انتخاب همسر همانطور که میدانید، مهمترین و کلیدی ترین انتخاب های زندگی یک فرد به شمار می رود. در نگاه اول و طی تحقیقات انجام شده، مشخص شده است؛ که افراد متاهل به طور متوسط شادتر از افراد مجرد و حتی شادتر از افراد مطلقه هستند.

اما یک تجزیه و تحلیل دقیق‌تر نشان می‌دهد که اگر شماافراد متاهلرا در دو گروه بر اساس کیفیت ازدواج تقسیم کنید؛افرادی در ازدواجهای ضعیف ارزیابی شده و بسیار بد، و افراد در ازدواج‌ های خوب مورد ارزیابی، حتی بیشتر از گزارش‌های ارائه شدهمی توانید بین این دو گروه تمایز واقعی قائل شوید. به عبارت دیگر، این چیزی است که در واقعیت اتفاق می افتد، و انتخاب همسر ایده آل شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

happy-couple-heart.jpg.653x0_q80_crop-smart.jpg

چرا در انتخاب همسر تفاوت های نهایی وجود دارد؟

برخی از زوجین از انتخاب همسر خود ناراضی هستند؛ که در واقع خود را در موقعیت بی‌طرف و نسبتا امیدوار در مقایسه با جایگاهی که دارند، در نظر می گیرند. یک نفر که دوست دارد یک رابطه بزرگ را پیدا کند، در واقع یک قدم دورتر از آن قرار دارد. با خواندن لیستی با این مضامین، ” ۱) در انتخاب همسر شخصی شبیه به خود را پیدا کنید. ۲)به لحاظ عاطفی حالتان بهبود پیدا می‌کند. ۳)یک رابطه خوب پیدا کنید، متوجه میشوید که در واقع به دنبال چیز دیگری در انتخاب همسر هستید. و این موضوع به بدی آنچه که به نظر میرسد، نیست.

تحقیقات انجام شده در مورد این که چه میزان شادی بین ازدواج‌ های شاد و ناکام وجود دارد، متفاوت است. که البته منطقی به نظر می رسد. این شریک زندگی شماست، که این میزان را بالا و پایین می برد.

اهمیت انتخاب همسر درست در چیست؟

فکر کردن به این که چه میزان مهم است؛ که در انتخاب همسر درست عمل کنیم، مثل این است که به این فکر کنیم که جهان واقعا چقدر بزرگ است. و یا اینکه مرگ چقدر وحشتناک است. این موضوع بیش از حد قوی است؛ که واقعیتی را برایمان آشکار کند. بنابراین ما فقط به آن فکر نمی‌کنیم و در انکار کوچکی در مورد بزرگی این وضعیت باقی میمانیم.

اما بر خلاف مرگ و اندازه جهان، انتخاب همسر برای زندگی کاملا تحت کنترل شما است. پس مهم است که خود را کاملا روشن و آگاه کنید که این تصمیم واقعا چقدر بزرگ است. و به طور کامل مهم‌ ترین عوامل ایجاد آن را آنالیز نمایید. اما این موضوع در انتخاب همسر چقدر اهمیت دارد؟

5.23neverdoinmarriage.jpg

بیایید با کم کردن سن خود از عدد ۹۰ شروع کنید. اگر زندگی طولانی تری داشته باشید، این در مورد تعداد سال‌هایی است که شما می‌خواهید با شریک زندگی فعلی یا آینده تان زمان سپری کنید. (البته، مردم از هم جدا می‌شوند، اما برای انتخاب همسر و در ابتدای راه به این موضوع هرگز فکر نمی کنید). مطالعه های اخیر نشان می‌دهد که ۸۶ % از جوانان تصور می‌کنند که ازدواج فعلی یا آینده آن‌ها برای همیشه پایدار خواهد بود.

زمانی که می خواهید انتخاب همسر خویش را انجام دهید، چیزهای زیادی را پیدا می‌کنید. از جمله شریک فرزند داری و فردی که عمیقا فرزندان تحت تربیت او قرار می‌گیرد. یافتن یک دوست مسافرتی برای حدود ۱۰۰ مورد از تعطیلات آینده، زمان فراغت اولیه و دوستی برای اوقات بازنشستگی. مشاور شغلی تان، و کسی که امروز حدود ۱۸۰۰۰ فرصت را برایتان به ارمغان خواهد آورد. بنابراین اهمیت این انتخاب همسر از همین جزئی نگری را یافت می شود.

افراد اغلب در انتخاب همسر از خواسته خود از رابطه دو طرفه آگاه نیستند.

مطالعات نشان می‌دهند که به طور کلی افراد، در حالی که در پیش‌ بینی اینکه بعدا چه چیزی به اولویتهای رابطه واقعی آن‌ها تبدیل می‌شود، بد عمل می کنند. یک مطالعه نشان داد که سرعت افراد در مورد ترجیحات روابط و انتخاب همسر آنان، معمولا فقط چند دقیقه بعد با چیزی که در رویداد واقعی ترجیح می‌دهند، اشتباه می‌ شود.

متاسفانه، اگر یک رابطه جدی پیش از این که به تصمیم بزرگی برای ازدواج تبدیل شود، افراد زیادی شانس این را دارند که بیش از چند نفر را ملاقات کنند. در حقیقت زمان برای دریافت این شناخت کافی نیست. و با توجه به اینکه شخصیت یک فرد، و نیازهای رابطه اغلب با روشی که آن‌ها به عنوان یک فرد واحد هستند، کاملا متفاوت است. در نتیجه یک فرد به سختی می‌تواند واقعا بفهمد که نیاز طرف مقابلش در انتخاب همسر و شریک زندگی چیست.

choosing.jpg

.

تنها نصیحت های بهینه ی موجود در جامعه را جدی بگیرید.

اگر شما یک کسب‌وکار را اداره می‌کنید، حکمت متعارف بیان می‌کند که عملکرد موجود در آن را با دقت آنالیز کنید. این کار منطقی است. چون این روشی است که وقتی می‌خواهید کاری را خوب انجام دهید؛ و اشتباهات را به حداقل برسانید، به شما کمک می کند. اما در مورد ازدواج نصیحت های پیش پا افتاده ای وجود دارد؛ که مشخص می کند، تا افراد براساس آن در انتخاب همسر مناسب خویش پیش بروند.

جامعه بیش از حد به چیزهایی مانند تکیه به سرنوشت، انتخاب همسر با احساسات، و امید به بهترین زندگی را تبلیغ می کند. اگر صاحب یک کسب‌وکار توصیه دوستی جامعه را برای فعالیت خود در نظر بگیرد، احتمالا شکست خواهد خورد. و اگر موفق شود، تا حدودی به خاطر بخت و اقبال خوبش خواهد بود. بنابراین لازم نیست تا تمامی نصایح دیگران را در انتخاب همسر به کار بگیرید.

بیولوژیک هیچ کمکی به انتخاب همسر مناسب نمیکند.

وقتی که با کسی قرار می گذاریم، و احساس هیجان از این بابت می کنیم، بیولوژیک ما وارد کار می‌شود. و ما را با احساسات شیمیایی موجود در درون بدنمان، درگیر خواهد نمود. ما معمولا این فرآیند را نادیده می‌گیریم. غالبا ما بین این حس بیولوژیک و واقع بینی برای کشش به سمت افراد درگیر هستیم. اما در واقع این احساسات کمکی به انتخاب درست ما نخواهد کرد. و تا جای ممکن باید از آن پرهیز نمود.

بنابراین وقتی شما گروهی از افراد را می بینید، که نمی‌دانند در یک رابطه دو طرفه از خود و شریک زندگی چه می‌خواهند، آن‌ها در واقع با رابطه انجمنی موجود در جامعه احاطه شده اند. که به آن‌ها تنها بر اساس حس بیولوژیکی فرمان انتخاب همسر صادر می شود.

منبع:

https://qz.com/474766/the-biggest-mistakes-people-make-when-choosing-a-life-partner/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.