اصول و فنون مذاکره

مذاکره و بحث متقابل یک مساله جدانشدنی در زندگی همه ما انسان هاست.چه زمانی که در مدرسه و یا دانشگاه راجع به یک مساله درسی صحبت می کنیم چه زمانی که در محیط کاری تصمیم به اجرای یک پروژه داریم و یا حتی در مسائل خانوادگی و دوستی.شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که در یک مصاحبه و یا پروژه شغلی با وجود اطلاعات و تسلط کافی بر مطالب نتوانسته اید طرف مقابلتان را توجیه و یا راضی کنید و بارها از خودتان پرسیدید مشکل کار کجاست؟!

مذاکره تنها گفتن کلمات از پیش آماده شده نیست بلکه فرایندی است که با استفاده از تکنیک های گفتاری ، علم به زبان بدن و درنظر گرفتن مجموعه ای از مسائل در ارتباطات،برای رسیدن به یک نتیجه و هدف مثبت درباره یک موضوع مشخص با فرد یا افرادی وارد گفت و گو می شوید.اما توانایی شما در تاثیرگذاری بر طرف مقابل وبیان نظراتتان به شکل صحیح چقدر است؟در این مقاله ما به شما کمک می می کنیم که اصول مذاکره صحیح را بیاموزید.

.

Image result for ‫اصول و فنون مذاکره‬‎

1)همواره محترمانه رفتار کنید

چیزی که پیداست این است که طرفین در یک مذاکره درباره مساله مورد بحث اختلاف نظر دارند شما اجازه دهید طرف مقابلتان کامل نظرات خود را بگوید وسط صحبت های او نپرید و بعد از شنیدن نظرات آن شخص محترمانه عقاید خود را بیان کنید.به خاطر داشته باشید که عصبی شدن هنگام بحث بدترین کاری است که می توانید در مذاکره انجام دهید.

2) نکات کلیدی زبان بدن را بیاموزید

چندسالی است که در علم روانشناسی به زبان بدن توجه زیادی نشان داده می شود. از طریق زبان بدن میتوان صحت و کذب بسیاری از صحبت ها را فهمید و یا با استفاده از تکنیک های آن به طور غیرمستقیم بر طرف مقابل تاثیر مثبت و یا منفی گذاشت.برای مثال همواره در حین صحبت کردن با دیگران به چشم های آن ها نگاه کنید و ارتباط چشمی خود را حفظ کنید و یا به علامت تایید سرخود را تکان دهید.

3)شرایط ظاهری خود و محیط مذاکره را درنظربگیرید

فرض کنید که شما یک مشاور تحصیلی هستید و قرار است با والدین دانش آموز خود در آموزشگاه و یا اتاق شخصیتان قرار بگذارید.اگر محیط و ظاهر شما متناسب با درس و تحصیل نباشد مثلا حتی یک کتاب در اتاقتان نباشد یا اتاق وخودتان ظاهری نامرتب داشته باشید هرچقدر هم که در بیان مطالب ماهر باشید نگاه اولیه طرف مقابل به شما همواره با شک و تردید خواهد بود.

4)همیشه راهکار های متعدد داشته باشید

همه انسان ها فطرتا از انجام کارها به جبر گریزانند،بنابراین در مذاکره برای حل یک مساله راه حل های مختلف را درنظر گرفته و ارائه دهید در این صورت طرف مقابل با رضایت و آرامش بیشتری تصمیم گیری کرده و انتخاب خود را انجام می دهد.

5)توانایی تصمیم گیری در لحظه را داشته باشید

گاهی اوقات وقتی نظرات طرف مقابلتان را می شنوید متوجه می شوید بخش هایی از آن ها درست است بنابراین سعی نکنید که با ذهنی بسته فقط دنبال اثبات حرف خود باشید سعی کنید بتوانید از ایده های مشترک و شرایط به وجود آمده به سود خود استفاده کرده و اگر لازم شد تغییراتی در نظرات خود بدهید .

6)همواره اطلاعات خود را به روز کنید

در آخر اگر در مورد مساله مورد بحث اطلاعات کافی نداشته باشید قطعا در مذاکره تان موفق نخواهید شد سعی کنید همواره دانش خود را در زمینه های مختلف به روز نگه دارید و اطلاعات جدید را از روش های مختلف به دست آوردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *