آیا می‌توانید یک ربات را تصور کنید که می‌گوید:به دنیای وسایل و گجت ها خوش آمدید!”؟ این امر در گذشته دیوانگی محض به نظر می‌رسید. اما در دنیای امروزی این موضوع، به واقعیتی حتمی بدل شده است. یک گجت ابزاری است؛ که برای اهداف خاص طراحی شده ‌است. این دست اهداف می توانند با یکدیگر کاملا متغیر باشند. از گجت برای به دست آوردن نتایج کارآمد در حداقل مقدار زمان ساخته شده‌ استفاده می شود. آینده گجت ها و تکنولوژی موجود، وابسته به توسعه فن‌آوری است.

پیش‌بینی دانشمندان و محققانی که ماشین ‌ها را جایگزین انسان ‌ها می‌ کنند، تبدیل به یک واقعیت می ‌شود. ما کسانی هستیم که شاهد این تغییرات هستیم. و به آرامی و به تدریج به سمت دنیایی پر از گجت های مختلف حرکت می‌کنیم. چه کسی این را بهتر از X Gen می‌ داند؟ X Gen آن‌هایی هستند که واقعا آن را تجربه می‌کنند.

jbareham_160418_0931_0086_FINAL_NO_BUFFER_5MB_02.0.0.jpeg

.

این موارد چند گجت پیشرفته برای آینده هستند.

در این مطلب درباره گجت های مربوط به آینده صحبت خواهیم کرد؛ که روش زندگی شما را تعریف خواهند کرد. چیزی که در حال حاضر شاهد آن هستیم انقلاب فن‌آوری است. لازم به ذکر است که از گجت های مورد بحث در ادامه، برخی ها در حال حاضر در بازار جهانی موجود هستند.

گجت هایی در قالب ربات های شخصی

درست مانند اپل که Siri را ایجاد نمود، یک دستیار مجازی شخصی که وظایف شما را آسان می‌کند، ربات‌ های شخصی هستند که به بخش بزرگتری از زندگی ما در آینده تبدیل خواهند شد.

ربات‌های شخصی می‌توانند به راحتی با اینترنت ارتباط داشته باشند. به خاطر الگوریتم هایی که درون آنها وجود دارد؛ برای آن ها بسیار آسان است که نیازها و مشکلات تان را درک کنند. در نتیجه بهترین کمک ممکن را به شما ارائه می‌دهد. نه تنها این مورد، بلکه زمانی که از خانه خود دور هستید، بهترین چشم‌هایی را دارید که به خاطر ایمنی از منزل شما مراقبت می کنند. این دستگاه به روز رسانی منظمی را از طریق اتصال دستگاهی که می‌تواند یک موبایل، لپ‌تاپ و غیره باشد، دریافت خواهد کرد.

مزیت این ربات های شخصی در چیست؟

ربات ‌های شخصی می‌توانند در گوشی شما قرار بگیرند. آن‌ها همچنین می ‌توانند روبات‌های فیزیکی سرگردانی در اطراف خانه شما باشند. یا ممکن است برنامه ‌ای باشند که ملموس نیستند، اما این کار را انجام می‌ دهد. از امنیت خانگی گرفته، تا پاسخ به سوالات مربوط به موضوعات مختلف و ..، ربات ‌های شخصی را به عنوان گجت برای کمک به افراد بهینه کرده است.

c7226cdc-14dc-11e9-bd68-61a0d0b9ce58_image_hires_180334.jpg

گجت هایی در نوع سوکت انرژی خورشیدی

در قرن بیست و یکم، زمانی که بیش از نیمی از منابع نزدیک به هدر رفت هستند؛ نیاز به دسترسی به منابعی است که برای مدتی طولانی بدون محروم شدن در صورت استفاده بیشتر از آنان، باقی می‌مانند. به همین دلیل است که انرژی خورشیدی بهترین انتخاب در این موارد است. اکنون که پنل های خورشیدی به آسانی در بازار موجود هستند، مردم از آن‌ها برای تعویض به یک منبع پاک و بهتر استفاده می‌کنند.

یک ابزار برقی دیگر که از این انرژی استفاده می‌کند برق خورشیدی است. این گجت به عنوان سوکت انرژی خورشیدی به هر سطحی می‌چسبد؛ و پس از دریافت انرژی از سوی خورشید که می‌تواند به آن وارد شده و سپس تبدیل شود. معمولا برای شارژ کامل این گجت ۵ تا ۸ ساعت زمان لازم است.

انرژی خورشیدی باید به عنوان انرژی پاک و تجدید پذیر در آینده مورد توجه قرار گیرد. چه برای استفاده در خانه ، ابزار و یا اتومبیل هایمان و .. می توان از آن بهترین استفاده را به همراه داشت.

آشپزخانه هوشمند برای داشتن فضای کافی و بهینه

این آشپزخانه هوشمند تنها چیزی است که در آینده نزدیک در هر خانواری دیده خواهد شد. این آشپزخانه هوشمند، همه ملزومات آشپزخانه معمولی را پوشش می‌دهد. از یک برد پخت ‌و پز گرفته تا دستگاه ‌های قهوه ساز و یک مایکروویو، را پوشش می دهد. همچنین یک فضای جداگانه برای رشد گیاهان در آشپزخانه هوشمند وجود دارد. که به زیبایی آن کمک خواهد نمود.

space-saving-kitchen-space-saving-kitchen-gadgets.jpg

مزایای این آشپرخانه در نوع خود چه می تواند باشد؟

علاوه بر تامین تمام ضروریات اصلی یک آشپزخانه معمولی، این گجت مورد نیز باعث صرفه‌ جویی در فضا می‌شود. همانطور که مناطق مسکونی بیشتر و بزرگتری را می‌بینیم، می‌توانیم مطمئن باشیم که یک روز از محدودیت فضای ایجاد شده، خارج خواهیم شد. به همین دلیل است که باید به این فکر کنیم؛ که چطور می‌ توانیم فضای خود را جمع و جور و بهینه تر سازیم.

گجت مربوط به اسکنر مواد غذایی

با اینکه به طور طبیعی افراد بیشتری به رژیم غذایی و سلامتی خود آگاه‌تر می‌شوند؛ مهم است که نوع غذایی را که مصرف می‌کنید، بدانید. این نوع گجت عمدتا نیاز آن دسته از افرادی است که بیماری های مشخصی مانند قند خون یا کلسترول بالا و .. دارند. و باید در مصرف غذاهای مختلف نهایت دقت را به خرج دهند.

سنسور غذایی SCIO، اولین سنسور هوشمند دنیا به عنوان یک گجت کاربردی، به شما در مورد نوع و کیفیت غذایی که می خواهید مصرف کنید، اطلاعات ارائه می دهد. این گجت به شما ارزش مواد غذایی (چربی‌ها، پروتیین‌ها و غیره) را در ظرف چند ثانیه اعلام خواهد کرد. بنابراین بهتر می توانید تصمیم بگیرید که آن را مصرف کنید یا خیر.

سنسور غذایی SCIO چگونه عمل می کند؟

این گجت باید با دستگاهی مثل موبایل ارتباط داشته باشد. تا بتواند کلیه امور لازم را انجام دهد. هنگامی که ابزار را در مقابل هر ماده غذایی خاص قرار می دهید، این گجت تمام ارزش موجود در مواد غذایی را به طور خاص مشخص کرده؛ و آن اطلاعات را بر روی دستگاه متصل به خود به نمایش می‌گذارد. این به شما این امکان را می‌دهد که غذایی را انتخاب کنید که سرشار از مواد مغذی بیشتری است. یا از مصرف غذای ناسالم و نامناسب خود پرهیز کنید.

جمع بندی نهایی

دنیا لحظه به لحظه پیشرفت می کند؛ و این پیشرفت در گجت ها باعث می شود تا زندگی در عین دشواری های پیش رو، کمی هم آسانتر و بی دغدغه تر باشد. این دست گجت های معرفی شده در این مطلب نیز در همین جهت تلاش می کنند.

.

منبع:

https://www.redalkemi.com/blog/post/4-futuristic-gadgets-that-will-blow-your-mind

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *