ترفندهای یک مذاکره عالی

ترفندهای یک مذاکره عالی

ترفندهای برای یک مذاکره خوب در زمان معاملات

در طول تاریخ، مردم در بازارهای سنتی برای تجارت کالاها جمع می شدند. مبلغ پرداخت شده برای این کالاها همیشه از طریق روند مذاکره تعیین می شد. امروزه مذاکره هنری از دست رفته است؛ زیرا ما قیمت را میبینیم و انتظار می رود که این مبلغ را پرداخت کنیم، البته به استثنای مذاکره برای خرید اتومبیل یا خانه. اما حتی در این موارد هم شما ممکن است بیش از آنچه که باید پول پرداخت کنید. در این مطلب قصد داریم تا ترفندهایی برای انجام یک مذاکره خوب در زمان معاملات را به شما آموزش دهیم.


 

  • با مدیر یا صاحب آن جا صحبت کنید.

اکثر فروشندگان اهمیتی نمی دهند که آیا شما خریدی انجام می دهید یا خیر. آن ها حقوق ثابتشان را دریافت می کنند و خرید شما پولی به حقوق آن ها اضافه نمی کند. پس مهم است که شما در فروشگاه کسی را پیدا کنید که از خرید شما منفعت می برد. پس شما باید دنبال مدیر فروشگاه بگردید.

  • احساساتتان را در صورتتان نشان ندهید.

اگر جنسی را در فروشگاه مشاهده کردید که از همه نظر تکمیل است و مدت زیادی به دنبال همچین جنسی بودید، آن را نشان ندهید چرا که این قضیه باعث می شود انگیزه ی کمی برای طرف مذاکره وجود داشته باشد. شور و اشتیاق خود را محدود کنید و بدی های محصول را با دیگر محصولات مقایسه کنید. سپس پیشنهاد دهید هنوز هم جنس را با قیمت مناسب تر خواستارید.

  • اولین پیشنهاد را شما ندهید.

شما چه فروشنده باشید چه خریدار، مطمئنا دوست ندارید اولین پیشنهاد از طرف شما باشد. چرا؟ چون ممکن است طرف مقابلتان پیشنهاد خیلی بهتری از آن چه شما در ذهن داشتید بدهد و معامله بهتری داشته باشید. اگر خریدار هستید، نقطه شروع را به عنوان قیمت مناسب لیست در نظر بگیرید اما بگویید که قیمت خیلی بالاست. از فروشنده بخواهید اگر برایشان مقدور است پیشنهاد قیمت کمتری بدهند. هنگامی که پیشنهاد خود را ارائه می دهید، تا زمانی که طرف مقابل پیشنهادی دیگر بدهد، قیمت دیگری را مطرح نکنید.

  • از سکوت و زمان به عنوان یک تاتیک استفاده کنید.

هرگز به یک پیشنهاد به سرعت پاسخ ندهید. توقف موقت یا حتی تعلیق مذاکرات می تواند بیانگر این باشد که شما در تلاش برای بستن قرار داد نیستید و گزینه های دیگری هم دارید. سکوت می تواند یک فشار شگفت انگیز را به طرف مقابل تحمیل کند.

  • مایل باشید که مغازه های دیگر را هم ببینید.

اگر جنس مقابلتان همانی است که دنبالش بودید و فروشنده از حداکثر قیمت خود پایین نمی آید، خودتان را مجبور کنید که دوری دیگر بزنید و جنس های دیگر را هم ببینید. این کار باعث می شود تا فروشنده کمی انعطاف پذیر تر شود چرا که نمی خواهد خریداری را از دست بدهد.

تمرین

بهترین راهی که به یک مذاکره کننده ی حرفه ای تبدیل شوید، تمرین زیاد است. صرف یک روز یا دو روز بر مذاکره روی یک تی شرت یا مبلمان ، مهارت های مذاکره ای شما را بهبود می بخشد و اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند سپس می توانید یک ماشین یا خانه را معامله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست