تکنیک های زبان بدن چیست؟ قسمت دوم

در مطلب قبلی در مورد تکنیک های زبان بدن صحبت کردیم و متذکر شدیم بالا انداختن شانه ها، نشان دادن کف دست ها، مشت کردن دست و نحوه تشخیص لبخند واقعی از ظاهری و تصنعی چه معنایی داشته و چطور می توانید، متوجه شوید شخص از این حرکت چه قصدی دارد. در ادامه به برخی دیگر از تکنیک های زبان بدن در مذاکره اشاره می کنیم.

صدایی که نوسان دارد در زبان بدن یعنی شخص از مباحثه لذت می برد

یکی دیگر از نشانه های زبان بدن که در مذاکره می تواند به شما کمک کند، توجه به نوع صدای شخص است. اگر صدای شخص نوسان داشته باشد یعنی دارد از بحث و مذاکره لذت برده و برایش رضایت بخش است. این موضوع در زنان و مردان به شکل متفاوتی ظاهر می شود. زنان اگر از مذاکره راضی باشند صدای خود را آهنگین می کنند و مردان در مقابل با بالا و پایین آوردن صدای خود نشان می دهند که از گفتگو راضی هستند. توجه به این علایم زبان بدن در مذاکره می تواند راهگشا بوده و به شما بگوید می توانید بحث را در همان حوزه ادامه دهید و یا اینکه روش خود را عوض نمایید.

Image result for ‫تکنیک های زبان بدن‬‎

.

.

.

.

.

.

.

.

.

تقلید زبان بدن طرف مقابل در مذاکره

یکی از کارهایی که طرفین گفتگو می توانند، انجام دهند تقلید زبان بدن طرف مقابل است. انجام این کار یعنی روند گفتگو خوب پیش می رود و طرف مقابل از مذاکره راضی است. وقتی دو نفر در گفتگو ها نظرات مشابهی داشته باشند زبان بدن آنها شبیه به هم می شود. در واقع در مذاکرات تجاری و خانوادگی و هر نوع گفتگو در هر سطحی اگر دیدید طرف مقابل از حرکات شما تقلید می کند یعنی از گفتگو و روند بحث راضی بوده و توانسته اید نظر وی را جلب کنید.

تماس چشمی در زبان بدن مفهوم های متفاوت دارد

Image result for ‫تکنیک های زبان بدن‬‎در زمان گفتگو و مذاکره حتما تماس های چشمی متعددی ایجاد می شود. این تماس چشمی می تواند نشانه ای از روند مثبت بحث یا منفی در آن باشد. اینکه این نگاه تاثیر مثبت و یا منفی ایجاد کند به طرز و زاویه و حالت آن بستگی دارد. البته جثه و بدن شخص هم در این خصوص بی تاثیر نخواهد بود. اگر مثلا در گفتگو ها با شخصی مذاکره کنید که درشت هیکل است اگر این شخص جدی شده و با نگاه تحکم آمیز به شما نگاه کند در شما حس منفی و ترس ایجاد خواهد شد. بنابراین در گفتگو ها باید مراقب حالات چشمی خود باشید تا پیام معکوس به طرف مقابل ندهید.

.

نگاه طولانی مدت نشانه دروغ گویی است

یکی از نشانه هایی که می توانید بر اساس آن پی ببرید، شخص دروغ می گوید توجه به خیرگی نگاه وی است. اگر شخص در مذاکره به مدت طولانی به شما خیره شود احیانا در حال دروغ گفتن است. این موضوع در سایر گفتگو ها هم صدق کرده و بر اساس آن می توانید به میزان صداقت فرد پی ببرید. این حرکات روانی و احساسی بوده و کمتر کسی می تواند خلاف آن عمل کند و اگر کمی به زبان بدن آشنا باشید، می توانید به آن پی ببرید.

گستردگی در حالات بدن نشان می دهد، شخص در قدرت و اعتماد به نفس بالا است

به شکل کلی بدن افراد توجه کنید این شکل کلی سر نخ های زیادی به شما خواهد داد. گسترده بودن حالات بدن باعث می شود هورمون تستوسترون بیشتری در بدن ترشح شده و این هورمون در میزان اعتماد به نفس تاثیر دارد و باعث افزایش آن می شود. مثلا در مذاکره اگر دیدید شخص خیلی ریلکس و راحت نشسته و به پشتی صندلی خود تکیه زده است یعنی خود را در موضوع قدرت دانسته و اوضاع را تحت کنترل دارد. در تحقیقاتی که صورت گرفته تعدادی افراد نابینا که در مسابقه شرکت کرده اند، رصد شدند این افراد ناخودآگاه بعد از برنده شدن دستهایشان را به صورت v انگلیسی بالا می بردند و این نشان می دهد ایجاد یک چنین حالاتی عمومیت داشته و از روی آنها می توان به حالات درونی افراد پی برد یا اگر در مذاکره دیدید شخص در خودش جمع شده است و دستها را جمع کرده و به آنها فشار وارد می کند یعنی دچار استرس و اضطراب گردیده و اوضاع را در کنترل ندارد.

Image result for ‫تکنیک های زبان بدن‬‎

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.