توسعه فردی و راهکارهای کاربردی

زندگی های مدرن امروز آنقدری وقت از ما آدم ها گرفته است که یادمان رفته برای خودمان و توسعه فردی هم کمی وقت بگذاریم. در واقع توسعه فردی فرآیندی است که ما می توانیم روز به روز بهتر شویم و در کسب و کارمان پیشرفت کنیم. مهارت های فردی خود را ارتقاء دهیم و به هر چیزی که دلمان می خواهد برسیم. اما مدام با خودمان می گوییم چطور و از کجا شروع کنیم و چطور به توسعه فردی برسیم؟ برای رسیدن به رشد و بالندگی باید آموزش توسعه فردی را جدی بگیرید و خودتان را از تمام افکار منفی دور کنید و در عوض چیزهای خوبی گردآوری کنید تا بتوانید در آرامش کامل برای پیشرفت خودتان کاری انجام دهید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\community-manage.jpg

گذشته را رها کنید!

شاید خیلی از وقت ها با خودمان قول و قرار می گذاریم که گذشته را رها می کنیم و با زندگی کردن در زمان حال، از تمامی فرصت های زندگیمان استفاده می کنیم! منتها در خیلی از مواقع با شکست روبرو می شویم و باز غرق در حسرت ها و افسوس های گذشته می شویم! باید واقعیت را بپذیریم که گذشته دیگر گذشته و فکر کردن به روزهایی که با غفلتمان گذشتند دیگر به هیچ دردی نمی خورند، غیر از اینکه فقط فرصت های دوباره را از ما بگیرند و مانع از پیشرفتمان شوند. برای اینکه در آموزش توسعه فردی موفق شوید باید گذشته را رها کنید و فقط در زمان حال زندگی کنید.

در زمان حال زندگی کنید!

برای توسعه فردی باید یاد بگیریم شاد باشیم و در زمان حال زندگی کنیم. باید بتوانیم خودمان را از لاکمان رها کنیم و در خودمان انگیزه ایجاد کنیم، باید تفریح کنیم، مطالعه کنیم، به دیگران کمک کنیم و برای خودمان کم نگذاریم! فردی که شاد است و تمام وقتش را برای موفقیت خودش صرف می کند می تواند به رشد و بالندگی برسد و موفق شود. اگر شما هم می خواهید موفق شوید و پله های ترقی را یکی یکی طی کنید، از همین امروز برای موفقیت خودتان تلاش کنید.

تلویزیون را کنار بگذارید!

این روزها افراد زیادی تمام وقتشان را پای تلویزیون هدر می دهند و زمانی به خودشان می آیند که دیگر خیلی دیر است! اگر می خواهید به رشد و توسعه فردی برسید، کمتر پای تلویزیون بنشینید و خودتان را با برنامه های تکراری سرگرم کنید. باید عادت های خوب را جایگزین عادت های بد کنید و در رفتارتان تجدید نظر کنید.

از شبکه های مجازی کمتر استفاده کنید!

اگر در گروه افرادی هستید که تمام وقتتان را در شبکه های مجازی می گذرانید قدری به خودتان فکر کنید! اینکه مدام در این شبکه ها پرسه بزنید و به اخبارهای گوناگون فکر کنید هیچ نتیجه ای برایتان نخواهد داشت. سعی کنید در طول روز به کارهایی بپردازید که برای پیشرفت کسب و کارتان به آنها نیاز دارید.

عمل کنید!

فقط خیالبافی نکنید و خودتان را غرق در رویا نکنید! برای توسعه فردی وارد عمل شوید و برای بهتر شدن کاری انجام دهید! مهم نیست در چه کاری تبحر دارید و در چه کاری تجربه! مهم اینست که در خودتان جسارت لازم را داشته باشید و وارد عمل شوید و هر چه که در توان دارید را برای توسعه فردی خود خرج کنید! از همین امروز تلاش هایتان را بیشتر کنید، روی اهدافتان خوب فکر کنید و کارهایتان را در کمال ایمان انجام دهید.

لیست روزانه تهیه کنید!

یکی از کارهایی که می تواند به شما در انجام کارهای روزانه کمک کند، نوشتن لیست روزانه است. می توانید بخشی از شب را برای اینکار درنظر بگیرید و تمامی کارهایی که در طول روز بعد باید انجام دهید را روی کاغذ بنویسید. اینگونه به راحتی می توانید به کارهایتان برسید و یک روز هدفمند داشته باشید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *