قیف فروش شامل جزئیات لازم در رابطه با مراحل خرید در یک کسب و کار حساب می شود. رویای هر مالک کسبو کار آنلاین، خرید یک دامنه، ایجاد یک وب سایت زیبا، ارسال ترافیک به آن وب سایت و بیدار شدن هر روز صبح با پیغام هایی در جهت فروش از طریق ایمیل است.

اما اتفاقی که در واقعیت خواهد افتاد بسیار با این موضوع تناقض دارد. شما باید به طور مداوم آنچه را که همراه با ابزار تجزیه و تحلیلهای شما برگزار می‌شود را بررسی کنید، موقعیت خود را بهتر کنید، با مخاطبین خود صحبت کنید، و یک صد و یک چیز دیگر را در نظر داشته باشید. اما آیا راه بهتری برای پیشبرد این وضعیت وجود دارد؟

top_of_funnel_leads.jpg

آیا راهی وجود دارد که سخت ترین کار را در ابتدا انجام دهید؛ و پاداش‌ آن را در فواصل زمانی منظم جمع‌آوری کنید؟ در حقیقت تنها کاری که باید انجام دهید این است، که ترافیک را به صفحات فرود استراتژیک ارسال کنید. تا اطلاعات تماس را ثبت کنید. بعد از این مرحله قیف فروش شما باید مشغول به کار شود. اما شاید سوال پیش بیاید که قیف فروش چیست؟ و چه کاری انجام می دهد؟

یک قیف فروش چیست و چه کاری انجام می دهد؟

راه‌های مختلفی برای فروش محصول وجود دارد. در زندگی روزمره ما با همه آن‌ها برخورد می‌کنیم. بطور مثال اگر شما به یک فروشگاه لباس‌های شیک وارد شوید، یکی از کارکنان فروش شما را دم در خواهد دید. خوش‌آمد می‌گوید و کمک می‌کند که آنچه را که می‌خواهید پیدا کنید. این یک نوع قیف فروش محسوب می شود. یک مثال بهتر، فرآیند فروش تجهیزات صنعتی و یا نرمافزار تجاری است. چرخه‌ های فروش می‌توانند در هر جایی از ۱۲ تا ۲۴ ماه طول بکشد؛ و خریداران را برای دریافت محصول مورد نظر معطل نگه دارند.

در اینگونه فروش ها برعکس مثال ابتدایی، کارمندان مشغول به کار خود هستند. و روند هدایت شما بطور عادی صورت می پذیرد. در این حالت شما می توانید از ارتباط با آن ها، تا هنگامی که نیاز داشته باشید چشم پوشی کنید. در حقیقت، مسیرهای شخصی به شما اجازه می‌دهد؛ که به طور کامل از تماس با افراد بازاریاب دوری کنید. این مثالی از یک قیف فروش به سبک معکوس است.

پس به زبان ساده تر می توان گفت که یک قیف فروش یک مدل بازاریابی متمرکز است؛ که مشتریان نظری را به سمت خرید یک محصول یا خدمات سوق می دهد. اما وقتی مردم عبارت قیف فروش را می‌شنوند، عمدتا به سبک فروش فکر می‌کنند.

everything-you-need-to-know-about-customer-experience-management-open-graph.png

قبل از ایجاد قیف فروش انجام چه کارهایی لازم است؟                                           

لازم است بدانید که کار‌های مهمی وجود دارد؛ که باید پیش از برپا کردن قیف فروش انجام شوند. عدم محاسبات لازم برای شروع به واسطه ی یک قیف فروش، مانند برگزاری یک مهمانی در صورت عدم حضور میزبان است. در اینجا چند نکته کلیدی مهم وجود دارد که شما باید قبل از راه‌اندازی قیف فروش خود مد نظر داشته باشید (بدون نگرانی، روی چگونگی قرار دادن آن در مکان بعدی تمرکز کنید):

 محصولات و نوع آن
 اعلام رضایت مشتری برای دریافت یک کالا از طریق ایمیل
 آیا مخاطبان هدف به محتوای شما علاقمند هستند؟
 لیست ایمیلی که درست می کنید.
 کیفیت محتوایی که درج می کنید.

واقعا خوب است بدانید که محصول شما قبل از راه‌اندازی قیف فروش تان در واقع چه چیزی خواهد بود؟ زیرا هدف این است که کل تجربه مخاطبین خود را نسبت به آن محصول خاص هماهنگ کنید.

بدیهی نمودن محصول برای مخاطب را در نظر بگیرید.

محصول و فروش آن باید طوری ارائه شود که مشتری سریعا آن را انتخاب نمایید. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید کاری کنید، که ماهیت محصول اصلی تان برای مخاطبان تان امری بدیهی به نظر برسد. مثال های مناسب برای بخش دریافت محصول از طریق ایمیل توسط مشتری شامل موارد زیر هستند:

· کتاب های الکترونیکی
· وبینار ها
· آموزش های اینترنتی

بهترین کار این است که این محصولات را، زمانی که می‌خواهید اعتماد مخاطبین خود را به دست آورید، رایگان باشند. بنابراین در یک قیف فروش هدف کلی شما باید این باشد که به زندگی خود ارزش اضافه کنید؛ و در ازای خدمات خود هم سود دریافت کنید. تا زمانی که شما رضایت خود را از کیفیت و افزودن ارزش به کسب و کارتان جلب می‌کنید، (حتی اگر مشتریان محصول اصلی شما را خریداری نکنند) هنوز چند پیرو وفادار به دست آوردهاید. و این یک اصل بردبرد محسوب می شود.

همچنین، اگر به دنبال راههایی برای افزایش شانس خود بابت ایجاد یک محصول پرطرفدار هستید، به یاد داشته باشید که انتخاب شما می‌تواند هزاران خواننده علاقه‌مند را جذب کند.

Know-Your-Customer.png

مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید.

پیدا کردن و دانستن اینکه مخاطب هدف شما، قبل از قرار دادن قیف فروش تان در مکان بسیار حساس و استراتژیکی قرار دارد، بسیار مهم است. به این دلیل که بدون وجود آن ها دریافت سود بیشتر و آن امکانی که در ابتدای این مطلب توضیح داده شد تقریبا غیر ممکن است.

زمانی که محتوای شما متناسب با یک گروه خاص از افراد نباشد، ممکن است خوش شانس باشید. و هر از گاهی فردی محصول تان را خریداری کند. اما در اغلب موارد، بسیاری از مخاطبانی که شما را دنبال می کنند مخاطبان هدف تان نخواهند بود. شاید در ابتدا این مسئله امری غیر ضروری به نظر برسد. اما با گذشت زمان متوجه اهمیت این موضوع خواهید شد.

چگونه مخاطبان را به درون قیف فروش خود وارد کنید؟

بعد از در نظر گرفتن تمامی نکات ذکر شده تا به اینجای کار، باید راهی برای هدایت مخاطب به قیف فروش خود پیدا کنید. ذکر این نکته ضروری است که، انتخاب یک استراتژی برای هدایت مخاطب تنها به ازبین رفتن قیف فروش شما کمک می کند. مخاطب باید در درون قیف فروش ماندگار شود.

سعی کنید مثال فروشگاه را به خاطر بیاورید. در نظر بگیرید که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار نقش فروشنده را ایفا نمی کنید. بلکه کسی هستید که باید بر اساس استراتژی های فروش خود همواره از نظریات مشتری نسبت به برند خویش آگاهی یابید.

ارسال ایمیل در زمان های مشخص برای مشتریان بالقوه به علاوه مشتریان سابق ایده ی جالب و همواره پایداری، برای باقی ماندن آنان در قیف فروش محسوب می شود.

منبع:

https://unlockingyoursuccess.online/2019/04/28/how-to-get-people-into-your-sales-funnel/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.