برای توسعه فردی، راهش را پیدا کنید!

آیا می دانید مهمترین هدفی که هر یک از ما آدم ها در زندگی داریم، رسیدن به رشد و توسعه فردی است و برای رسیدن به آن باید راهش را پیدا کنیم؟! شاید خیلی از مواقع این جمله را شنیده باشید که اگر می خواهید به هدفتان برسید باید راهش را پیدا کنید! اگر زندگی ایده الی می خواهید باید بدانید از چه راهی می توانید به آن زندگی دست یابید، خوشبختی می خواهید، راهش را پیدا کنید! موفقیت می خواهید راهش را خودتان پیدا کنید! بنابراین پیدا کردن مسیر اصلی از مهمترین چیزهاست که فقط و فقط خودمان می توانیم آن را پیدا کنیم. ما نیز در این مطلب قصد داریم چند راه ساده را برای رسیدن به توسعه فردی به شما معرفی کنیم تا بتوانید بر اساس معیارهای خودتان راه اصلی رسیدن به توسعه و مهارت فردی را پیدا کنید.

.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\Organizational-Development-1.jpgچه می خواهید!؟

کسی که به مهارت فردی رسیده باشید به خوبی می داند اهدافش چیست و می خواهد چه مسیرهایی را برای خود انتخاب کند. از ویژگی های بارز فرد توسعه یافته قاطعیت او در تصمیم گیری است و بایستی به خوبی بدانید که چه می خواهید! بنابراین یک لیست تهیه کنید و تمام اهدافی که برای خودتان دارید را در آن لیست بنویسید.

برای توسعه فردی تقلا و تلاش کنید!

اگر می خواهید به عنوان تنبل ترین فرد دنیا شناخته شوید و تا لنگ ظهر در رختخواب به سقف خیره شوید و کشتی های غرق شده خود را نجات ندهید، بهتر است هیچ زحمتی نکشید و دور بهتر شدن یک خط قرمز بکشید! برای رسیدن به توسعه فردی باید تقلا کنید و شبانه روزی برایش تلاش کنید تا بتوانید یکبار برای همیشه خودتان را بشناسید و به استقبال زندگی رویایی خودتان بروید. تلاش و کوشش لازمه رسیدن به توسعه فردی است و یکی از مهمترین عوامل به شمار می آید.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.