معرفی کتاب – ترن هوایی کارآفرینی

ترن هوایی کارآفرینی

ترن هوایی کارآفرینی یکی دیگر از اثرهای موفق دارن هاردی می‌باشد. مطمئنا تا به حال نام دارن هاردی و یا یکی از کتاب‌های پرفروش او را شنیده‌اید و شاید حتی مطالعه کرده باشید، یکی دیگر از کتاب‌های موفق او می‌توان به بهترین سال زندگی تو اشاره کرد.

ترن هوایی کارآفرینی شامل هشت فصل می‌باشد که چالش‌هایی که یک کارآفرین با آن‌ها ممکن است روبرو شود را بازگو می‌کند و سختی‌های مسیر را مشخص می‌کند.

این کتاب مانند همه‌ی کتاب‌ها با یک مقدمه آغاز می‌شود و دارن هاردی در این کتاب کارآفرینی را به یک ترن هوایی تشبیه کرده است و این را به راحتی نیز از روی نام کتاب می‌توان تشخیص داد.

در مقدمه و در ایستگاه اول به شما می‌گوید که اصلا سوار این ترن هوایی شوید یا خیر؟ و نام ایستگاه اول نیز آیا سوار ترن هوایی کارآفرینی شویم یا نه؟ می‌باشد.

پس با مطالعه‌ی مقدمه‌ی کتاب هم بسیاری از مسائل برای شما روشن خواهد شد.

قبل از آنکه به سراغ معرفی فصل‌ها برویم و ترن هوایی کارآفرینی را برای شما معرفی کنیم باید دلیل اینکه پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را مطالعه کنید را بیان خواهیم کرد.

چرا ترن هوایی کارآفرینی

دارن هاردی در این رابطه می‌گوید:

من باور دارم کارآفرینی بخشی از وجود همه ما است، اما این موضوع به این معنا نیست که گام برداشتن در مسیر کارآفرینی آسان است و هیچ چالش و سختی ندارد.

 من این را هر روز تجربه می‌کنم که افراد زیادی به دلیل اینکه کسی نکات مهم را به آن‌ها نگفته است، کسب و کارشان هیچ پیشرفتی نمی‌کند. اکثر این کسب و کارها بعد از مدتی ورشکست می‌شوند.

در صورتی که علت اصلی شکست آن‌ها عدم آگاهی آنها است. اما من می‌خواهم در این کتاب همان کسی باشم که نکات ضروری و مهم را به شما یاد می‌دهد و شما را برای وارد شدن به ترن هوایی کارآفرینی آماده می‌کند.

ترن هوایی کارآفرینی

 اگر این کتاب را به درستی مطالعه کنید، سه اتفاق خوب برای شما می‌افتد:

  1. شما قدرتمند ومقاوم می‌شوید.

وقتی شخصی قصد قدم گذاشتن در راه کارآفرینی را دارد باید یک‌سری خصوصیات را در خود تقویت کند تا بتواند در این مسیر بماند و با قدرت به راه خود ادامه دهد.

یکی از این خصوصیات، قدرتمند بودن می‌باشد، شما به برای اینکه یک کارآفرین موفق شوید باید قوی و در اصطلاح پوست کلفت باشید وگرنه به زودی جا خواهید زد و از این راه خسته می‌شوید.

کارآفرینی مسیری است که ممکن است شخص بارها جواب منفی بشنود و از طرف بسیاری طرد شود ولی باید آنقدر قدرت داشته باشد که ناامید نشود و همچنان مانند قبل به راه خود در این مسیر ادامه دهد.

در پایان این کتاب دارن هاردی می‌خواهد مطمئن شود که شما به اندازه‌ی کافی پوست کلفت شده‌اید تا بتوانید  موانع احتمالی سر راه خود را کنار بزنید و ادامه دهید.

  1. شما در پایان این کتاب مجهز می‌شوید

کارآفرینی هم مانند بسیاری از شغل‌های دیگر احتیاج به مهارت‌هایی دارد مانند افراد فروشنده که با کسب مهارت‌های خاص فروش خود را افزایش می‌دهند.

در ترن هوایی کارافرینی شما تماما با مهارت‌هایی که یک کارآفرین نیاز دارد آشنا می‌شوید و راه و روش آن را یاد می‌گیرید.

  1. اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می‌کند

ترس، شک و دودلی مواردی است که هر انسانی در شرایط مختلف با آن‌ها روبرو می‌شود و اکثر افراد نیز در این موارد در این رابطه‌ها از کسی کمک نمی‌گیرند ولی دارن هاردی با این کتاب در کنار شما می‌باشد تا بر ترس و دلهره‌ی خود غلبه کنید و با اعتماد به نفس ادامه دهید.

ترن هوایی کارآفرینی

آن‌چه برای موفقیت در کسب‌وکار به معنای واقعی اهمیت دارد

عنوان فصل اول ترن هوایی کارآفرینی عبارت بالا می‌باشد و در ابتدا به شما هرآن‌چه را که در یک کسب و کار اهمیت دارد بیان می‌کند تا با اساسی‌ترین‌ مسائل در کسب و کار آشنا شوید.

تمام تلاششان را می‌کنند تا شما را منصرف کنند

وقتی شما در این مسیر سخت و دشوار قدم می‌گذارید یکی از کارهایی که اطرافیان در ابتدا انجام می‌دهند سرد کردن شما می‌باشد.

شما نباید به هیچ عنوان به صحبت‌هایی که درباره‌ی مسیر و راه شما می‌شود گوش دهید البته فقط به جملات منفی که باعث منصرف شدن شما ممکن است بشود.

به موتور کسب و کار خود سوخت رسانی کنید

در این مرحله و در فصل سوم دارن هاردی به شما می‌گوید که حالا که مراحل قبل را توانستید با موفقیت پشت سر بگذارید چطور به کسب و کار خود سوخت‌رسانی کنید تا کار شما سرپا باقی بماند.

بهترین را پیدا کنید یا با بقیه بمیرید

حق انتخاب را به شما می‌دهد تا بهترین را انخاب کنید و اینکه مانند جماعت معمولی باشید یا یک شخص کارآفرین موفق و بهترین در بین رقبای خود باشید.

رهبری، جلو آمدن بدون خراب‌کاری

در این فصل وارد فاز رهبری خواهید شد و به شما می‌گوید که چگونه با رهبری درست کسب وکار خود را رونق دهید بدون آنکه دچار اشتباه زیان‌آوری شوید.

بدون اینکه عقل خود را از دست دهید، به طرز دیوانه کننده‌ای پر بازده شوید

از نام این فصل نیز می‌توان به راحتی پی برد که دارن هاردی راجع به چه موضوعی صحبت خواهد کرد و اینکه چگونه بازدهی را بالا ببرید.

وحشت بخشی از هیجان است

بسیاری از کارآفرین‌ها زمانی که به موفقیت‌های بزرگ نزدیک می‌شوند وحشت‌زده می‌شوند و کمی دچار ترس و اضطراب می‌شوند.

با مطالعه‌ی این فصل دارن هاردی در رابطه با اینکه این وحشت جزئی از کارآفرینی است صحبت می‌کند و تقریبا باعث می‌شود تا شما به خود مسلط شوید تا بتوانید به راه خود با قدرت هرچه تمام‌تر ادامه دهید.

راه را گم نکنید

اینکه در مسیر منحرف نشوید موضوع بسیار مهمی است زیرا در این راه عوامل بسیار زیادی وجود دارد که به راحتی می‌تواند شما را از مسیر اصلی دور کند و شما به گمراهی دچار شوید و این اصلا چیز خوبی نیست. پس همیشه در مسیر خود باقی بمانید و به عوامل منحرف‌کننده توجه‌ای نکنید.

با هشت فصل کتاب ترن هوایی کارآفرینی آشنا شدید و امیدواریم که از به دست آورده‌های دارن هاردی که در قالب یک کتاب در اختیار شما قرار داده است به بهترین شکل استفاده کنید و بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست