برای توسعه فردی، افکار مثبت داشته باشید!

افکار ما در توسعه فردی حرف اول را می زند و مادامی که نتوانیم آنها را کنترل کنیم نمی توانیم به رشد و سازندگی دست پیدا کنیم! آیا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که افکارتان همچون یک نوار گیر کرده، مدام خاطره ای ناخوشایند را برایتان تکرار کند؟! گاهی اوقات مرور اتفاقات ناخوشایند زندگی آنقدر ما را درگیر خودش می کند که به مرز دیوانگی می رسیم. اینجاست که باید خودمان را از این افکار درهم و تخریب کننده نجات دهیم و با چند تکنیک موثر افکار مثبت را در خودمان پرورش دهیم. به همین منظور ما قصد داریم در این مطلب در رابطه با توسعه فردی و پرورش افکار مثبت مطالب مهم و مفیدی را برای شما همراهان گرامی ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\104735-750x430.jpg

برای توسعه فردی نشخوار ذهنی خود را کم کنید!

زمانیکه مدام یک اتفاق ناخوشایند را در ذهنمان زیرو رو می کنیم دچار نشخوار ذهنی می شویم. باید از این افکاری که احساس بدی به ما انتقال می دهد دوری کنیم. در آموزش توسعه فردی باید هر چیزی که مانع از شور و اشتیاق شما می شود را از زندگیتان حذف کنید! افکار منفی فقط ذهنتان را درگیر می کند و آرامش درونی را از شما می گیرد. بنابراین تمامی افکاری که فقط شما را ناراحت و نگران می کند را شناسایی کرده و آنها را از خودتان دور کنید.

نگران اتفاق هایی نباشید که هنوز رخ نداده است!

برای رسیدن به توسعه فردی باید ترس و هراس را از خودتان دور کنید! خیلی از مواقع ما آدم ها نگران اتفاق هایی هستیم که هنوز رخ نداده است! کمی خوشبینانه به زندگی بنگرید و خودتان را برای اتفاقات خوب آماده کنید و برای اتفاق هایی که هنوز رخ نداده است نگران و مضطرب نشوید.

به هر چیزی مثبت نگاه کنید!

اگر می خواهید به مهارت فردی برسید و در آموزش توسعه فردی موفق شوید، نگاه مثبتی به آدم ها و اتفاقات داشته باشید. نگاه مثبت و خوشبین باعث می شود آرامش داشته باشید و برای رسیدن به اهدافتان از انگیزه کافی برخوردار باشید. بنابراین سعی کنید همیشه به نیمه پر لیوان بنگرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *