رشد و توسعه فردی

رشد و توسعه فردی یک فرآیند طولانی مدت برای رسیدن به موفقیت و کامیابی است! در واقع در فرآیند آموزش توسعه فردی ما با شناخت خودمان می توانیم در توسعه فردی خودمان نقش مهمی ایفا کنیم و برای بهتر شدن راههای جدیدی را انتخاب نماییم. بی شک همه‌ی ما آدم ها دلمان می خواهد بهترین زندگی را داشته باشیم، جایگاه شغلی ایده الی برای خودمان ایجاد کنیم، موقعیت مالی خوبی داشته باشیم و در کسب و کارمان پیشرفت کنیم. به همین دلیل بنای تمامی موفقیت ها و کامیابی ها، رشد و توسعه فردی است و زمانیکه بتوانیم به رشد برسیم و خودمان را بشناسیم می توانیم در زندگی به هر چیزی که دلمان می خواهد برسیم.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\مشاوره-کسب-و-کار-آنلاین-1-590x390.jpg

آموزش توسعه فردی

در آموزش توسعه فردی می توانید روی استعدادها و توانمندی هایتان تمرکز کنید، آن را بشناسید و روی آنها دقیق تر شوید. در آموزش توسعه فردی می آموزید که چطور استعدادهایتان را کشف کنید و از آنها برای موفقیت و پیشرفت در کسب و کار استفاده کنید. در واقع فرآیند آموزش توسعه فردی با تکیه بر روی استعدادها و توانمندی ها به فرد کمک می کند تا بتواند مهارت هایش را ارتقاء دهد و فرد مثمر ثمری در زندگی خودش باشد. زمانیکه بتوانیم با آنچه در درون ماست به زندگی ایده الی برسیم احساس دلچسب و خوشایندی خواهیم داشت و می توانیم موفقیت را در آغوش بگیریم و به آرامش برسیم.

قواعد رسیدن به توسعه فردی

 شناخت خود
 تمرکز روی توانمندی ها
 ارتقاء مهارت ها
 بدست آوردن دانش بیشتر در رابطه با استعداد موجود
 وقت گذاشتن روی توانمندی ها
 عمل کردن

هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید!

یکی از عوامل مهم در توسعه فردی دانش و بدست آوردن اطلاعات بیشتر است. فردی که در تمام زمینه ها اطلاعات کافی دارد و با دانش خود راه حل های مناسب پیدا می کند، هیچ چالشی را برای خودش بزرگ نمی کند، بلکه با حل کردن این چالش ها زندگی آسوده تری خواهد داشت. می توانید برای توسعه فردی هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید و به اطلاعات و دانش خود اضافه کنید. در اینصورت می توانید با تمامی موانعی که برایتان پیش خواهد آمد مبارزه کنید.

ایده آل های خود را تعیین کنید!

دلتان می خواهد از چه سطحی از زندگی برخوردار شوید؟ توسعه فردی یک انتخاب است و می توانید با درنظر گرفتن ایده آل هایتان به آنها برسید و زندگی خوبی داشته باشید. از همین امروز تمامی چیزهایی که برایتان ارزشمند هستند و می خواهید به آنها برسید را در یک جایی یادداشت کنید و هرازگاهی به آنها نگاه کنید تا بتوانید در مدت کوتاهی خودتان را به ایده ال هایتان نزدیک کنید و به آنها برسید.

زمان را از دست ندهید!

زمان در توسعه فردی حکم طلا را دارد. سعی کنید برای تمامی زمان های خود یک برنامه منسجم داشته باشید و از حداکثر زمانتان برای رشد و بالندگی خودتان استفاده کنید. بیشتر برای خودتان و کشف استعدادهایتان وقت بگذارید تا بتوانید آن را کشف کنید و با ارتقاء آنها به رشد و بالندگی برسید.

افکارتان را کنترل کنید!

امان از افکارهای منفی که گاهی جانمان را به لب می رساند و به قدری تمام ذهنمان را حصار می کنند که نمی توانیم از شرشان خلاص شویم! اولین قدم در توسعه فردی مدیریت کردن این افکار سمی است. سعی کنید افکارتان را با هر چیزی که می توانید تغییر دهید و افکار مثبت را در خودتان پرورش دهید. افکار منفی می تواند مانع از رشد شما شود و تمام انگیزه و امیدتان را از بین ببرد و شما را گوشه نشین و منزوی کند. بنابراین سعی کنید در آموزش توسعه فردی افکارتان را مدیریت کنید.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.