تکنولوژی 5G جدید، در حال تبدیل شدن به یک میدان دید جهانی است. با استفاده از تکنولوژی 5G ، کاربران سرعت بیشتری نسبت به خدمات بی سیم رایج، برای اتصال به دستگاه های بیشتر با کاربرد های غیر قابل تصور خواهند داشت. یکی از مهمترین تولید کنندگان 5g huawei، یک شرکت چینی است. حامل های بی سیم چینی در حال حاضر تجهیزات و تکنولوژی 5G را در بسیاری از مناطق این کشور نصب کرده اند.

تکنولوژی 5G مانند تقریبا هر محصول دیگری که مورد علاقه مصرف کننده است، اکثر فناوری های بی سیم به رقابت خصوصی رسیده اند. تمام فن آوری های بی سیم پیشین تقریبا به طور کامل توسط شرکت های رقابتی خصوصی در سراسر جهان توسعه داده شده اند. و هر کدام برای ایجاد یک راه بهتر برای ارائه خدمات بی سیم به مصرف کنندگان مشتاقانه کار می کنند.

5c92c7b9a3104842e4a45544.jpeg

تکنولوژی 5G دقیقا چیست و چکار می کند؟

نسل 5G یا پنجم، یک فناوری بی سیم است؛ که شامل یک تکنولوژی غنی و قابل اعتماد، با دقت بالا است. برای افزایش پهنای باند از باند کنونی و فن آوری جدید شکل گیری پرتو 5g nr طرح های قابل توجهی را ارائه می دهد. مهندسان در شرکت های ارتباطی پیشرو با استفاده از MATLAB و Simulink برای توسعه و پس از آن اثبات نیاز، تکنولوژی 5G و ارتباطات 5g مخابرات، تغییرات قابل توجه اجتماعی را پس از آن که به طور کامل عملیاتی شود، به ارمغان خواهند آورد.

تکنولوژی 4G موجود، که محبوبیت مشخصی در بین افراد مختلف پیدا کرده است؛ موجب انفجار در رسانه های اجتماعی شده است. به طریقی که ما جریان و ویدئو و صوتی زنده را با یکدیگر به اشتراک میگذاریم. جهان، زمانی که هوش مصنوعی و رابط کاربری را مطرح کرد، یک جهش بزرگ رو به جلو را دریافت نموده است. تکنولوژی 5G فراتر از تصور ها می تواند عمل کند.

کشورهایی که در حال حاضر مشغول به کار هستند و برای اولین بار از تکنولوژی 5G استفاده می کنند، شامل چین، کره جنوبی، ژاپن و ایالات متحده آمریکا هستند. با توجه به حرکت این تکنولوژی در تمام کشورهای نامبرده و موقعیت فعلی آنها، می توانیم پیش بینی کنیم؛ که کره جنوبی بتواند، مزیت ابتدایی آن را به دست آورد. و اولین کشوری باشد که تا پایان سال با موفقیت این فناوری را راه اندازی کند.

فواید استفاده از تکنولوژی 5G چیست؟

به عبارت ساده می توان گفت که تکنولوژی 5G ، مسئول ایجاد امکان میلیاردها اتصال جدید است که امن و البته سریع خواهند بود. این فناوری تمامی صنایع، مراقبت های بهداشتی، تولید، زنجیره تامین، خدمات اورژانسی، ورزش و غیره را پوشش می دهد. تکنولوژی 5G به طور خاص طراحی شده است.

5G-The-Future-of-Wireless-Technology-1.jpg

به گونه ای که خدمات آن را می توان سفارشی سازی کرده؛ و مطابق با الزامات صنعتی که در آن استفاده می شود، تنظیم نمود. به غیر از ارائه پشتیبانی لجستیک در کارهای موجود، این فناوری نیز به افراد حاضر در یک فعالیت مشخص کمک می کند؛ تا مقیاس پذیری کار خود را افزایش دهند. تکنولوژی 5G ظرفیت لازم را برای سرعت بخشیدن، به 100 عملی که یک دستگاه در حال حاضر با شبکه 4G عمل می کند را دارا می باشد.

برای آشنایی بیشتر با فواید این فناوری ادامه مطلب را دنبال کنید.

1. سرعت بالا و شکل گیری باند دو طرفه در تکنولوژی 5G

این تکنولوژی در ارتباطات از هر دو طرف بسیار سریع و کارآمد، بدون ترس از کاهش تماس یا از دست دادن کیفیت ویدیو با کیفیت صوتی عمل خواهد کرد. بنابراین بوسیله تلفن همراه به سادگی، شما می توانید با هزینه کم عملا با هر کسی در جهان بدون کاهش سرعت یا اختلال ارتباط برقرار کنید.

۲. فناوری 5G برای آوردن همه شبکه روی یک سکو مشترک فعالیت می کند.

این یک پیشرفت بزرگ از نظر به اشتراک گذاری و جابجایی داده ها مفید خواهد بود. سرعت بالای اینترنت، واکنش سریع به اطلاعات مشترک را ممکن می‌ سازد. تکنولوژی 5G پتانسیل ارائه سرعت به ۴۰ برابر سریع‌تر از4G را دارد که برای جریان 8 K در 3 D یا دانلود یک فیلم سه‌ بعدی در حدود ۶ ثانیه تاثیر می گذارد ( در 4G، این مدت زمان ۶ دقیقه طول می‌کشد).

3. موثرتر و کارآمدتر بودن این تکنولوژی

نرخ سریع‌تر به اشتراک گذاری اطلاعات فرآیند تصمیم‌گیری را کارآمدتر و باثبات تر میسازد. تکنولوژی 5G همچنین یک ابزار نظارت جامع برای اقدام سریع محسوب می شود. که با آن می توان، ادغام خدمات مختلف تحت یک اتصال مشترک را آسان تر انجام داد. در نتیجه نظارت خدمات مختلف را مناسب سازی و کنترل میکند.

2018_06_16_47713_1529159225._large.jpg

4. این فناوری تعهدی یکپارچه نسبت به نسل قبل دارد.

تکنولوژی 5G به وضوح با نسل‌های قبلی سازگار می باشد. به طوری که جابه جایی اطلاعات مهم از وسایل قدیمی‌تر، مانع از هر موضوعی مانند، تعامل جدید با تکنولوژی جدید نمی‌ شود. یک فرد می‌تواند به راحتی داده‌ ها را از دستگاه قدیمی‌تر که بر روی نسخه اولیه اینترنت کار می‌کند، تحت 5G استفاده کند.

5. پشتیبانی از خدمات ناهمگن را ممکن می سازد.

با ارایه دهندگان خدمات اینترنتی مختلف بر روی پلت فرم های چندگانه و پهنای باند مختلف، مهم است؛ که برای انتقال یکپارچه داده از یک ارائه کننده خدمات به دیگری، یک زمینه مشترک با پشتیبانی از کل پهنای باند داشته باشیم. تکنولوژی 5G با تعامل با همه آن‌ها در یک پلت فرم واحد، و تسهیل جریان اطلاعات یکپارچه خواهد بود.

6. توانا ساختن گوشی هوشمند برای انجام چندین عملیات.

برای مثال، می‌توانید در هنگام صحبت با فرد دیگری در گوشی آب و هوا و مکان را چک کنید. این موضوع می‌تواند یک ویژگی بسیار خوب برای یک فرد معمولی باشد؛ که استفاده از واسط چندگانه تلفن همراه را آسان می‌کند. تلاش برای باز کردن دو یا سه تابع، گاهی سرعت دستگاه را کاهش می‌دهد. اما با تکنولوژی 5G ، انجام چند کار آسان‌تر خواهد شد.

تکنولوژی 5G چه زمانی در دسترس همگان قرار می گیرد؟

این نوع پرسش‌ها نباید به زودی پاسخ داده شود. این فناوری در طی بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در کره‌ جنوبی مورد آزمایش قرار داده شد. و توسعه‌ های عمومی آن در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. با تمام سوالات مربوط به تکنولوژی 5G به همراه تمام پیچ و خم هایی که دارد؛ بسیار بعید است که سریعا به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد. یا به نوعی گسترش یابد. به عنوان مثال، سازندگان گوشی هوشمند باید چیپ هایی را توسعه دهند که قادر به ارسال و دریافت سیگنال 5G بدون هزینه‌های مربوطه باشد.

منابع:

https://money.cnn.com/2015/12/04/technology/what-is-5g/index.html

https://www.iot-records.com/2018/08/5g-technology.html

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.