بی انگیزگی و راهکارهای مقابله با آن برای رسیدن به توسعه فردی

زمانیکه می خواهیم هدفی را به اتمام برسانیم و به توسعه فردی برسیم، ناگهان شور و شوقمان کم می شود و از پیگیری آن برای رسیدن به انتها منصرف می شویم! به این معناست که بی انگیزه شده ایم و شور و شوقمان را از دست داده ایم. بی انگیزه بودن نه تنها نقش تخریب کننده ای دارد، بلکه تمامی فرصت هایی که برای زندگیمان ایجاد می شود را از ما خواهد گرفت و ما می مانیم و یک دنیا حسرت! اما چه باید کرد؟ چطور بی انگیزه بودن را از خودمان دور کنیم و برای انجام کارها و وظایفمان انرژی و انگیزه داشته باشیم؟ ما در این مطلب می خواهیم کلیدی ترین راهکارها را در قالب یک راهنمای رسیدن به توسعه فردی برای شما مخاطبان عزیز و گرامی ارائه دهیم. با ما همراه باشید!

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\Effect-of-Motivation.jpg

هیچ چیز دور از دسترس نیست!

برای اینکه انگیزه داشته باشیم، به جای منفی بافی باید چالش هایی که با آنها روبرو هستیم را شناسایی کنیم. باید با خودمان صادق باشیم و تمامی عواملی که موجب این چالش ها هستند را به دقت بررسی کنیم و آنها را از میان برداریم. هیچ چیزی دور از دسترس نیست و زمانیکه احساس بی انگیزه بودن می کنیم، باید خودمان را برای پاداشی که انتظارمان را می کشد دلگرم کنیم.

برای توسعه فردی نحوه حل مشکلات خود را بدانید!

فقط خود شما هستید که می توانید خودتان را از بحران های خودساخته و صداهای ناهنجار درونتان نجات دهید و هیچ کسی غیر از خودتان نمی تواند به شما کمک کند. یکی از مهمترین مسائلی که در آموزش توسعه فردی هم به آن توجه می شود، حل کردن چالش ها و مشکلات است تا بتوانید خودتان را برای رسیدن به اهدافتان آماده کنید. کمی با خودتان خلوت کنید و تمامی موانعی که سر راهتان قرار گرفته است را بررسی کنید تا بتوانید با حل کردن و از میان برداشتن آنها به آرزوهایتان برسید.

کسی یک شبه به هیجا نمی رسد!

یکی از دلایل بی انگیزه بودن، اینست که فرد احساس می کند می تواند یک شبه به آرزوهایش برسد. این تصور کاملا اشتباه است. در فرآیند آموزش توسعه فردی شما می آموزید که نوشتن اهداف و زمانبندی برای رسیدن به آنها کمک می کند تا شما اهمیت زمان را به خوبی درک کنید و بدانید که برای رسیدن به مهارت فردی و بهتر شدن بایستی صبور باشید.

مسئولیت تمام کارهایتان را بپذیرید!

اینکه تمام اشتباهات و تقصیرها را گردن دیگران بیاندازید، هیچ فرقی به حال شما نمی کند، بلکه وجدانتان را هم درگیر خواهد کرد! یادتان باشد فرمانده کل زندگی شما، فقط و فقط خود شما هستید و شما باید مسئولیت تمامی اشتباهات خود را بپذیرید. خیلی از مواقع اتفاقات زندگی دست شما نیست و شما نمی توانید آن را کنترل کنید، منتها زمانیکه بخواهید شرایط حاضر را به نحوی بهبود ببخشید و مسئولیت تمامی کارهایتان را عهده دار شوید، به این معناست که به مهارت فردی رسیده اید و قدرت رویایی با چالش ها و نحوه حل مشکلات را در اختیار دارید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.