تکنیک های استفاده از زبان بدن در برقراری ارتباط

این روزها که همه چیز حول و حوش برقراری ارتباط می چرخد، فن بیان و چگونه ارتباط برقرار کردن حرف اول را می زند و استفاده از زبان بدن یکی از مهمترین و کاربردی ترین آیتم در برقراری ارتباط محسوب می شود. در دنیای کسب و کار و حتی در زندگی شخصی، فن بیان و برخورداری از مهارت برقراری ارتباط می تواند تمامی مشکلات و دغدغه ها را حل کند و همیشه بهترین راهها را برایتان به ارمغان بیاورد. به همین دلیل استفاده از زبان بدن نقش مهمی در موفقیت ها و کامیابی هایمان ایفا خواهد کرد. ما نیز قصد داریم در این مطلب در رابطه با تکنیک های استفاده از زبان بدن در برقراری ارتباط مطالب مفید و کاربردی را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

Confidence-in-children-770x480

زبان بدن چیست؟

در واقع زبان بدن نوعی ارتباط غیرکلامی است که می تواند موفقیت در یک مذاکره را برایتان رقم بزند! استفاده درست و مناسب از دست و دیگر تکنیک های زبان بدن می تواند شما را به موفقیت برساند و رمز موفقیت شما در یک مذاکره مهم شود. به همین منظور داشتن مهارت غیر کلامی برای برقراری ارتباط ضروری است و بایستی آن را یاد بگیرید. در ادامه به تکنیک های استفاده از زبان بدن می پردازیم.

به نحوه ایستادن و حالت بدنی خود توجه کنید!

صاف ایستادن به گونه ای که شانه هایتان را راحت نگه دارید و انعطافپذیر به نظر برسید، اولین نکته در استفاده از زبان بدن است. پشتتان را صاف نگه دارید و درست در مقابل مخاطب بایستید تا به او نشان دهید که در حال صحبت با او هستید و یا درحال گوش دادن به حرفهایش هستید. اگر هم می خواهید روی صندلی بنشینید، به گونه ای بنشینید که پاهایتان را با فاصله بر روی زمین بگذارید تا آرامش خود را به مخاطب نشان دهید.

استفاده از حرکت دست در زمان صحبت کردن

دومین نکته، حرکت دادن دست در زمان صحبت کردن است. با این روش می توانید نظر مخاطب را به خود جلب کنید و باعث شوید که به شما توجه کند. تحقیقات نشان می دهد حرکت دستان در زمان سخنرانی می تواند تاثیر خوبی در جلب کردن نظر مخاطبان داشته باشد. همچنین در زمان احوالپرسی با مخاطب، فشردن دست بایستی کوتاه، صمیمی و در عین حال محکم باشد.

در زمان صحبت به چشمان مخاطب نگاه کنید!

زمانیکه در حال صحبت با مخاطب هستید و یا به حرفهایش گوش می دهید، حتما به چشمان او نگاه کنید تا به او نشان دهید که کاملا به او توجه دارید. این حرکت در جلب اعتماد مشتری تاثیر مثبتی دارد و می توانید موفق شوید.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *