اشتباهات رایج در کارآفرینی استارتاپ

کارآفرینی استارتاپ

در هر کاری من جمله کارآفرینی استارتاپ اشتباهات رایجی وجود دارد. که بسیاری از آن ها عمدتا مخرب نیستند. اما می‌توانند باعث ایجاد دردسر بزرگی در شرکت شما شوند. اجتناب از این اشتباهات در ابتدای راه میتواند، بسیار موثر و راهگشا باشد. در ادامه این مطلب به این موارد اشاره شده است. پس اگر قصد کار آفرینی استارتاپ را دارید؛ بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

اشتباه یک: شروع کارآفرینی استارتاپ بدون داشتن برنامه ی خاص بطور کل

اکثر شرکت ‌های اجتماعی بدون هیچ برنامه‌ای شروع به کار می‌کنند. آن ها بدون وجود هیچ برنامه کاری، یا هیچ برنامه استراتژیکی، کار خود را آغاز می کنند. و از نمونه ‌سازی و آزمایش و شکست ‌خوردن و تمام چیزهایی که به این حوزه مربوط می شوند؛ برخورد می کنند. اما این “آغاز سریع کسب و کار” همانند تفکری انتقادی نیست. یک زمان و مکان برای نمونه ‌سازی در این مورد وجود دارد.
البته قبل از شروع کار آفرینی استارتاپ به یک برنامه کاری ۴۰ صفحه‌ای نیاز دارید. همچنین نیاز دارید که تحقیق کنید؛ و به اندازه کافی درباره کسب ‌و کارتان فکر کنید تا حداقل یک تخمین جامع از هزینه‌ها، پیش ‌بینی ‌های مربوط به درآمد منطقی، تجزیه و تحلیل رقابتی، و نحوه برخورد با مشتریان داشته باشید.
و البته، در این حالت چگونگی تاثیر اجتماعی خود را پی‌گیری و اندازه‌گیری می‌ کنید. بدون این موارد، شما می‌توانید خودتان را به مدت ۱۰ سال در یک کار آفرینی استارتاپ بیابید؛ که هنوز آن را یک “راه‌ اندازی مجدد” در نظر گرفته. و هیچ تاثیر اجتماعی یا اقتصادی هم ایجاد نکرده اید. این موضوع برای خیلی ها صادق است. و باید از آن اجتناب کنید.

اشتباه دوم: جدی نگرفتن پرداخت حقوق کارکنان به موقع

پایداری و رشد کارآفرینی استارتاپ شما به کارکنان تان بستگی دارد. و آنها هستند که تصمیم می گیرند این کار را ادامه دهند، یا خیر. بنابراین به طور مناسب به آن‌ها حقوق پرداخت کنید! نکته ی بعدی این است که برای هر موقعیت در کسب و کار جدیدتان یک فرد مشخص و خبره را استخدام نمایید. اگر موقعیت باز دارید، زمان خود را صرف کنید تا مناسب ترین گزینه را پیدا کنید. مهم نیست که مدت زمان یافتن آن ها تا چه هنگامی طول خواهد کشید.
داوطلبان می‌توانند پرسنل شما را تکمیل کنند. اما جایگزینی برای آنان وجود نداشته باشد. اعضای هیات ‌مدیره کارکنان شما نیستند. و درست مانند کارکنان پرداختی خود، به آهستگی و در صورت امکان، آن‌ها را مرخص کنید. شاید از خودتان بپرسید که چگونه می توانید از این اشتباه در کار آفرینی استارتاپ خود دوری کنید؟
ایجاد خسارت در برنامه کاری تان از ابتدا ایده ی خوبی به نظر می رسد. در مورد این که چطور و چه زمانی به طور منطقی، قادر به پرداخت حقوق هستید، برای حفظ افراد با استعداد که در تیم خود دارید، مهم و ضروری است.

کارآفرینی استارتاپ
اشتباه سوم: راه اندازی یک سرمایه ‌گذاری اجتماعی در یک صنعت که چیزی از آن نمی دانید.

کمی در مورد این صنعتی که قصد کار آفرینی استارتاپ در آن را دارید بدانید. و متوجه شوید که کسب ‌و کار اجتماعی خود را به چه علت و با چه میزان دانشی، راه ‌اندازی می‌کنید. توانایی همواره به دانش بستگی دارد. و اطلاع نداشتن از یک کسب و کار به طور قطع شما را ناامید کرده؛ و سپس به بن بست خواهد رساند.
داشتن یک ایده به این معنا نیست، که شما بهترین فرد برای شروع کارافرینی استارتاپ هستید. خواندن چند کتاب و بررسی بیشتر راه کار هایی که دیگر رقبا از آن استفاده می کنند می تواند شما را در کسب دانش بیشتر برای کارآفرینی استارتاپ یاری کند.

اشتباه چهارم: فرض بر خرید توسط مشتریان به دلیل هدف اجتماعی آن ها

این نوع تفکر در کار آفرینی استارتاپ کاملا اشتباه است. افراد به دلیل هدف اجتماعی محصول و سرویس آن، خرید خود را انجام نخواهند داد. محصول یا سرویس شما باید در مورد قیمت، کیفیت، ارزش، قابلیت دسترسی و یا در دسترس بودن به عنوان هر چیز دیگری در جایگاه خود رقابت کند. و مصرف‌کننده ممکن است تصمیم بگیرد که، به خاطر هدف اجتماعی به نفع شما خرید انجام دهد. هم اکنون درجات مختلفی از این موضوع در صنعت و یا خدمات شما وجود دارد. اما مفهوم کلی همان است.
با توجه به اینکه بسیاری از موارد در کار افرینی استارتاپ ها یک محصول را می‌فروشند، بی آیید آن را با یک مثال برای یک لحظه تصور کنیم. در نظر بگیرید که یک فنجان قهوه را از یک قهوه ‌خانه محلی می خرید؛ که فقط با تجارت منصفانه، قهوه ارگانیک می‌فروشد. اگر آن فنجان قهوه مزه خوبی نداشته باشد، چند فنجان قهوه دیگر هم باید از آن کافی‌ شاپ بخرید؟ یکی؟ شاید؟
حتی اگر کافی‌شاپ مناسب باشد، شما عاشق این ماموریت اجتماعی می شوید؛ و قیمت آن هم به نظرتان مناسب است (یا کم‌تر از جاهای دیگر است)؟ اما کیفیت چه می شود؟ با وجود کیفیت ضعیف، مشتریان به سراغتان باز نخواهند گشت. و باید بدانید که در کار آفرینی استارتاپ ها، پنج برابر بیشتر برای جذب یک مشتری جدید باید هزینه کنید. پس دریافت رضایت مشتری در راس امور قرار دارد. و نمی توان آن را دست کم گرفت.
حال چگونه از این اشتباه اجتناب کنیم؟ اطمینان حاصل کنید که محصول یا سرویس شما در کار آفرینی استارتاپ، بر روی عواملی که مشتری به دنبال آن است رقابتی است. یعنی قیمت، کیفیت، ارزش، قابلیت دسترسی را در کنار یکدیگر در اختیار دارد.

کارآفرینی استارتاپ
اشتباه پنجم : وجود یک مشکل در مشکلی دیگر

اشتباهات مربوطه، عمدتا به جنبه تجاری نزدیک است. اما یک اشتباه بزرگ وجود دارد که در بخش تاثیر کارافرینی استارتاپ دیده می شود: فرض وجود یک مشکل اجتماعی یا محیطی، که در آن یک مشکل وجود ندارد. منظور از این امر این است؛ که با فرض اینکه شما پاسخ را بدون درک کامل مشکل بدانید، به دنبال راه حل آن باشید. در ابتدای کارافرینی استارتاپ خود، ببینید که چطور می‌توانید به ریشه این مشکل برسید. و کاملا آن را درک کنید؟
از افرادی که این موضوع را تجربه می‌کنند، بپرسید. این فرآیند طراحی مرکزی انسانی نامیده می‌شود. و اساسا روشی است برای پرسیدن از افرادی که می‌خواهند؛ آنچه را که لازم دارند به طور خاص برای آن‌ها ایجاد شود. یا سعی کنید با بیان مشکل اجتماعی یا محیطی در کارافرینی استارتاپ که می‌خواهید آن را حل کنید، شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست