای سلامتی و شادیمان بسیار اهمیت دارد منتها آن را به عنوان یک برنامه منظم درنظر نمی گیریم! یکی از راههای فرار از روزمرگی داشتن عادت های مثبت است به همین دلیل ورزش کردن منظم را به یک عادت تبدیل کنید و با انجام آن سلامتی را به خودتان هدیه دهید.

.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.